alenkas
18.09.07,10:16
Prosím, odpovie mi niekto, či sa zmenil postup v zamestnaní živnostníka, teda ako zamestnávateľa v práci na dohodu? Myslím od septembry 2007?
Ďakujem
bea
18.09.07,08:36
Nerozumiem celkom otázke. Ale skúsim odpovedať, tak ako rozumiem. Živnostník ako zamestnávateľ môže na dohodu zamestnávať zamestnancov tak ako doteraz. A živnostník môže mať popri svojej živnosti aj uzatvorené dohody.
alenkas
18.09.07,10:13
ˇAno, ja som živnostník a inde zamestnaný pracovník mi vykoná jednu činnosť. Platím zaňho daň a ešte?
bea
20.09.07,11:27
Ak pracuje u Teba na dohodu, tak zdaňuješ jeho mzdu a odvádzaš za neho príspevky na úrazové poistenie a do garančného fondu.
alenkas
20.09.07,15:29
Vykonal u mňa jednu prácu, preklad, potrebujem ho vyplatiť, je zamestnaný inde, odvody si platí tam, aj tak ho mám nahlásiť do oboch poisťovní? Je to neskutočný proces.
Aljok
20.09.07,15:38
Len do SP.
Aljok
20.09.07,15:41
bea
21.09.07,07:01
Vykonal u mňa jednu prácu, preklad, potrebujem ho vyplatiť, je zamestnaný inde, odvody si platí tam, aj tak ho mám nahlásiť do oboch poisťovní? Je to neskutočný proces.
Pred začiatkom práce treba dohodára prihlásiť do sociálnej poisťovne na Registračnom liste FO a keď ukončí prácu, tak ho treba na RLFO odhlásiť. A ešte sa treba prihlásiť do sociálnej poisťovne ako zamestnávateľ, ak ešte doteraz nie si. A súhlasím, že je to "neskutočný proces". :rolleyes: