martina333
18.09.07,21:19
Dobrý deň, prosím Vás treba oznamovať na daňový úrad ak rozviažem pracovný pomer ako zamestnávateľ so všetkými zamestnancami? Stačí ak prestanem zasielať kvartálne prehľady?
Zoltán Kovács
18.09.07,20:03
Dobrý deň, prosím Vás treba oznamovať na daňový úrad ak rozviažem pracovný pomer ako zamestnávateľ so všetkými zamestnancami? Stačí ak prestanem zasielať kvartálne prehľady?

Nie nestačí, treba oznámiť listom, že k určitému dňu ste prestali zamestnávať. Ak to neoznámite, tak DÚ bude očakávať kvartálne prehľady. Nezaslanie má za následok pokutu vo výške 2.000,- Sk.
jacekova
19.09.07,04:49
Podľa § 49, ods.9 Zákona o dani z príjmov
:
Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122 (http://www.porada.sk/t59462-122-polotovary-vlastnej-vyroby.html)) je povinný predkladať miestne príslušnému správcovi dane v lehote podľa § 49

a) prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň a dani vyberanej podľa § 43 z príjmov zo závislej činnosti, ktoré zamestnancom vyplatil, a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny štvrťrok (ďalej len prehľad ),
b) hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti znížených o sumy podľa § 5 ods. 8 ao daňovom bonuse (ďalej len hlásenie ), poskytnutých jednotlivým zamestnancom bez ohľadu na to, či ide o peňažné alebo nepeňažné plnenie za uplynulé zdaňovacie obdobie, a o zrazených preddavkoch na daň; hlásenie obsahuje aj meno, priezvisko, adresu trvalého pobytu osoby, ktorej bol príjem poskytnutý, jej rodné číslo, výšku zrazeného preddavku na daň, sumu priznaného a vyplateného daňového bonusu, zrazenú daň a základ dane, ak nejde o osoby, na ktoré sa vzťahujú osobitné spôsoby vykazovania údajov podľa osobitného predpisu.132)

fakt teda nestačí len prestať posielať kvartálne prehľady. dokonca máte povinnosť podať do 31.3. aj Hlásenie na DU. Bolo by dobre, podať za posledný kvartál nulový prehlad, hoci už nebudete mať žiadnych zamestnancov a potom Hlásenie.
DanielaSL
19.09.07,05:47
Dobrý deň, prosím Vás treba oznamovať na daňový úrad ak rozviažem pracovný pomer ako zamestnávateľ so všetkými zamestnancami? Stačí ak prestanem zasielať kvartálne prehľady?

V prípade , že zamestnávateľ len dočasne nezamestnáva , tak by som posielala nulové prehľady, ale ak už nebude vôbec v budúcnosti zamestnávať, tak by som dala oznámenie na DÚ, že zamestnávateľ prestal zamestnávať.
inuš
19.09.07,06:14
Aj môj kamarát prestal zamestnávať, tak sme poslali na DU list, v ktorom sme im oznámili, že dňa napr. 20 sme ukončili pr.pomer s posledným Zncom a už nezamestnávame nikoho a týmto žiadame DU o ukončenie registracie platitela dani z príjmov zo záv.činnosti
macula
19.09.07,06:26
Ak prestanete zamestnávať je potrebné túto skutočnosť oznámiť na daňový úrad-tu ide o oznamovaciu povinnosť podľa §31 Zákona o správe daní a poplatkov.A ešte pripomeniem, že odhlásenie z registra zamestnávateľov je potrebné vykonať aj na sociálnej poisťovne .
hanelie
19.09.07,08:01
a samozrejme aj do zdravotnej poisťovne - odhláška:)
macula
19.09.07,10:30
a samozrejme aj do zdravotnej poisťovne - odhláška:)
Ja mám inú skusenosť so ZP : poslala som odhlášku zamestnávateľa na VZP ,ale následne mi volali, že zamestnávateľ sa neodhlasuje.