Nesi
19.09.07,08:59
Dobrý deň. Kúpili sme starší dom a máme problém s komínom. Je príliš úzky, takže slabo ťahá a preto nám dymí kotol na TP. Zistila som, že komín sa dá rozšíriť vyfrézovaním zvnútra a následne vyvložkovať, čo by Ťah komína malo zlepšiť. Vložkovanie komínov robí veľa firiem, problém je ale s frézovaním. Nevie niekto náhodou kontakt na nejakú firmu, ktorá to robí? Našla som kontakt na firmu Profiremont z Oravy, ale to je od nás veľmi ďaleko. Potrebujem skôr niečo z východu /najlepšie z okresu Sp. Nová ves, Gelnica, Poprad, Kežmarok, Levoča/.
Zoltán Kovács
20.09.07,17:37
Tu je jedna priamo z Sp.NV:
http://krby-spis.okinfo.sk/firma.htm
Nesi
22.09.07,17:52
Ďakujem, ale tam som už volala a povedali mi, že frézovanie nerobia. Neviem, prečo si to teda dávajú do reklamy.
TIMETI
10.12.07,17:31
PROSIM VAS Zaujimalo Vas KTO ROBI FREZOVANIE KOMINOV - PROSIM VAS NASLI STE UVEDENE KONTAKTY DAKUJEM MOC. MOZETE MI ODPOVEDAT AJ MAILOM PRAJEM VAM PEKNY DEN.
220870
10.12.07,20:04
Nechcem vás prehovárať, ale ono to frézovanie vyjde o maličko lacnejšie ako zbúranie starého a postavenie nového komína.
Jozef Litvák
16.12.07,14:01
Dobrý deň naša firma frezuje komíny po celom území Slovenska. Takže nieje problém prísť k Vám.
Tel. číslo: 0915 836 974
jankmec
30.08.09,10:16
Naša firma frezuje a vložkuje komíny a patrí k tomu aj potvrdenie o preskúšaní komína. Poprad, Prešov, Košice, Levoča, Bardejov
Mobil: 0911 426 164, 0915 426 164
kero64
30.08.09,11:43
To je super, ale nevšimol si si dátum príspevku?:D
P.S. Vitaj na porade.;)
Blankake
30.08.09,14:01
To je super, ale nevšimol si si dátum príspevku?:D
P.S. Vitaj na porade.;)
Však to nebola reakcia na príspevok - skôr na tému (a vtedy dátum nerozhoduje) ;)
kero64
30.08.09,16:50
Však to nebola reakcia na príspevok - skôr na tému (a vtedy dátum nerozhoduje) ;)
Fajn, veď o nič nejde. Možno sa to niekomu zíde. Jeden nikdy nevie....:)
Milan033
16.01.10,22:20
Dobrý deň. Kúpili sme starší dom a máme problém s komínom. Je príliš úzky, takže slabo ťahá a preto nám dymí kotol na TP. Zistila som, že komín sa dá rozšíriť vyfrézovaním zvnútra a následne vyvložkovať, čo by Ťah komína malo zlepšiť. Vložkovanie komínov robí veľa firiem, problém je ale s frézovaním. Nevie niekto náhodou kontakt na nejakú firmu, ktorá to robí? Našla som kontakt na firmu Profiremont z Oravy, ale to je od nás veľmi ďaleko. Potrebujem skôr niečo z východu /najlepšie z okresu Sp. Nová ves, Gelnica, Poprad, Kežmarok, Levoča/.
do buducna: Tato sekcia ako tak kukam je troška postaršia ale ak to niekomu pomože tu je moja skusanost. Hladal som dlho riešenie ako zrekonstruovat komin a fak je najlepšie reišenie frezovat a potm vyložkovat komín. Mne to robila firma ktorú najdete na frezovanie-komina.sk bol som nadmieru spokojy s celou službou aj prístupom čo sa v dnešnej fobe a hlavne na Slovensku stáva zriedka kedy preto to sem pišem. Ak mám niekoho pochvalit tak zároven aj doporučujem. Inak ak neviete kudy kam zadajte si vyraz frezovanie kominov alebo vložkovanie a hladajte toho kto Vam to spravi dnes je firiem kopec, ale je to lepsie ako komín búrať a hlavne je to lacne a rýchle za 1 den Vám to spravi auplne celé. No len sa pripravne na mastenicu neni to tak lacne ako vymetanie a ako som si myslel aj ja ale stoji mi to zato mám pokoj, lebo som chodil vo vykurovacej sezone 1x na strechu vymetat a raz som skoro spadol zo strechy a to nestoji zato.M
inajana
17.01.10,12:29
Aká je cena (cca za bm alebo celok) ?
havinko210
19.11.10,09:17
Dobrý Deň.. Tak na to frézovanie som sa pýtal viacero osôb, ktorým to robili... Je to výhoda, že za jeden deň vám spravia komín a je to dobré... Ale cena je rovnaká ako keď kúpite nový... Akurát že musíte zbúrať a postaviť nový čím to predĺžite časovo... A samozrejme ak si to sami poskladáte, alebo máte známeho murára...Nieje to však Ťažké ako kedysi keď sa to stavalo z tehiel... Teraz sú komíny komplet rozobraté do dielcov a vy si to len zložíte...
Ak mám však mať za tú istú cenu nový a frézovaný tak asi nový...Niekomu sa však búraním zničí celá miestnosť treba zvážiť kde je komín, ja ho mám chvala bohu na kraji ...
maros.pasienka
20.07.12,07:10
Moj otec zbural stary komin a postavil si novy. Komin 11metrov ho stal cca 1100Eur. Lenze k tomu mal dalsie naklady na odvoz materialu zo stareho komina, vymurovanie noveho, okozovanie noveho komina, prisposobenie starej strechy novemu kominu, oplechovanie komina a nakonice ho to cele stalo 1700Eur. Cely tento proces trval skoro 10dni a to dalsich 10 upratovali bordel v dome co po tom ostal.
Pouceny som ja dal ten moj komin vyfrezovat a vyvlozkovat. Robila to firma MS Metal z Povazskej Bystrice.
Cele ma to stalo 890Eur aj s nerez vlozkou DN180x0,8mm. Za jeden den to mali hotove a ani som po nich nemusel upratovat. Taktiez som kdesi cital ze keramicke kominove vlozky vedia praskat a nerez vlozky nikny neprasknu.
Nandrolon
20.07.12,07:14
Môj otec tento rok robil nový komín, zakúpil skladačku schiedel so všetkým potrebným a postavil ho vedľa starého /starý nechal/. Báli sme sa aby sa nenarušila statika, keďže je to dvojpodlažný veľký dom a robil sa otvor do spodnej aj vrchnej deky.
Opatrne to odvrtával a tesne vedľa toho pozváral oceľovú stojku ako výztuž, keďže musel prestrihnúť výstuž v deke. Celé sa to ohodí do jedného celku. Komín má asi nad 10 metrov. Starý sa nechal tak, nijako to nezavadzia, pretože izby sú pomerne veľké a je to vo vnútornom rohu miestnosti.

Kdesi som čítal že nerezová vložka nie je moc vhodná na tuhé palivo, tak neviem ako je to v skutočnosti...
exminutes
17.06.14,14:50
Komplet aj vyfrézovanie komína aj vožkovanie mi robila firma Vondenberg. Čakaj ale že to je drahý špás. Nás stál dokopy 1190 euro. Prikladám aj link, pokiaľ by ťa zaujímali. Frezovanie komina (http://www.frezovaniekominov.sk/)
willma
17.06.14,16:20
myslím že od roku 2010 má ten komín buď vyfrézovaný, alebo nový a reklamu schovaj.
buchač
17.06.14,16:23
Veľa ....

Do konca leta budem mať to isté za oveľa nižšiu cifru ...
Aj papier bude v cene ...
culterone
13.05.15,17:49
velmi hlupa reakcia. Je uplne jedno ci to uz ma hotove, alebo nie. Mozno prides na to preco..