IvetaH
18.09.07,13:26
Našla som po predchodcoch z roku 2006 nepriznanú a neodvedenú DPH cca 180 Sk. Je pekne na konci roka v otvorených položkách daň na výstupe, ale neviem prečo. Mám urobiť dodatočné daňové a dať to na poriadok alebo je možné niekde tú DPH preúčtovať do nedaňových alebo čo s ňou. Poradí mi niekto?
Dragašeková Mária
18.09.07,11:33
Nakoľko je to taka mala suma ja by som to dala do najblišieho DPH, ale z dodatočným DPH majú dan. uradníci väčši problem. K internému dokladu si daj poznámku, že si prišla na to po svojich predchodcov.
Orsz
18.09.07,11:34
Našla som po predchodcoch z roku 2006 nepriznanú a neodvedenú DPH cca 180 Sk. Je pekne na konci roka v otvorených položkách daň na výstupe, ale neviem prečo. Mám urobiť dodatočné daňové a dať to na poriadok alebo je možné niekde tú DPH preúčtovať do nedaňových alebo čo s ňou. Poradí mi niekto?

Ak je na výstupe - odporúčam dodatočné DPH - a doplatiť, nie je to vysoká suma, takže nevidím v tom problém.
Orsz
18.09.07,11:35
Nakoľko je to taka mala suma ja by som to dala do najblišieho DPH, ale z dodatočným DPH majú dan. uradníci väčši problem. K internému dokladu si daj poznámku, že si prišla na to po svojich predchodcov.


Tento postup bohužiaľ nie je možný, i keď ide o malú sumu, DPH má byť odvedené vtedy, kedy bola služba alebo tovar dodaný, a z dôvodu pochybenia - to nie je dôvod na preloženie do iného zdaňovacieho obdobia - takže neodporúčam. Pokuta môže byť aj za nesprávne vypracované priznanie DPH.