Mimi21
19.09.07,11:23
Chcem uctovat v programe Alfa, vsak je tam na vyber iba FO a SVB. Mozem uctovat OZ ako FO? Stane sa nieco? Pretoze pri SVB sa neda zadat, ze nie sme platcami dane.
S uctovanim zacinam po dlhom case, mozete mi poradit, ako zauctovat blok z registracnej pokladne (ked som nieco kupovala)?
Dakujem :)
Maruška54
19.09.07,09:46
1.Združenie by malo účtovať v podvojnom účtovníctve.
2.Otvoríš si peňažný denník, nastavíš sa na pokladňu a výdavkom zaúčtuješ.
victoria
19.09.07,10:12
Zdruzenie musi uctovat v podvojnom uctovnictve v pripade ze prekrocilo obrat 3 miliony alebo podnika. Inak staci uctovat v jednoduchom uctovnictve. Otvoris si v ALFA fyzicku osobu a budes to nahadzovat cez vydavky a prijmy neovplyvnujuce zaklad dane pokial sa jedna o clenske, dotacie, granty, asignacie dane a vydaky suvisiace s hlavnou cinnostou.
mirhu
19.09.07,13:09
Zdruzenie musi uctovat v podvojnom uctovnictve v pripade ze prekrocilo obrat 3 miliony alebo podnika. Inak staci uctovat v jednoduchom uctovnictve. Otvoris si v ALFA fyzicku osobu a budes to nahadzovat cez vydavky a prijmy neovplyvnujuce zaklad dane pokial sa jedna o clenske, dotacie, granty, asignacie dane a vydaky suvisiace s hlavnou cinnostou.

aj ja to tak robim, :) ..
nas fond ma vsetky prijmy a vydavky NOZD, mame len nezdanovanu cinnost, a mozem povedat, ze ALFA je v pohode, lepsi program som nenasla a zatial ani nehladam...spravila som si analytiku, a tak mozem sledovat kazdu korunu, kam presne sla...
axara
23.10.07,12:24
Teba som hladala mirhu! Snazim sa pomoct bratovi s neziskovym zdruzenim a nahodit to do alfy, len neviem, ci na to idem dobre, prosim poradis mi?
Nie som uctovnicka, ani nic podobne, robim to vyslovene "z lasky", preto prepac, ak budem davat trapne otazky. Mam vsetky vydavky nahadzovat cez: iny neovplyvnujuci dan z prijmu? a prijmy cez: iný nezdanitelny prijem? Alebo sa to nahadzuje cez material, prevadzkova rezia... Prijmy majú iba dotácie a vklady a výdavky súvisiace s činnosťou a aktivitami...
Ďakujem za radu.
mirhu
02.11.07,05:41
Teba som hladala mirhu! Snazim sa pomoct bratovi s neziskovym zdruzenim a nahodit to do alfy, len neviem, ci na to idem dobre, prosim poradis mi?
Nie som uctovnicka, ani nic podobne, robim to vyslovene "z lasky", preto prepac, ak budem davat trapne otazky. Mam vsetky vydavky nahadzovat cez: iny neovplyvnujuci dan z prijmu? a prijmy cez: iný nezdanitelny prijem? Alebo sa to nahadzuje cez material, prevadzkova rezia... Prijmy majú iba dotácie a vklady a výdavky súvisiace s činnosťou a aktivitami...
Ďakujem za radu.
ahoj, nahadzujem to cez VNZD a PNZD, a tamto mam rozclenene - podla toho ako potrebujem, pretoze vsetko co mi prebehne cez pokladnu,resp. inde neovplyvnuje zakad dane, kedze sme neinvesticny fond, a mame len prijmy a vydavky ktore neovplyvnuju dan,
kludne sa pytaj, ale trosku mudrejsia budempo skoleni v moldave 4.12.2007 :):):)
axara
22.02.08,14:02
Ahoj Mirhu. Konecne som sa k tomu opat dostala... Ta moja neziskovka - občianské združenie - ma ako som uz pisala iba prijmy ako dotacie a clenske prispevky a vklady. Nema teda povinnost podat danovo priznanie, pravda?
Ma nejake ine povinnosti voci niekomu? Niekde podavat nejake hlasenia?
A este k tej Alfe, analytiku robis v popisu penaznej operacie? Da sa aj viacstupňová analytika? Teraz to robim cez pomlcky, napr.: názov akcie - výdavok (Oslavy výročia - občerstvenie), je to tak správne?
a ešte posledná vec, môžem "zgrupovať" výdavky podobného charakteru? Napr. pri tom občerstvení, môžem dať všetko pod túto jednu položku, nemusím každú položku nahadzovať zvlášť, pravda?
Ďakujem!