Richard
14.05.04,15:04
Táto výzva patrí všetkým tým, ktorí využívajú Poradu k svojej informovanosti, chcú priložiť ruku k dielu a doprajú prístup k dobrým informáciám aj iným :-)
Čím viac bude Porada používaná, čím viac členov bude mať, tým budú informácie obsažnejšie a kvalitnejšie.

Keďže ide o nekomerčný projekt, peňazí na reklamu je málo. Táto nevýhoda môže byť kompenzovaná Vašou snahou o šírenie informácii o existencii Porady a jej prínosov.

Ako? Existuje veľa spôsobov, ktoré určite vymyslíte. Zrejme jedným z dobrých nástrojov je umiestnenie odkazu na Poradu na Vašu webovú stránku, napríklad pod heslom "odporúčame"... alebo tak nejak;) .
My takisto pracujeme na ďalších formách propagácie.

K odkazu môžete pripojiť aj Vaše referenčné číslo, čím sa Vám za každého získaného nového člena pripočíta bod. Najlepší šíritelia budú nielen spropagovaní formou tabuľky, ale v budúcnosti budú mať aj nadštandardné výhody členstva v porade. (týmto nechcem nič konkrétne sľubovať, pretože nadstavby na súčasnú funkčnosť a použiteľnosť porady sú iba vo forme plánov a ich realizácia bude ovplyvnená viacerími faktormi)

Ak potrebujete pomôcť s aplikovaním odkazu na Vašu stránku, napíšte mi a poriešime to.

Ak by mal niekto záujem umiestniť viac informácií na svoj web, ako jednoduchý odkaz, môžem mu dať k dispozícii kód, pomocou ktorého sa mu budú napr. pod odkazom zobrazovať posledné aktuálne príspevky z porady, alebo novinky z oblasti zákonov, atď. (to mi teraz napadlo, takže to ešte môžeme domyslieť).

Vopred ďakujem :) ;)

Ako vkladať odkaz na poradu do Vašej webstránky:
Textový odkaz s použitím referenčného čísla:
www.porada.sk/index.php?referrerid=vaše (http://www.porada.sk/index.php?referrerid=vaše) referenčné číslo

napr. ja mám referenčné číslo "2", čiže odkaz dávam takto:
www.porada.sk/index.php?referrerid=2 (http://www.porada.sk/index.php?referrerid=2)

Vaše referenčné číslo (zakomponované do vyššie uvedeného odkazu) nájdete vo Vašom profile (cesta: Natavenia>>Upraviť profil)

Tu je spracovaný základný odkaz, ktorý stačí skopírovať do programového kódu Vašej stránky:



www.porada.sk




Ďalšie informácie o referenčnom systéme nájdete aj v často kladených otázkach FAQ, kliknutím tu (http://www.porada.sk/faq.php?faq=vb_board_usage#faq_vb_referrals_explai n)

Iná možnosť šírenia:
Propagovať stránku môžete napríklad aj zaslaním niektorej témy Vášemu známemu pomocou funkcie, ktorá sa vyvolá po stalčení nasledovného (cesta: Práca s témou >> Poslať na email). Túto funkciu nájdete v záhlaví po otvorení príslušnej témy.
Touto funkciou sa aktivuje nové okno, do ktorého sa Vám automaticky zapíše odkaz na danú tému, na konci ktorého je opäť Vaše referenčné číslo. Ak sa dotyčný, ktorému ste odkaz na tému zaslali zaregistruje za člena, získavate bod.

.....ešte zhotovím aj obrázkové odkazy......
stiahnuť ich môžete kliknutím na pravé tlačítko myši a potom "Save picture as" resp. "Uložiť obrázok ako".
http://www.porada.sk/images/banner/p1.gif

http://www.porada.sk/images/banner/porada_120_60.gif

http://www.porada.sk/images/banner/porada_120_90_2.gif

http://www.porada.sk/images/banner/porada_120_90_3.gif
Prehladnejšie zobrazenie banerov nájdete na stránke:
http://www.porada.sk/baner.htm
Richard
14.05.04,14:07
apropo,
aj vy môžete zverejniť Vašu webstránku v rámci svojho profilu....
juko
15.05.04,18:54
to je celkom dobrý nápad, lebo takýchto portálov je v súčasnej dobe veľmi málo a podľa môjho názoru sú v dnešnej džungli zákonov potrebné ako soľ.
Richard
16.05.04,01:42
Ďakujem priekopníkovi jukovi (na jeho stránke je už odkaz zavesený), na ktorého podnet som ešte doplnil môj príspevok o časť: "Ako vkladať odkaz na poradu do Vašej webstránky:"
Ešte budem túto príručku dopĺňať, takže sa tu ešte niekedy pristavte... :-)
Richard
19.05.04,02:00
Pridávam prvý pokus o reklamný baner (vkladám do prvého príspevku)a zároveň vyhlasujem súťaž o najlepší reklamný slogan :-)
Po určitom čase Vaše nápady na slogan vložím do ankety a budeme vyberať spoločne.
Ďakujem všetkým
Richard
21.05.04,14:41
Ak chcete odporučiť poradu svojim známym, môžete im napísať list.
V odkaze si pridajte Vaše referenčné číslo (viac info hore v prvom príspevku).

Pripravil som jednoduchý text, ktorý môžete použiť ak sa Vám nechce moc vypisovať :-)


Ahoj priatelia,
mam pre vas dobry tip na stranku, ktoru hodne navstevujem a vyuzivam.
Je mi pomocnikom a zaroven zabavou pri mojej praci. Najdete tam mnoho informacii a dobrych rad, ktore uctovnik a podnikatel potrebuje.
Aj vy sa mozete zapojit do diskusii, ziadne obavy, vsetko je zadarmo.
Stranka sa vola PORADA a navstivit ju mozete kliknutim na tento odkaz:
www.porada.sk/index.php?referrerid= (http://www.porada.sk/index.php?referrerid=)

Verim, ze aj vam sa zapaci a budete ju vyuzivat.
S prianim pekneho dna
XXXXXXXXXX
ekin
21.05.04,19:19
sice nezbieram ziadne body, ale propagaciu tejto stranke robim denne... :-)
Mam vsak otazku: kto je vlastne zriadovatelom stranky? a čo ho k tomu viedlo? Napisat, ze sa jedna o nekomerčnu zalezitost je malo, snad by bolo treba napisat viac, hoci len to, ze to vyplynulo z nejakeho projektu, či z vnutornej potreby a ochoty pomoct a pomahat...
Tiez ma zaujima, ci sa uvazuje s prispevkami napr. niektorych odbornikov, ktorí su už všeobecne známi v našich kruhoch..., alebo aspon kto je admin..ci Richard :confused:
Osobne ma zaujima tiez, kto bude odbornikom pre Neziskove organizacie, kde pracuje...a podobne, .. Pridá to vážnosti či odbornosti týmto stránkam, nemusime všetci o sebe napísať pracovné funkcie či nazvy organizacii.. to by malo byt dobrovolne, alebo
------------- ako napad: --------uvedieme to do profilu a pristup k urcitej časti sukrom.inform. by mali iba tzv. "priatelia" - čize my by sme rozhodovali o tom, kto môze vediet, kto som, ake mam telef. číslo a podobne..
čo vy na to?
Richard
22.05.04,03:17
Ekin,
vidite dva kroky dopredu kam porada smeruje. Treba vsak na vsetko cas. Uz som Vam pisal, ze sa musi rozbehnut najprv to, co je zakladom porady a to je diskusia. Som veľmi rád, že tomu tak je a Porada začína napĺňať svoje poslanie. Na ďalšie možnosti (ktorých je ešte veľa) však treba, aby tu bol dostatočný počet užívateľov, čo v súčasnosti nie je. Vzhľadom na to aké je Slovensko malé, ešte nejaký čas potrvá kým bude mať Porada schopnosť pohnúť sa z miesta ďalej. Dúfajme, že tomu tak bude, ale dnes nechcem predbiehať a načŕtať nejaké utopistické plány.

Porada vznikla práve kvôli tomu, že tu takéto niečo chýbalo. Ja osobne mám rád, ak nemusím robiť niečo na viackrát a práve taká by mala byť aj porada. Viem z praxe ako účtovníci blúdia v spleti paragrafov, štát ak môže ešte to skomplikuje svojími nejednotnými alebo nelogickými výkladmi a účtovník namiesto toho, aby urobil svoju robotu, tak len tápe a márni čas čítaním rôznych komentárov a pod.
Preto si myslím, že je najvyšší čas, aby v dobe informačných technológií a internetu takýmto neefektívnym spôsobom odzvonilo. A zvlášť na malom Slovensku, kde sa náklady spôsobené legislatívnymi a jazykovými odlišnosťami rozpočítavajú medzi tak málo ľudí.
Dúfam, že Porada k tomu prispeje a ľudia tu budú písať svoje otázky a odpovede, aby ich mohli iní neskôr vyhľadať (a naopak). A podotýkam, že tento informačný zdroj je k dispozícii 24hod., 7dní v týždni, 365 dní v roku...tzv. 24/7/365, čoho dôkazom je aj to, že momentálne píšem zo zahraničia :-)
Porada bude spĺňať svoj účel až vtedy, keď ju bude využívať väčšia časť odbornej verejnosti, čo si však vyžaduje propagáciu, na ktorú ona sama nemá finančné prostriedky. Preto ďakujem všetkým, ktorý napomáhajú jej rozvoju akýmkoľvek spôsobom.
Richard
22.05.04,14:30
Áno to je jedna stopa, ktorú som zanechal pre zvedavých, existuje aj iná. Kto chce nájde si :-) Nie som až taký tajnostkár, keďže moje užívateľské meno je aj skutočné meno ;-)
ekin
23.05.04,11:19
vdaka Jozefovi aj Richardovi...aj ked som este nepatrala, lebo som priserne leniva na take veci, ako "zvedavost len tak", ale vidim, ze mala by som byt.. :-) Nevadi, nech je ako chce, táto stranka ma nádej byt dobrou, lepšou, najlepšou...:-))))
Richard
24.05.04,00:16
Nový baner - č.2
ANNA
24.05.04,06:58
Pripájam sa k ekin.

Táto stránka je ozaj dobrá. A možno som ako ekin, nezbieram body, ale odporáčaní som dala všetkým svojim priateľom. A s tými obdorníkmi by to bolo s hviezdičkou. Aj keď pár odborníkov je aj medzi diskutujúcimi. ( za veľmi dobrého odborníka považujem aj pán Mihála )
PS: Ten druhý baner sa mi zdá trochu suchý. :)))
juko
24.05.04,14:37
Nech je ako chce, ale Richard si zaslúži vďačnosť mnohých účtovníkov, že sa odhodlal sprístupniť širokej verejnosti takýto diskusný portál. Ja ho tiež odporúčam všetkým, s ktorými prídem do styku. A vôbec ma nezaujímajú nejaké body. Pokiaľ bude mať diskutujúci prístup ku všetkým témam, neviem si moc dobre vybaviť, o čom by mohlo byť zbieranie bodov. Ale admin to má určite vymyslené a vie k čomu ich použije.

Naozaj by bolo výborné, keby sa nám podarilo dostať do tejto diskusie aj zopár odborníkov, čo to majú v pracovnej náplni. Veľmi by svojimi radami pomohli. Veľkou pomôckou sú aj skúsenosti diskutujúcich z kontrol daňových úradníkov. Lenže ako odznelo už v jednom z príspevkov na margo daňových úradníkov, koľko ľudí - toľko chutí. Takže zostáva naozaj len bohatá diskusia medzi nami.
Prajem všetkým diskutujúcim, aby si na tomto portáli našli odpovede na svoje doteraz nezodpovedané otázky.
Eva Farkasová
05.03.05,15:30
Dnes som Vás objavila a nič lepšieho sa mi nemohlo stať. Je to super, že existuje takáto pomoc. Veď pomáhať si je ľudské. Ďakujem a budem túto stránku doporučovať všetkým mojim známym.
Muška
05.03.05,15:39
Dnes som Vás objavila a nič lepšieho sa mi nemohlo stať. Je to super, že existuje takáto pomoc. Veď pomáhať si je ľudské. Ďakujem a budem túto stránku doporučovať všetkým mojim známym.Tak vitaj Evka:) :) :)
Paula
05.03.05,18:18
Neviem používať vyššie spomínané cesty..... som len Richardovi v prvom rade a ochotným pomôcť dobrou radou v rade druhom nesmierne vďačná chodiaca raklama :)
marianna
11.04.05,09:13
Všimli ste si, že odkaz na túto stránku je aj na stránke Daňového riaditeľstva? Takže sa sem chodia radiť určite aj daňováci. Dúfam, že občas odpovie niekto kompetentný na problémy...
Zita5
11.04.05,09:21
Teraz som bola na stránke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) a nič som tam nenašla . Kde mám kliknúť . Napíš odkaz .
marianna
11.04.05,09:39
http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/_s.7_0_A/7_0_3II?cID=6_0_69&nID=7_0_CH''
Vpravo, ako sú rýchle voľby, je tam záložka "Linky na iné stránky" a celkom dole.
pyton
11.04.05,11:06
Ekin,
vidite dva kroky dopredu kam porada smeruje. Treba vsak na vsetko cas. Uz som Vam pisal, ze sa musi rozbehnut najprv to, co je zakladom porady a to je diskusia. Som veľmi rád, že tomu tak je a Porada začína napĺňať svoje poslanie. Na ďalšie možnosti (ktorých je ešte veľa) však treba, aby tu bol dostatočný počet užívateľov, čo v súčasnosti nie je. Vzhľadom na to aké je Slovensko malé, ešte nejaký čas potrvá kým bude mať Porada schopnosť pohnúť sa z miesta ďalej. Dúfajme, že tomu tak bude, ale dnes nechcem predbiehať a načŕtať nejaké utopistické plány.

Porada vznikla práve kvôli tomu, že tu takéto niečo chýbalo. Ja osobne mám rád, ak nemusím robiť niečo na viackrát a práve taká by mala byť aj porada. Viem z praxe ako účtovníci blúdia v spleti paragrafov, štát ak môže ešte to skomplikuje svojími nejednotnými alebo nelogickými výkladmi a účtovník namiesto toho, aby urobil svoju robotu, tak len tápe a márni čas čítaním rôznych komentárov a pod.
Preto si myslím, že je najvyšší čas, aby v dobe informačných technológií a internetu takýmto neefektívnym spôsobom odzvonilo. A zvlášť na malom Slovensku, kde sa náklady spôsobené legislatívnymi a jazykovými odlišnosťami rozpočítavajú medzi tak málo ľudí.
Dúfam, že Porada k tomu prispeje a ľudia tu budú písať svoje otázky a odpovede, aby ich mohli iní neskôr vyhľadať (a naopak). A podotýkam, že tento informačný zdroj je k dispozícii 24hod., 7dní v týždni, 365 dní v roku...tzv. 24/7/365, čoho dôkazom je aj to, že momentálne píšem zo zahraničia :-)
Porada bude spĺňať svoj účel až vtedy, keď ju bude využívať väčšia časť odbornej verejnosti, čo si však vyžaduje propagáciu, na ktorú ona sama nemá finančné prostriedky. Preto ďakujem všetkým, ktorý napomáhajú jej rozvoju akýmkoľvek spôsobom.Juj, Richard, trochu som sa zľakla toho, kam smeruje Porada. Neviem, či dobre dedukujem, ale ak tu chceš umiestňovať aj nejaké oficiálne stanoviská, nebodaj niečo ako komentáre ľudí z drsr na to o čom sa tu bavíme, myslím, že to stratí to čaro, čo to má dnes. Oficiálnych stanovísk sú plné médiá, je plno odbornej literatúry, ktorú už ani nevládzem čítať, som rada, že tu to na mňa nemá dosah, že je to tu také ľudové a nie oficiálne a po ďalšie, radíme si tu veľmi privátne, Richard, však budú plátať zákony po každom našom príspevku...... spontaneita sa stratí a to, čo nám tak robí radosť na tejto Porade sa môže veľmi ľahko stratiť tiež. Účtovníci a daňoví odborníci iste chápu na čo náražam..../ tou otvorenosťou som tu fakt nadšená a bála som sa aj toho, že to zatrhneš ty ale všetko je OK tak som rada, ale tej inštitúcii servírovať na tanieri naše skromné postrehy, ktoré sa ešte dajú uplatniť v týchto ťažkých časoch/ Richard, ty sa venuješ aj aktívne daniam a účtu? A ešte niečo, bežia porady aj na inú tému ako dane alebo máš aj takéto plány?
Viera123
17.04.06,14:11
sice nezbieram ziadne body, ale propagaciu tejto stranke robim denne... :-)
Mam vsak otazku: kto je vlastne zriadovatelom stranky? a čo ho k tomu viedlo? Napisat, ze sa jedna o nekomerčnu zalezitost je malo, snad by bolo treba napisat viac, hoci len to, ze to vyplynulo z nejakeho projektu, či z vnutornej potreby a ochoty pomoct a pomahat...
Tiez ma zaujima, ci sa uvazuje s prispevkami napr. niektorych odbornikov, ktorí su už všeobecne známi v našich kruhoch..., alebo aspon kto je admin..ci Richard :confused:
Osobne ma zaujima tiez, kto bude odbornikom pre Neziskove organizacie, kde pracuje...a podobne, .. Pridá to vážnosti či odbornosti týmto stránkam, nemusime všetci o sebe napísať pracovné funkcie či nazvy organizacii.. to by malo byt dobrovolne, alebo
------------- ako napad: --------uvedieme to do profilu a pristup k urcitej časti sukrom.inform. by mali iba tzv. "priatelia" - čize my by sme rozhodovali o tom, kto môze vediet, kto som, ake mam telef. číslo a podobne..
čo vy na to?
Škoda, že na tento príspevok ani po dvoch rokoch už nikto nezareagoval...
ayya
17.04.06,14:54
Škoda, že na tento príspevok ani po dvoch rokoch už nikto nezareagoval...
Vierka - same sa odpovedalo - celou existenciou tejto stranky je vsetko imho dostatocne odpovedane :)
bv_alexandra
05.05.06,08:00
Prečítala som si túto temu nakoľko sa naša stranka obnovuje a chcem si dať na stranku aj odkaz na poradu, a..... Hľadala som vo svojom profile refenčné číslo nejako som ho tam nevidela. Potrebujem celý odkaz na poradu poslať môjmu spravcovi www stránky aby ho tam pridal. Ako to mam teda urobiť? Poradíte mi.
krtoman
05.05.06,11:16
Vaše referenčné číslo (zakomponované do vyššie uvedeného odkazu) nájdete vo Vašom profile (cesta: Natavenia>>Upraviť profil)

Tu je spracovaný základný odkaz, ktorý stačí skopírovať do programového kódu Vašej stránky:


HTML Code:

www.porada.sk

bv_alexandra
05.05.06,15:53
veď práve ja tam žiadne ref. číslo nemám
Soňurka
05.05.06,17:02
Čo ako pozerám, ja tam tiež neviem nájsť moje ref. číslo
Inak - všetkých pozdravujem
KEJKA
05.05.06,17:41
Čo ako pozerám, ja tam tiež neviem nájsť moje ref. číslo
Inak - všetkých pozdravujem
NSTAVENIA.......... a hore, kde sda zadáva webstránka nájdeš toto
http://www.porada.sk/member.php?u=20247 (pre teba):)
KEJKA
05.05.06,17:43
veď práve ja tam žiadne ref. číslo nemám
a tvoje
http://www.porada.sk/member.php?u=13254
Viera123
05.05.06,18:12
Nájdite si napríklad samé seba v nejakom príspevku, kliknite a dajte si zobraziť môj verejný profil... No a hore, kde sa zadáva www adresa (ako už písali predo mnou) si nájdete vaše číslo...
P.s. Inak, mne to tiež nešlo podľa toho, ako tu bola zobrazená cesta...
bv_alexandra
06.05.06,06:05
pozerám bez okulíarov a s nimi a stále tam nič nevidím. Žeby som išla navštíviť očného. :-) Fakt tam žiadne ref čislo nevidím.
Viera123
06.05.06,06:24
pozerám bez okulíarov a s nimi a stále tam nič nevidím. Žeby som išla navštíviť očného. :-) Fakt tam žiadne ref čislo nevidím.
Alexandra a šla si podľa mojej cesty? To referenčné číslo nájdeš na konci toho riadku, kde sa zadáva www. adresa. Skús to ešte raz... Mne to nezobrazuje tiež, pokiaľ idem v nastaveniach do svojho profilu, ale keď som si klikla na môj nick v niektorom z príspevkov a dala zobraziť môj verejný profil, tak sa mi to číslo v riadku hore - vedľa "domčeka" objavilo: P http://www.porada.sk/xxxxxx a na konci je = a za tým moje číslo.
bv_alexandra
06.05.06,07:29
Nájdite si napríklad samé seba v nejakom príspevku, kliknite a dajte si zobraziť môj verejný profil... No a hore, kde sa zadáva www adresa (ako už písali predo mnou) si nájdete vaše číslo...
P.s. Inak, mne to tiež nešlo podľa toho, ako tu bola zobrazená cesta...
Ďakujem za radu, už som to našla. prajem pekný deň.
:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)
Soňurka
06.05.06,18:56
NSTAVENIA.......... a hore, kde sda zadáva webstránka nájdeš toto
http://www.porada.sk/member.php?u=20247 (pre teba):)


Ďakujem,:) ... pochopila....:), našla....:), pozdravujem
bv_alexandra
20.01.07,07:02
Chcem sa len opýtať budú aj bannery na DRAKA?;)
Marianna01
25.08.07,20:24
mimotemy čítam si štatistiku referencií a tu, čo na mňa nevyskočí:




A-men (http://www.porada.sk/member.php?u=46032), Joshuaa (http://www.porada.sk/member.php?u=46236)to znamená, že na odporúčanie jedného poraďáka sa prihlásili dvaja noví s takýmito nickmi. Milé, nie?:)
erzet
13.01.09,06:09
Nejaké reklamné predmety (samolepky, tričká, placky...) by nemohli byť na propagáciu Porady?
danushka
15.01.09,17:17
Nejaké reklamné predmety (samolepky, tričká, placky...) by nemohli byť na propagáciu Porady?
Príď na stretko Poraďákov a bude aj tričko...

mimotemydobre sa v ňom spinká, len môj SB keď to vidí vraví, ježiši, ešte aj v posteli Porada:D:D:D...
a ja mu na to - tak veru , aj v posteli !