iveta22
19.09.07,09:01
Dobrý deň, prosím o radu pri tomto probléme:
Platiteľ dane FO - prerušil svoju činnosť, registráciu na DPH nerzušil. Má vozidlo kategórie N1 na leasing, ktorý zatiaľ nechce zrušiť ani odstúpiť. Môže si uplatniť odpočítanie dane, ak ho bude ďalej prenajímať inému platiteľovi po dobu prerušenia činnosti a je povinný dodanie zdaniť? Môže prenajímať túto jedinú hnuteľnú vec len 1 osobe, ktorej bude vlastne len prefakturovávať prijatú faktúru za leasing, aby si ona mohla uplatniť nárok na odpočítanie? Ak by podľa živnostenského zákona bolo potrebné mať na to živnosť, ale platiteľ by to robil bez neho, malo by to vplyv na nárok na odpočítanie dane? Ide o vykonávanie ekonomickej činnosti? Ďakujem vopred za každý názor.
Vladimír Ozimý
19.09.07,09:09
no vy ste prerušili živnosť podľa všetkého...ale nakladáte s majetkom podľa par. 6 ods 5 to jest vykonávate stále činnosť...podľa zákona ide o ekonomickú činnosť to jest vystavovanie faktúr robíte s dph a tým pádom máte podľa mňa nárok na uplatnenie dph na vstupe...to je môj názor...keďže ide o auto zaradené do kategorie N1
iveta22
19.09.07,11:42
Ďakujem. Myslela som si to, ale nebola som si istá.