Martina Kisacova
18.09.07,08:00
Ahojte.

Kamaratka si bola vcera vyberat auto, vybrala si ho a zaplatila 10 000,- Sk zalohu, ziadnu zmluvu nepodpisala, dostala prijmovy doklad, na ktorom je napisany ucel: zaloha. Ale rozmyslela si to a este vecer im volala, ze o tu kupu nema zaujem a na druhy den sa tam zastavila, ze chce zalohu spat bazar jej ju odmieta vydat, ze oni to tak maju v podmienkach a ona si to auto uz musi kupit, pretoze jej ho odlozili. Suhlasila by so stornopoplatkom za jeden den ale 10 000,- Sk je trochu vela???!!! Mne to pripada ako kradez.

Martina
Chobot
18.09.07,07:12
Ahojte.

Kamaratka si bola vcera vyberat auto, vybrala si ho a zaplatila 10 000,- Sk zalohu, ziadnu zmluvu nepodpisala, dostala prijmovy doklad, na ktorom je napisany ucel: zaloha. Ale rozmyslela si to a este vecer im volala, ze o tu kupu nema zaujem a na druhy den sa tam zastavila, ze chce zalohu spat bazar jej ju odmieta vydat, ze oni to tak maju v podmienkach a ona si to auto uz musi kupit, pretoze jej ho odlozili. Suhlasila by so stornopoplatkom za jeden den ale 10 000,- Sk je trochu vela???!!! Mne to pripada ako kradez.

Martina

Pokiaľ to majú v obchodných podmienkach, že záloha je nevratná v prípade odstúpenia od kúpy auta, tak ťahá za kratší koniec.

:confused: Ja sa čudujem, že ako ľahkovážne ľudia zaplatia niekomu obrovské sumy peňazí, nepreveria si podmienky a vôbec nerátajú s tým, že by im to nemuseli vrátiť. To by bola moja prvá otázka, či mi to v prípade ostúpenia vrátia.:eek:

Podobný prípad, ale z oblasti gastronómie prebieha tu, tiež som zvedavý, ako to dopadne:

http://www.post.sk/forum/showthread.php?threadid=29767