Netka
19.09.07,10:07
Prajem všetkým dobrý deň,
prosím Vás poradíte mi ako je to s nástupom do zamestnania počas RD k zamestnávateľovi u ktorého zamestnankyňa pracovala aj pred RD?
Čo musí spraviť zamestnanec?
Čo zamestnávateľ?
Bude mať nadalej zamestnankyňa nárok na rodičovský príspevok? (dieťa ešte nemá tri roky)
Ďakujem.
brm
19.09.07,08:42
riešila by som to dohodou o práci, prípadne o činnosti...a tým pádom prihlásenie na sociálku z titulu dohody
jacekova
19.09.07,09:23
my máme presne tento istý prípad.
Na registračnom liste FO som nahlásila zmenu (ukončenie RD, napr. 30.9.) a na druhom reg.liste FO som tiež nahlásila zmenu (ako by si prijímala zamestnanca, dáš dátum vzniku poistenia, napr.1.10.).
K tomu som vypísala sprievodný list, aby v SP pochopili, čo som tým chcela povedať /proste že žena naďalej zostáva na RP a súčasne bude u nás opäť pracovať, čiže už za ňu nebude platiť odvody štát, ale my/.
a rodičovský príspevok jej nezobrali...
inuš
19.09.07,09:31
Na SP je ozaj vhodný sprievodný list, lebo tam všeličo nechápu, ale ešte treba do ZP nahlásiť, že nastupuje do prac.pomeru . Aj my sme mali taký prípad a do ZP som nič nehlásila. Ked dostali mesačný výkaz s prílohou, tak mi volali, že čo tá pani u nás robí. Tak som následne oznámila aj ZP, že nastupuje do zamestnania. A neviem, či by pani nemala povedať na úrade práce/tam by mali evidovať poberateľov rod.príspevku/, že nastupuje do práce, ale dieťa nebude umiestnené v MŠ, aby jej nepozastavili vyplácanie rodič. príspevku.
Netka
02.10.07,07:35
Ďakujem všetkým za cenné rady.
Som sa však dozvedela, že by chcela nastúpiť normálne do zamestnania, žiadna dohoda. Ďieťatko dá do škôlky a RP už poberať nebude.
Takže do SP dáme len zrušernie prerušenia na RL a na ZP oznámenie o zmene platiteľa.
Zamestnankyňa pôjde na UPSVaR a tam oznámi, že nastupuje do zamestnania a dieťatko ide do škôlky, teda nebude poberať RP.
Je to správne?
Ďakujem všetkým a prajem pekný deň.
jankasm
02.10.07,11:14
Ďakujem všetkým za cenné rady.
Som sa však dozvedela, že by chcela nastúpiť normálne do zamestnania, žiadna dohoda. Ďieťatko dá do škôlky a RP už poberať nebude.
Takže do SP dáme len zrušernie prerušenia na RL a na ZP oznámenie o zmene platiteľa.
Zamestnankyňa pôjde na UPSVaR a tam oznámi, že nastupuje do zamestnania a dieťatko ide do škôlky, teda nebude poberať RP.
Je to správne?
Ďakujem všetkým a prajem pekný deň.

Áno, presne tak. ;)
A len pre informáciu, bolo by to úplne rovnako aj keby dieťatko nešlo do škôlky. Čo sa týka zamestnávateľa, preňho by sa povinnosti nezmenili.
Jediné čo by sa zmenilo by bolo to, že by zamestnankyňa išla na ÚPSVaR, kde by oznámila, že nastupuje do práce, ale dieťatko zostáva doma napr. so starou mamou, a podpísala by tam prehlásenie o tom, že dieťatko nejde do škôlky. V tom prípade by jej zostal aj rodičovský príspevok.