i&g
17.09.07,17:50
Dobrý deň, chcem sa opýtať či má niekto skúsenosť so staphylococcusom aureus, ako sa lieči a aké ochorenia spôsobuje. Moja dcéra ležala v lete na infekčnom oddelení s infekčnou mononukleózou a tam jej zistili aj staphylococcusa. Kvôli nemu brala Penicilín. Po vybratí pri kontrolných testoch ho ešte stále mala, ale doktorka vravela, že ho už netreba ďalej liečiť, že je preliečený. Do týždňa dcéra dostala nádchu a má aj zvýšenú teplotu. Môže to byť z toho?
Zoltán Kovács
17.09.07,16:30
wierdo
17.09.07,17:08
Tých stafylokokov a streptokokov má každý druhý - ak by išiel na výter. Antibiotiká to neriešia, tie slúžia (ak ešte zaberajú) iba na zvládnutie masívnych infekcií. Treba posilovať všetkými dostupnými prirodzenými spôsobmi imunitu.
zszitas
17.09.07,19:39
Ja by som vyskusal aloe vera, mam s tym vyborne skusenosti, je to prirodny produkt a:
Účinnosť aloe vera gelu v závislosti na koncentrácii

od 60 % pôsobí bakteriostaticky (brzdí rast) až bakteriocídne(zabíja) t.j. proti pseudomonas, cherubinoza, streptokokom, salmonely, šigely atď

od 70% pôsobí proti stafylokokus aureus

od 80% pôsobí na patogény močových ciest, protivírusové a protiplesňové účinky

od 90% pôsobí bakteriocídne na patogény črevného traktu, streptokokus fekalis, fecium a kandidy
ludmilla
17.09.07,21:36
Dobrý deň, chcem sa opýtať či má niekto skúsenosť so staphylococcusom aureus, ako sa lieči a aké ochorenia spôsobuje. Moja dcéra ležala v lete na infekčnom oddelení s infekčnou mononukleózou a tam jej zistili aj staphylococcusa. Kvôli nemu brala Penicilín. Po vybratí pri kontrolných testoch ho ešte stále mala, ale doktorka vravela, že ho už netreba ďalej liečiť, že je preliečený. Do týždňa dcéra dostala nádchu a má aj zvýšenú teplotu. Môže to byť z toho?

Staphylococcusom aureus (s.a.) sa uvádza ako najdôležitejší vyvolávateľ infekcií v rozvojových krajinách 21. storočia. Skoro každý tretí človek je najmenej čiastočne nosičom tohto staphyloccoca (t.j. staphylococcusom aureus patrí k fyziologickej flóre, človek sa stáva "bacilonosičom"). Tento status bacilonosiča ostáva v prípade regulácie úplne nepozorovaný. S.a. býva usídlený v predsieni nosa (odkiaľ sa práve výterom robia skríningové vyšetrenia), taktiež v oblasti hrtana, v ingvinálnej oblasti a oblasti konečníka.
Pokiaľ iminitný systém pracuje bezchybne nepríde k ochoreniu. Ale vonkajšie vplyvy, ktoré narušia rovnováhu v imunitnom systéme, t.j. únava, stres, hormonálne vplyvy ako menštruácia a iné môžu vyvolať infekčné ochorenie.