Enie
18.09.07,08:38
Ľudkovia, mám dilemu, lebo som dostala otázku od šéfky a akosi na ňu neviem odpovedať.
Prevádzkujeme televíziu, ktorá ponúka svoj vysielací čas firmám. Avšak máme ešte zriadenú Nadáciu, ktorá každoročne usporiada 1 medzinárodný festival. Na ten si zháňa sponzorov a partnerov. Stane sa však že partner chce reklamu dajme tomu v televízií alebo nejakom časopise. Nadácia kedže nedisponuje rekl.časom ani priestorom zakúpi si ho od daného poskytovateľa týchto služieb. Je možné, aby nadácia ďalej refakturovala tieto služby v plnej alebo čiastočnej výške svojmu partnerovi?
Je to potom pre nadáciu (PÚ) náklad a výnos vrámci "podnikania" alebo nie, keďže tým priamo nezabezpečil fungovanie festivalu.
Ďakujem všetkým za odpoveď.
Enie
Enie
12.03.08,13:23
Mám odpoveď od audítora tak myslím že by to malo byť správne a ukladám odpoved pre niekoho, kto to možno bude potrebovať.

Nadácia môže refaktúrovať služby týkajúce sa festivalu ďalším právn. osobám. Potom došlá faktúra sa bude správať ako ostatné pohľadávky 315/321 (úhrada 321/221).Následná fakturácia nadácie sa bude správať ako 311/315 (úhrada 221/311). Teda žiaden náklad, žiaden výnos.
peterbernath
12.09.08,12:11
??? Tento sposob zauctovania (311/315) je mozne pouzit aj v pripade, ze nadacia ide organizovat program, ktory financuje zahranicny partner a tento chce poslat peniaze na ucet nadacie? A tak nadacia posle zalohovu fakturu a peniaze pouzije v zmysle dohody, teda nema ziadny vynos? DAKUJEM za radu.