apo
18.09.07,00:10
U klientov sa čoraz častejšie vyskytujú faktúry medzi slovenskými subjektami vystavené v Euro. Na tom nič nie je, ale problém robí zaokrúhľovanie faktúr. Pri faktúre v Sk zo zaokrúhlenia vyjde bez DPH suma v halieroch, ale pri faktúrach vystavených v Euro to robí bez DPH 3 až 5 Sk.

Čo s tým, budeme počítať koeficienty?

Nateraz radím svojím klientom, aby faktúry vystavené v Euro nezaokrúhľovali pokiaľ softvér zo zaokrúhlenia nedokáže dorátať DPH.

Aký máte názor na tento jav.

apo
Vladimír Ozimý
18.09.07,08:02
no neviem lebo ja keď vystavujem Fa v EUR tak mi ráta aj dph v eur a prepočíta mi to kurzom ktorý mu zadám a zaokruhli to v SK podľa platnej legislatívy...halierový rozdiel mi vzniká max 0,05
apo
18.09.07,08:09
no neviem lebo ja keď vystavujem Fa v EUR tak mi ráta aj dph v eur a prepočíta mi to kurzom ktorý mu zadám a zaokruhli to v SK podľa platnej legislatívy...halierový rozdiel mi vzniká max 0,05

Tvoj softvér to robí správne. Aj Pohoda má možnosť odfajknúť požiadavku na dopočítanie DPH zo zaokrúhlenia, ale chodia mi faktúry na vstupe a vystavené faktúry mojimi klientmi, ktoré ja zapisujem do svojho softvéru a tam sa tieto chyby vyskytujú.

apo