luluhaha
18.09.07,10:09
Prosím Vás o radu - sme platci dph v SR, boli sme na výstave v ČR, kde sme predávali koncovým zákazníkom tovar. Mali sme fakturovať s dph? A čo v prípade že sme predali tovar českému obchodníkovi?
Ďakujem
OľgaH
18.09.07,08:28
My tiež predávame tovar do Čiech, sme platcovia DPH a robím to tak, že keď posielam tovar platcovi, tak mu DPH neúčtujem (on si to samozdaní) a keď neplatcovi DPH, tak mu naše DPH účtujem.
Vladimír Ozimý
18.09.07,08:31
tu naskytá sa otázka či dochádza k predaju podľa par. 43 - to jest či dochádza k predaju a premiestneniu tovaru z tuzemska do iného členského štátu aby mohli ste uplatniť oslobodenie ak predávate odberateľovi evidovanom pod ič dph v ČR alebo slovenskú dph ak súkromnej osobe alebo zdaniteľnej osobe...či ste sa nemali na tento účel registrovať v ČR?
Vladimír Ozimý
18.09.07,08:33
My tiež predávame tovar do Čiech, sme platcovia DPH a robím to tak, že keď posielam tovar platcovi, tak mu DPH neúčtujem (on si to samozdaní) a keď neplatcovi DPH, tak mu naše DPH účtujem.

ano ale je splnená podmienka v rámci SR...oni predávali tovar v českej republike ak som to správne pochopil...ak len robili ste objednávky platí to čo píše Oľga...
luluhaha
18.09.07,08:37
áno predávali sme v českej republike, takže sme sa mali registrovať v ČR a predávať s českou dph-čkou koncovým zákazníkom (neplatcom dph)? 19% ?
apo
18.09.07,08:53
áno predávali sme v českej republike, takže sme sa mali registrovať v ČR a predávať s českou dph-čkou koncovým zákazníkom (neplatcom dph)? 19% ?

V inom príspevku som uviedol príklad z daňového seminára. Ak na jarmok v SR príde predávať tovar niekto z krajiny EÚ je povinný sa registrovať na DPH v SR.

Ak by ste sa registrovali v ČR ako platritelia DPH v takom prípade by ste mali nárok aj na odpočet DPH z réžijných nákupov uskutočnených v ČR v rámci výstavy aspoň si myslím.

apo
svet1
19.09.07,07:19
Ahoj! Mohol by mi, prosím, niekto napísať, ako by malo znieť odvolanie na § 43 na faktúre?
Ďakujem!
Vladimír Ozimý
19.09.07,07:24
dodanie tovaru podľa par. 43 zakona 222/2004. Daňová povinnosť prechádza na odberateľa...takto to mám ja ale stačí uviesť len ten paragraf...
MarianaSalko
19.09.07,07:26
napríklad:
"Platiteľ uplatňuje oslobodenie od dane v zmysle §43 zákona o DPH č.222/2004 Z.z. v znení neskorších predpisov."
Ella
19.09.07,08:29
Poraďte mi prosím Vás, ako fakturovať službu vykonanú v zahraničí. Ako platcovia DPH sme vykonali v zahraničí prepravu osôb autobusom v Maďarsku pre maďarskú cestovnú kanceláriu. Maďarský odberateľ je doma platiteľ DPH. Preprava bola vykonaná v Maďarsku, z mesta A do mesta B a späť. Ďakujem za rýchlu odpoveď, dnes by som mala vystaviť faktúru za službu, len ako je to s DPH?
emgeton
19.09.07,08:48
Poraďte mi prosím Vás, ako fakturovať službu vykonanú v zahraničí. Ako platcovia DPH sme vykonali v zahraničí prepravu osôb autobusom v Maďarsku pre maďarskú cestovnú kanceláriu. Maďarský odberateľ je doma platiteľ DPH. Preprava bola vykonaná v Maďarsku, z mesta A do mesta B a späť. Ďakujem za rýchlu odpoveď, dnes by som mala vystaviť faktúru za službu, len ako je to s DPH?


Miesto dodania služby - §15/3 - Maďarsko
Táto služba nie je predmetom dane na Slovensku. Fakturujete bez DPH ( nie oslobodené) s odvolávkov na §15/3.

Táto služba je však predmetom dane v Maďarsku. Osobou povinnou odviesť daň v Maďarsku je Váš odberateľ, pretože je zdaniteľnou osobou.