adriana126
17.09.07,16:23
Máme doma yorkshirskeho teriéra a už dlhšiu dobu má na chrbte vyrážky. Boli sme aj u veterinára, ale máme pocit, že na nej skúšajú rôzne prípravky, vyskúšali sme rôzne šampóny, tabletky a nič nezaberá, nemá niekto skúsenosti s niečím podobným?
tanti
19.09.07,10:51
Ja by som skúsila iného veterinára. Neviem odkiaľ ste, ale vždy sa nájde nejaký čo má psy aj rád a zbytočne nezarába na majiteľoch. Zvyčajne sú to tí, ktorí nemajú super vybavené ordinácie, že sa tam človek so psom aj bojí vstúpiť aby niečo nezašpinil.
Kuzelnicka
19.09.07,11:05
Moze to byt sposobene aj velkym mnozstvom blch, ktore su premnozene. A na blchy je dobry Frontline.
Bionda
19.09.07,12:06
Neviem síce o aké presne vyrážky ( ich charakter) a tiež odkedy si to u psíka spozorovala, ale treba myslieť aj na to či pes nie je alergický buď na niečo v strave event. nejaký prípravok. Bohužiaľ čím sú viac šľachtení- tým sú citlivejší psíčkovia.
irma1
19.09.07,12:26
Neviem síce o aké presne vyrážky ( ich charakter) a tiež odkedy si to u psíka spozorovala, ale treba myslieť aj na to či pes nie je alergický buď na niečo v strave event. nejaký prípravok. Bohužiaľ čím sú viac šľachtení- tým sú citlivejší psíčkovia.

Súhlasím, a ak dovolíš, doplním. Môže to byť alergia na čokoľvek. Naša sučka to mávala celý rok s výnimkou zimného obdobia. Veterinár si myslel, že je to alergia na nejakú trávu. Nikdy sa to presne nezistilo. A žiadne prípravky ani vitamíny nezabrali.
dad111
19.09.07,13:54
Skutocne slachtene plemena su na vsetko haklivejsie ako poulicna zmes. Aj ja som mal nedavno podobny problem. Boli to flaky, ktore si pes skrabal do krvi. Kolega to riesil tiez cez veterinara za velke peniaze. Skusil som odvar z repika, osvedcena bylina starych materi. Flaky zmizli po 10 dnoch opakovaneho potierania. Pes sa prestal skrabat hned na druhy den. Od teraz ale budem asi preventivne pouzivat nejaky kvalitny sampon. Je mozne ze by sa to mohlo opakovat, podla kolegovych skusenosti.
anaman
19.09.07,19:42
My sme mali problémy s s fľakmi na koži u dobermana. Podotýkam, že nemal blchy. Potom nám v lekárni ponúkli dáky roztok, ktorý sa riedil vodou a vždy po kúpaní sme ho týmto ešte opláchli. Fľaky zmizli, pes sa neškrabal. Neviem názov toho prípravku, vždy som to kupovala ako dezinfekciu na psa a bolo to trochu cítiť po petroleji. Zarábali mi to vždy v lekárni, raz na tej fľaške bolo napísané, že je to na svrab u ošípaných ale psovi to vždy pomohlo. Ani ite najfajnovejšie šampóny, čo sme mu kupovali na kúpanie mu nezaberali, ale tá dezinfekcia perfektne.
dad111
20.09.07,07:31
My sme mali problémy s s fľakmi na koži u dobermana. Podotýkam, že nemal blchy. Potom nám v lekárni ponúkli dáky roztok, ktorý sa riedil vodou a vždy po kúpaní sme ho týmto ešte opláchli. Fľaky zmizli, pes sa neškrabal. Neviem názov toho prípravku, vždy som to kupovala ako dezinfekciu na psa a bolo to trochu cítiť po petroleji. Zarábali mi to vždy v lekárni, raz na tej fľaške bolo napísané, že je to na svrab u ošípaných ale psovi to vždy pomohlo. Ani ite najfajnovejšie šampóny, čo sme mu kupovali na kúpanie mu nezaberali, ale tá dezinfekcia perfektne.
Aj ja som uz davnejsie raz v jednej lekarni pre veterinarov dostal od starsieho lekarnika malu flasku, odlial mi to z litrovej flase, bolo to aj proti kliestom, blcham a mnozstvu koznych chorob, vystriekala sa s tym aj buda, udajne sa to pouziva aj na kupanie oviec a dobytka. Musi sa v tom cele zviera ponorit. Skutocne pes mal krasnu lesklu srst. Minulo sa mi to, mam aj ineho psa tak som to uz davno nezhanal, asi sa po tom poobzeram. Mal by som mat doma niekde este navod na pouzitie s nazvom, co mi ten stary pan dal. Ak to najdem, napisem.
dad111
21.09.07,05:32
Ten pripravok ma meno NEOCIDOL 600EC od spolocnost NOVARTIS. Pisu tam, ze je proti parazitom a nie na chore zvierata. Tak nie som si isty ci b sa mal pouzit na vyrazky, skor ako prevencia.
bupi6
26.09.08,18:45
Nedalo mi nezareagovat na vasu otazku.
Mojmu psikovy dnes diagnostikovala veterinarka svrab.
Prejavilo sa to unho tym ze sa zacal nadmerne skrabat a hrist a po par dnoch mu zacala na niektorych miestach vypadavat hluciky srsti a ked som sa mu pozrela na pokosku mal tam take hnede botky.Ak to ma aj Vas havinko tak to bude urcite svrab a treba to ihned zacat liecit.Nakolko ja mam len steniatko tak nam nasa veterinarka dala vodicku ktoru sme zriedili s vodou okupali nou psika a potom vycistili vsetky miesta kde leziaval a kde sa pohyboval cize cely byt.Ked mi to lekarka zdelila myslela som ze odpadnem ale nemam navyber ked chcem aby drobcek vyzdravel.Odporucam nasjst si zacinajuceho veterinara ktory si otvoril ordynaciu ty su najlepsi a povedia vam hned spravnu diagnosu a niesu drahy.Keby mal blchy tak by ste mu ich zbadali behat pobruchu.Drzim palce nech sa vas drobcek vylieci.;)
arizona
26.09.08,19:06
Aj náš hajfan mal nejaké vyrážky. Jeden veterinár ho liečil tabletkami, ale nepomáhali.
Zašli sme za druhým, ten nám dal injekciu + šamón na dezinfekciu. Pomohlo.
Povedal , že niektoré plemená sú háklivejšie na kožu. Nášmu tvrdil, že to môže mať z vody z potoka.
Dav
26.09.08,20:11
Keď mal náš pes vyrážky, veterinár mu dal injekciu, asi antibiotikum+vitamíny , predpísal ľudskú ichtyolovú masť a nariadil diétu, bezmäsitú. Stačili mu dva týždne a dostal sa z toho. Pes býval vonku, tak ani tá masť nebola pohroma pre byt.