AlenkaTruchla
17.09.07,20:21
Chcela by som ziskat nejake informacie, nachadzam sa v takejto situacii: som študentka VŠ a chcem predavat cez internet,e-schop nejaky produkt, musim priznat svoje prijmy tykajuce sa môjho zisku a provizie, ktore mi budu plynut z predaja produktu?Nemám žiadnu živnosť, fungovala by som ako registrovany predajca produktu..
Zoltán Kovács
17.09.07,18:23
Chcela by som ziskat nejake informacie, nachadzam sa v takejto situacii: som študentka VŠ a chcem predavat cez internet,e-schop nejaky produkt, musim priznat svoje prijmy tykajuce sa môjho zisku a provizie, ktore mi budu plynut z predaja produktu?Nemám žiadnu živnosť, fungovala by som ako registrovany predajca produktu..

Musíš mať živnosť, bez toho je to neoprávnené podnikanie. Či musíš priznať svoje príjmy :eek: :eek: :eek: . TO by bolo vedomé krátenie daní, čo je trestný čin.
AlenkaTruchla
17.09.07,19:19
Musim si založiť živnosť aj v pripade ak budem zaregistrovana pod jednou firmou ako ich predajca?
Zoltán Kovács
17.09.07,19:21
Musim si založiť živnosť aj v pripade ak budem zaregistrovana pod jednou firmou ako ich predajca?

Daňový úrad nezaujíma na základe čoho predávaš. Akú máš zmluvu s dodávateľom, dodávateľ za teba neodvedie daň z príjmov. Je to činnosť sústavná a vykonávaná na dosiahnutie a udžanie zdaniteľných príjmov - definícia podnikateľskej činnosti. Jednoznačne živnostenský list.