Esmacka
17.09.07,19:16
Prosím o radu
ked sa reklamuje časť nábytku, napr. kreslo so sedacej súpravy, a reklamácia trva viac ako 30 dní (naviac +10dní so súhlasom zákazníka) spolu 40 dní, može sa na 41.den odstúpiť od zmluvy? Nemá niekto vzor takého tlačiva? Musia vrátiť sumu za celú súpravu?
ďakujem vopred za odpovede
Zita5
17.09.07,17:19
Esmacka
17.09.07,17:46
ďakujem za rýchlu reakciu, strávila som už nejakú hodinku hľadaním, chcem sa uistiť - myslím že môžem odstúpiť, a že by si predajca na svoje náklady mal odvieť aj zbytok súpravy. Nenašla som však nejaké tlačivo o odstúpení
no nič idem ešte študovať
dík
prajem pekný večer
Zita5
17.09.07,17:48
ďakujem za rýchlu reakciu, strávila som už nejakú hodinku hľadaním, chcem sa uistiť - myslím že môžem odstúpiť, a že by si predajca na svoje náklady mal odvieť aj zbytok súpravy. Nenašla som však nejaké tlačivo o odstúpení
no nič idem ešte študovať
dík
prajem pekný večer

Akú zmluvu máte podpísanú na kúpu sedacej súpravy ?
Esmacka
17.09.07,17:51
len doklad z podladne a záručný list
Zita5
17.09.07,17:52
Esmacka
17.09.07,18:01
ďakujem
Link - vrátenie tovaru - som pozerala, tam som nenašla môj problem
neviem či som sa zrozumiteľne vyjadrila, už som z toho zmagorená :)
Ď
Tak som si niečo popozerala. Ale stále neviem ako sa konkrétne ukonči reklamačne konanie zo strany zakaznika, keď to nestihli v zákonnej dobe.
Ď
malalulu
20.09.07,09:49
Chcem sa spýtať, kúpili sme si pred vyše 1/2 rokom chladničku. Rúčka na dvierkach nám v mieste šróbiku, ktorým je uchytená ku dvierkam, praskla a vlastne už dvierka nechytáme za rúčku, ale za bok dvierok, aby nám to už celkom neodpadlo. Chcela som to reklamovať, ale povedali mi, že na mechanické poškodenie je záruka len 6 mesiacov (tú sme už prešvihli). V záručných podmienkach som to ale nikde nenašla, veď predsa podľa zákona je na všetok tovar minimálne 24 mesačná záruka, či nie? Nemáte s tým niekto podobnú skúsenosť? Je to síce mechanické poškodenie, ale dvierka sú na to, aby sa otvárali a že treba dosť potiahnuť, aby sa dali otvoriť, za to predsa nemôžem. Poradíte mi?