sara
22.02.05,07:56
Mám požičané auto od známeho, za ktoré zaplatím ročne 30.000,- Sk ako nájomné a používam ho okrem služobných ciest aj na súkromné jazdy.To, že si do výdavkov môžem dať PHM len za služobné cesty, mi je jasné, ale čo s tým nájomným 30.000,-, tiež mám dať do daňových výdavkov len pomernú časť pripadajúcu na služobné cesty, alebo tam môžem nechať celých 30.000?
zuso
22.02.05,07:25
Načo si to komplikovať? Čo keby to auto bolo prenajaté len na firemné účely, veď na súkromné účely je tu predsa bus. Kto to dokáže?
Inak by sa to muselo samozrejme znížiť, napr. 70% firemné účely, a 30% súkromné účely.
sara
22.02.05,07:47
A ako to mám teda urobiť, má to byť v tej zmluve presne uvedené, že je to len na firemné účely, alebo výkaz jázd má byť vypísaný tak, aby tam boli len služobné jazdy? Alebo ak je v zmuve uvedené, že je to na firemné účely, nemusí byť vôbec výkaz jázd, ak by som si neccela uplatňovať PHM?
kazisvet
01.02.07,08:51
Sara, aj si si sama odpovedala. Ked v knihe jazd budu len firemne sluzobne jazdy, tak sa logicky nepouziva na sukromne ucely :)
V zmluve to podla mna uvadzane nemusi byt, kedze si auto prenajima firma, je logicke ze ho bude pouzivat na firemne ucely a netreba to v zmluve zvyraznovat.
ostatne uz k tomu bolo uvedene vyssie