13rubi13
19.09.07,07:07
ahojte neviem kam som to mala napisat tak to pisem sem.
takze nikdy som to nerobila a potrebujem pomoc.
takze mame firmu ktora nam dlzi peniaze uz som to podala aj na sud a sud mi vyznacil pravoplatnost, aj platobny rozkat.
teraz to mam posunut exekutorovi. a tu nastal problem. chcem spisat navrh na vykonanie exekucie.. ja to mam ten vzor len neviem ci je spravny, tak keby ste ho niekto mali mohli by ste mi ho sem poslat. za druhe nemam ani potuchy co je to exekucny titul. ci je to ten platobny rozkat alebo ten list kde sud ziadam o vyznacenie pravoplatnosti. a to ma byto notrsky overne?
tak by som bola rada keby ste mi niekto napisali ako mam dalej pokracovat.
dakujem.
Skalka
19.09.07,05:20
S právoplatným rozhodnutím súdu treba navštíviť exekútora, ktorého si vo svojom okolí vyberieš a on je oprávnený vykonať exekúciu. Myslím
13rubi13
19.09.07,05:22
to viem. len neviem ako mam napisat ten navrh na vykonanie exekucie. a co je exekucny titul. ci to je ten platobny rozkaz.
willma
19.09.07,05:35
Domnievam sa, že keď prídeš so správoplatneným platobným rozkazom za exekútorom, ten už bude vedieť čo a ako, nejakú zvlášť žiadosť asi spíšete priamo u neho.
laciqua
21.09.07,14:47
takze navrh na vykonanie exekucie je jednoduchy

§ 39 Exekucneho poriadku:

Z návrhu na vykonanie exekúcie musí byť zjavné, ktorému exekútorovi je určený, kto ho robí, ktorej veci sa týka, čo sleduje, musí byť podpísaný a datovaný. Okrem toho návrh na vykonanie exekúcie musí obsahovať meno, priezvisko, bydlisko účastníkov, prípadne bydlisko zástupcov, údaj o štátnom občianstve, ak je účastníkom fyzická osoba, názov alebo obchodné meno, sídlo a identifikačné číslo, pokiaľ je pridelené, ak je účastníkom právnická osoba, a presné označenie exekučného titulu, vymedzenie vymáhaného nároku, prípadne označenie dôkazov, ktorých sa oprávnený dovoláva.

(2) K návrhu na vykonanie exekúcie oprávnený pripojí rovnopis rozhodnutia opatrený potvrdením o jeho vykonateľnosti (exekučný titul). Potvrdenie o vykonateľnosti sa nevyznačuje na notárskej zápisnici (§ 41 ods. 2).

Oznacis toho kto ukon robi - ty (v hlavicke). Potom ucastnikov konania teda opravneny a povinny(oznacenie v zmysle zakona). Potom staci napisat ze dna vtedy a vtedy vydal ten a ten sud Platobny rozkaz cislo konania XY v ktorom bol povinny zaviazany na splnenie povinnosti (zaplatit X korun do lehoty Y dni). Tuto povinnost si do dnesneho dna nesplnil a preto podavam tento Navrh na vykonanie exekucie...
Vymahany narok tvoria
1/ istina
2/ prislusenstvo pohladavky (uroky, zmluvna pokuta...)
3/ vydavky vynalozene na uplatnenie prava ( trovy prav. zastupenia, trovy sud. konania...)
4/ trovy pravneho zastupeniía v exekucnom konani (ak by mal opravneny prav. zastupcu)
Podpisat, datovat a je to...
A v pripade ze sa to nebudesudnemu exekutorovi pozdavat tak povie co treba doplnit.
A ak sa to nebude pacit exekucnomu sudu tak vyzve na odstranenie nedostatkov navrhu...V kazdom pripade sa exekucne konanie zacne dnom podania navrhu (dôlezite pre premlcanie atd...)
TOT VSJO

A treba pripojit rovnopis platobneho rozkazu (exekucny titul) teda bud original alebo uradne (notar/matrika) overenu kopiu.