Stefan2005
18.09.07,08:34
Dobrý deň, vedel by mi niekto prosím na konkrétnom príklade vysvetliť, čo je podľa nového zákonníka práce (od 1.9.2007) súbeh výpovednej lehoty a odstupného? Ďakujem.
Chobot
18.09.07,07:04
Dobrý deň, vedel by mi niekto prosím na konkrétnom príklade vysvetliť, čo je podľa nového zákonníka práce (od 1.9.2007) súbeh výpovednej lehoty a odstupného? Ďakujem.

že máš nárok aj na výpovednú dobu aj na odstupné.

Príklad:
20.9. dostaneš výpoveď z organizačných dôvodov. VD ti začne plynúť od 1.10. a skončí 31.12. V ten istý deň ti skončí aj PP a v poslednej výplate dostaneš ešte 2 mesačné odstupné.
Stefan2005
18.09.07,07:14
Díky za promtnú odpoveď. Skúsme rozšíriť daný príklad: ak sa skončí pracovný pomer na základe vyššie uvedeného k 30.9.2007 vzájomnou dohodou aj potom je nárok (zamestnanca) - povinnosť (zamestnávateľa) na tri + dva (resp.3) mesiace? Niekde som zachytil info, že je tomu tak, len to nemám z hodnoverného zdroja.
veronikasad
18.09.07,07:23
Díky za promtnú odpoveď. Skúsme rozšíriť daný príklad: ak sa skončí pracovný pomer na základe vyššie uvedeného k 30.9.2007 vzájomnou dohodou aj potom je nárok (zamestnanca) - povinnosť (zamestnávateľa) na tri + dva (resp.3) mesiace? Niekde som zachytil info, že je tomu tak, len to nemám z hodnoverného zdroja.

Ak sa skončí prac.pomer v priebehu výpovednej doby dohodou, nedoplácaš mu náhradu príjmu za nevyčerpanú výpovednú dobu, ale vyplatíš mu len odstupné podľa dlžky trvania PP u vás /2 alebo 3 mesiace/.

--------
Veronika