Kvietocek
19.09.07,10:10
Kupila som byt nasledne ho opravila a chcem ho predat. Som zamestnana v TPP. Potrebujem sa stat zivnostnikom aby som tu nehnutelnost mohla predat alebo staci len v marci si v danovom priznani priznat sumu?
Chobot
19.09.07,08:17
Kupila som byt nasledne ho opravila a chcem ho predat. Som zamestnana v TPP. Potrebujem sa stat zivnostnikom aby som tu nehnutelnost mohla predat alebo staci len v marci si v danovom priznani priznat sumu?

Môžeš ho kľudne predať. Ak ten príjem nebude oslobodený od dane z zmysle zákona o dani z príjmov, tak ho uvedieš v daňovom priznaní. Môžeš si odpočítať vynaložené náklady na jeho rekonštrukciu.

:rolleyes: Keby na predaj bytu bolo treba založiť si živnosť, to by bolo na Slovensku živnostníkov... Skoro všetci.:D
Kvietocek
19.09.07,09:43
a co v pripade ze sa fyzicka osoba - nezivnostnik zameria na kupu bytov naslednu rekonstrukciu a predaj a do roka by mal cca 5 bytov takto kupenych a predanych ako ma postupovat? Staci to len v tom danovom priznani v marci uviest?
Chobot
19.09.07,10:24
a co v pripade ze sa fyzicka osoba - nezivnostnik zameria na kupu bytov naslednu rekonstrukciu a predaj a do roka by mal cca 5 bytov takto kupenych a predanych ako ma postupovat? Staci to len v tom danovom priznani v marci uviest?

Neviem o tom, že by to nejaký zákon zakazoval. Má to síce charakter podnikania, ale ak to urobíš ako fyzická osoba a riadne zdaníš, tak by to nemal byť problém.

Obdoba: môžeš napr. vlastniť aj 10 bytov a tie prenajímať ako fyzická osoba. Akurát sa taká osoba musí registrovať a platiť daň z príjmu.