timit
17.09.07,22:29
xcel by som vediet ak budem mat:confused prevadzku a a popri tom este ine podnikatelske aktivity ... budem uctovat kazdu podnikatelsku cinnost zvlast ???

:confused:


....... odpovedzte mi .... pls
Zoltán Kovács
17.09.07,20:30
xcel by som vediet ak budem mat:confused prevadzku a a popri tom este ine podnikatelske aktivity ... budem uctovat kazdu podnikatelsku cinnost zvlast ???

:confused:

Nie všetko spolu v jednom peňažnom denníku.

P.S. Voľba nadpisu otázky nie je najlepšia.
timit
17.09.07,20:41
Nie všetko spolu v jednom peňažnom denníku.

P.S. Voľba nadpisu otázky nie je najlepšia.
mam na druhom compe program na uctovanie a do jedneho penazneho dennika mam pisat vsetko spolu aj ked budem robit viacero veci naraz ???
napr... elektroinstalacie , restauracia , stavebne prace ... drogeria atd ...
Zoltán Kovács
17.09.07,20:43
mam na druhom compe program na uctovanie a do jedneho penazneho dennika mam pisat vsetko spolu aj ked budem robit viacero veci naraz ???
napr... elektroinstalacie , restauracia , stavebne prace ... drogeria atd ...

Áno, ale odporúčam účtovať na strediská, aby si mal lepší prehľad.
kukučka
17.09.07,20:44
urobíš si analytiku, teba nezaujíma, ktorá prevádzka má aký zisk?
timit
17.09.07,20:46
DAKUJEM :-) zatial
timit
17.09.07,20:47
urobíš si analytiku, teba nezaujíma, ktorá prevádzka má aký zisk?
ja xcem vediet ako to mam vsetko davat do penazneho dennika tak aby to bolo spravne a aby bol v tom aj prehlad
cloe
17.09.07,20:53
ja xcem vediet ako to mam vsetko davat do penazneho dennika tak aby to bolo spravne a aby bol v tom aj prehlad

Správne to budeš mať, ak výdavky a príjmy zaučtuješ do denníka v správnom členení, napr. tržby - z predaja tovaru, z predaja služieb a výdavky začleníš napr. prev. réžia, nákup tovaru, nákup materiálu a pod. Taktiež ich musíš členiť podľa toho, či ovplyvňujú základ dane.
No a prehľad z jednotlivých činností budeš mať /ako ti už bolo vyššie poradené/, ak príjmy aj výdavky rozdelíš podľa jednotlivých stredísk. Rozumej tomu tak, že ty si nazveš jednotlivé činnosti akože strediská. Každý soft to umožňuje.
timit
17.09.07,21:00
vdaka vsetkym