witch
18.09.07,09:35
Ahoj, pozerala som témy reklama a Fa z EU a neviem, ako to uplatniť na môj prípad:
Sme firma, kt. predáva okrasné rastliny. Objednali sme si od českého dodávateľa výtlačky informačného magazínu o rastlinách (s logom našej firmy), budeme ho zdarma dávať našim zákazníkom v SR. My aj dodávateľ sme plátci DPH, každý vo svojom štáte. Z hladiska dane z príjmu sa zrejme jedná o náklad podľa §19 ods.2 k. Neviem sa ale vyznať, ako je to so službami z EU a DPH. Fakturoval nám sumu bez DPH.
1.Platíme nejakú daň, 2.kde v priznaní k DPH túto službu uvediem?
Ozaj, je to služba alebo reklamný predmet = tovar:confused:
Prosím poraďte mi, zatiaľ som účtovala iba o tovare z EU.;)
PS: pozerela som si §15 zák oDPH, ale nie som z toho múdra
Vladimír Ozimý
18.09.07,07:58
reklama je jedna vec katalog druhá vec ja by som to zdanil ako dodanie tovaru, pretože vám dodal niečo hmotné..neuverejnil vám len vaše logo v rámci svojho katalogu v takom prípade by som to chápal ako reklamu... podľa par. 20 a uvádza sa to do riadkov 4 - výstup a 16 - vstup
witch
18.09.07,09:29
Je to síce hmotná vec, ale v podstate určená na reklamu.. Pozerala som si aj iné príspevky a katalogy zaraďovali ako reklamu. Tak neviem.. V každom prípade ďakujem za Tvoj názor. Uvítám aj ďaľšie.
Vladimír Ozimý
18.09.07,09:32
ale vy kupujete výrobu katalogu to jest nejaký tovar alebo reklamu...iné by bolo keby oni vám to vyrobili a ešte aj rozniesli čo ja viem po prahe...v takom prípade sa dá uvažovať o reklame...pretože by ste asi aj mali v objednávke že žiadame reklamné služby atd...ale v tomto prípade podľa mňa objednávate výrobu katalogu...tod môj názor...