stanicapap
18.09.07,14:29
ahojte, viete mi poradit, ako, a ci sa vobec nieco mení, pravdepodobne v súvislosti s novelou zák.práce v nasledovnej oblasti:ak sa matka zamestnaná skor ako dieta dovrsi 3 rok zivota nastava zmena v suvislosti s rodicovskym prispevkom? (teda ci ma aj nadalej narok poberat rod. prispevok, ked je zamestnana na TPP)..dufam,ze som to velmi nepomotala..skuste mi poradit, prosim..
KvetkaK
18.09.07,12:32
V tomto smere sa nič nezmenilo, žena ktorá poberá rodičovský príspevok môže byť zamestnaná ,ak dieťa nemá v jasliach alebo škôlke. Musí sa o neho niekto starať alebo môže byť v súkromnej škôlke.
stanicapap
18.09.07,12:39
urcite je to tak? lebo spekulovali na MPSVR SR, ze zene, ktora sa zamestna do troch rokov veku dietata, odnimu rodicovsky prispevok. A este jedna otazka! detske jasle sa klasifikuju vraj inak ako skolka a preto je mozne dieta do troch rokov umiestnit v jasliach a poberat tento prispevok.dakujem
ZDENIELA
18.09.07,13:08
Určite sa v tomto po 1. 9. 2007 nezmenilo nič. A ten spor medzi jaslami a škôlkou. Ide vlastne o to, aby to zariadenie, do ktorého matka dieťa dá, nebolo dodované štátom. Takže škôlka áno, ale len súkromá, jasle taktiež.