Julia9
19.09.07,09:17
Ahojte poraďáci :) .
Chcem Vás poprosiť o názor na účtovanie nasledujúcej formy reklamy:
- firma si na svoje auto nechala vyrobit reklamný polep, ktorý zobrazuje jednu z hlavných činností firmy, tento polep stál 19.900,- bez dph/firma je platca dph
- zaúčtovala som to ako drobný hmotný majetok, ale nie som si istá, či správne, keďže to auto je vlastne nosičom reklamy, nemala by som to účtovať ako technické zhodnotenie auta (alebo toto platí iba v prípade, ak by to stálo viac ako 30.000)?
hanelie
19.09.07,07:28
Reklamný polep určite nie je technické zhodnotenie auta,
Za technické zhodnotenie auta sa môže považovať napr. zabudovateľné GPS /nie prenosné /, ťažné zariadenie, ap.:)
Julia9
19.09.07,07:32
Ten reklamný polep sme však naozaj dostali do ruky ako velke nalepky, ktoré sme si potom sami nalepili...
Faktúra zahŕňa vlastne výrobu tej nálepky ako takej, akurát že to bolo vymerané presne na to auto. Aj v tom prípade je to podľa vás služba?
hanelie
19.09.07,07:34
Ja učtujem v JU a takýto reklamný polep /mám/ som dala ako prevádzkovú réžiu:)
Julia9
19.09.07,07:49
Oukej, ďakujem Vám všetkým.
Pravdupovediac som to tiež najprv zaúčtovala ako službu, ale potom som sa nejako poplietla tým, že tá reklama by bez auta vlastne nemohla fungovať...
Sarlotka
22.04.13,11:32
Ahojte ,

rada by som otvorila tuto temu ohladom reklamneho polepu na auto v majetku spolocnosti, ide o službu alebo majetok, suma polepu je nad 1700 Eur.

Prikladám aj ked starsieho dáta usmernenie danoveho riaditelstva ohladom sluzby a tovaru...

Mne z neho vyplyva ze ide majetok , a ten je potrebne odpisovat... kedze nie je uvedeny reklamny polep v odpisovych skupinach zrejme by sa mal odpisovat 6 rokov, aj ked to velmi nema zmysel kedze auto sa odpisuje 4 roky...

nemyslim si ze ide o technicke zhodnotenie auta

aky mate na to názor vy?
Tweety
22.04.13,11:34
Je to reklama, služby 518AE.
Sarlotka
22.04.13,11:40
aj napriek tomu, ze dodavatel dodal "hmotne" nalepky - polep na auto, nalepky budu na aute ktore je v majetku spolocnosti...

z vyssie uvedeneho usmernenia DR mi vyplyva, ze v pripade, ze by firma dodala material na nalepky a oni by spravili len vizualizaciu a napr. tlac, tak v tom pripade ide o sluzbu v opacnom pripade ide o material/tovar/ majetok...
Adiks
23.04.13,20:02
Platí to, čo napísala Tweety v príspevku č.7.