sac
19.09.07,11:32
S.r.o. bola založená v r. 96 no nikdy nezačala vykonávať žiadnu činnosť. Do roku 2004 som ja ako konateľ a spoločník s 33% podával nulové daňové priznanie (mal som ho opečiatkované). Druhý spoločník 66% je od r. 2002 niekde nedostihnuteľný, stratený mimo SR . V r. 2005 som podal žalobu o zrušenie spoločníka a konateľa v spoločnosti s tým , že všetky doklady , pečiatky má druhý spoločník, ktorý je nezastihnuteľný. Súd rozhodol v r. 2007, s tým, že ma zrušil ako spoločníka , ale nie ako konateľa /iba zlým podaním , takže podám ďalšiu žalobu a budem pravdepodobne zrušený aj ako konateľ.
V r. 2005, 2006 so daňové priznania už nepodával, keďže som nemal ani pečiatku a podal som žalobu. Výzvy na podanie DP chodili na adresu firmu, ale firma nemala sídlo nikde, takže som o ničom nevedel.
Teraz mi prišli predvolania na zaplatenie 2 x 50000 SK za nepodanie daňového priznania za r.2005 a 2006 a v prípade neuhradenia začne správca daňové exekučné konanie.
Dá sa s tým niečo robiť ?
a do koho bude exekútor vymáhať tých 100000 ? Najprv od firmy/ ktorá prakticky neexistuje/ a potom všetko odo mňa , keďže druhý spoločník je nezastihnuteľný , alebo len tých 33 % ?? DIK
Alena Šimová
19.09.07,09:48
Daňový úrad môže pokutu vymáhať len od spoločnosti. Spoločníci ručia za záväzky spoločnosti len do výšky nesplateného imania.
emgeton
19.09.07,09:54
S.r.o. bola založená v r. 96 no nikdy nezačala vykonávať žiadnu činnosť. Do roku 2004 som ja ako konateľ a spoločník s 33% podával nulové daňové priznanie (mal som ho opečiatkované). Druhý spoločník 66% je od r. 2002 niekde nedostihnuteľný, stratený mimo SR . V r. 2005 som podal žalobu o zrušenie spoločníka a konateľa v spoločnosti s tým , že všetky doklady , pečiatky má druhý spoločník, ktorý je nezastihnuteľný. Súd rozhodol v r. 2007, s tým, že ma zrušil ako spoločníka , ale nie ako konateľa /iba zlým podaním , takže podám ďalšiu žalobu a budem pravdepodobne zrušený aj ako konateľ.
V r. 2005, 2006 so daňové priznania už nepodával, keďže som nemal ani pečiatku a podal som žalobu. Výzvy na podanie DP chodili na adresu firmu, ale firma nemala sídlo nikde, takže som o ničom nevedel.
Teraz mi prišli predvolania na zaplatenie 2 x 50000 SK za nepodanie daňového priznania za r.2005 a 2006 a v prípade neuhradenia začne správca daňové exekučné konanie.
Dá sa s tým niečo robiť ?
a do koho bude exekútor vymáhať tých 100000 ? Najprv od firmy/ ktorá prakticky neexistuje/ a potom všetko odo mňa , keďže druhý spoločník je nezastihnuteľný , alebo len tých 33 % ?? DIK

Mohli ste spraviť kopec vecí, aby ste predišli tomuto stavu.

Exekútor bude pokutu vymáhať od firmy.

Kde sa stratilo základné imanie ?
Ak firma mala adresu, ako to, že nemala "sídlo"?
sac
19.09.07,10:28
Základné imanie - no formálne sa založil účet , potom sa peniaze z neho vybrali a potom v r. 1998 sa nejakým listom, alebo už neviem ako formálne zvýšilo na 200000 Sk.
Firma na začiatku mala adresu aj sídlo , ale keďže sa činnosť nezačala, tak kanceláriu sme zrušili.

"Exekútor bude pokutu vymáhať od firmy." -- ????? keď je firma iba na papieri , nemá žiadny majetok, vôbec nič , tak potom ?
účtovník 007
19.09.07,10:38
Základné imanie - no formálne sa založil účet , potom sa peniaze z neho vybrali a potom v r. 1998 sa nejakým listom, alebo už neviem ako formálne zvýšilo na 200000 Sk.
Firma na začiatku mala adresu aj sídlo , ale keďže sa činnosť nezačala, tak kanceláriu sme zrušili.

"Exekútor bude pokutu vymáhať od firmy." -- ????? keď je firma iba na papieri , nemá žiadny majetok, vôbec nič , tak potom ?

Zvýšilo sa na základe zákona. S.r.o. mala predtým predpísanú výšku ZI 100000,- Sk neskôr 200000,- preto ste zvyšovali ZI.
Exekútor bude exek.vymáhať do výšky ZI s.r.o., nakoľko píšeš, že iný majetok spoločnosť nemá.

PS:predpokladám, že spoločníci zvyšnú časť splatili a nemajú záväzok voči s.r.o.
emgeton
19.09.07,10:45
Základné imanie - no formálne sa založil účet , potom sa peniaze z neho vybrali a potom v r. 1998 sa nejakým listom, alebo už neviem ako formálne zvýšilo na 200000 Sk.
Firma na začiatku mala adresu aj sídlo , ale keďže sa činnosť nezačala, tak kanceláriu sme zrušili.

"Exekútor bude pokutu vymáhať od firmy." -- ????? keď je firma iba na papieri , nemá žiadny majetok, vôbec nič , tak potom ?


Navýšenie nebolo formálne, zákon to prikazoval.

Ako to že firma nemá nič?
Má zákl. imanie ( pôvodné) vo výške cca 100000,- SK v "pokladni" spoločnosti.
Ďalej má pohľadávku voči spoločníkom z navýšenia zákl. imanie (z r.1998) ďalších 100000,- Sk. Na úhradu pokuty to postačuje.

Prakticky však v "pokladni" nemá nič. Nie som právnik, ale určite je tam nejaká zodpovednosť konateľa za tento stav, ako aj ručenie spoločníka do výšky svojho nesplateného vkladu.
sac
19.09.07,12:06
"Daňový úrad môže pokutu vymáhať len od spoločnosti. Spoločníci ručia za záväzky spoločnosti len do výšky nesplateného imania."
Základné imanie bolo "akože" splatené v plnej výške, správca vkladov je spoločník, ktorý je mimo. Spoločníkom už od 5/2007 nie som, iba konateľom, takže čím vlastne ručím ?? Ď
účtovník 007
19.09.07,12:21
"Daňový úrad môže pokutu vymáhať len od spoločnosti. Spoločníci ručia za záväzky spoločnosti len do výšky nesplateného imania."
Základné imanie bolo "akože" splatené v plnej výške, správca vkladov je spoločník, ktorý je mimo. Spoločníkom už od 5/2007 nie som, iba konateľom, takže čím vlastne ručím ?? Ď

Aký správca vkladov? Nerozumiem.

Ty neručíš v tomto momente ničím, ale spoločnosť ručí "Tvojou" výškou podielu, čo predstavuje 33%, t.j.66000 Sk, a výškou podielu druhého spoločníka. Sumu 200 000 by mala mať spoločnosť v pokladni, na BU, alebo pretransformované do IM, zásob...ale vo vašom prípade asi 0 bodov.
sac
19.09.07,12:30
No pri zakladaní spol. bol ustanovený v spoloč. zmluve ako správca vkladov ten druhý spoločník.
Zoltán Kovács
19.09.07,12:31
Tá pokuta a exekúcia došla na spoločnosť, alebo na tvoje meno?
sac
20.09.07,05:18
Tá pokuta a exekúcia došla na spoločnosť, alebo na tvoje meno? Na moju adresu ale na spoločnosť.

Nevie niekto, ako to potom bude pokračovať. Exekútor príde do firmy, ktorá je vlastne iba na papieri, alebo za mnou ? Keď zistí , že vo firme nie je ani koruna, potom začne vymáhať dlhy od spoločníkov /konateľov/ ? Keď druhý spoločník je mimo , z pokuty 100000 bude vymáhať odo mňa 33000 / 33% z pokuty 100000/, alebo 67000 /33% zo ZI 200000/ , alebo celých 100000, keďže druhý spoločník je mimo. Diky za názory
Zoltán Kovács
20.09.07,05:41
Tá pokuta a exekúcia došla na spoločnosť, alebo na tvoje meno? Na moju adresu ale na spoločnosť.

Nevie niekto, ako to potom bude pokračovať. Exekútor príde do firmy, ktorá je vlastne iba na papieri, alebo za mnou ? Keď zistí , že vo firme nie je ani koruna, potom začne vymáhať dlhy od spoločníkov /konateľov/ ? Keď druhý spoločník je mimo , z pokuty 100000 bude vymáhať odo mňa 33000 / 33% z pokuty 100000/, alebo 67000 /33% zo ZI 200000/ , alebo celých 100000, keďže druhý spoločník je mimo. Diky za názory

OD teba môže vymáhať iba do výšky nesplateného vkladu. Ak si svoj vklad splatil tak nemá prečo vymáhať od teba.
sac
20.09.07,06:00
"OD teba môže vymáhať iba do výšky nesplateného vkladu. Ak si svoj vklad splatil tak nemá prečo vymáhať od teba."

To chápem, ale keď tomu dobre rozumiem v spoločnosti by teoreticky malo byť ZI vo výške 200000 Sk v pokladni, na BÚ ..... a v skutočnosti je 0 a ja som v OR stále ešte vedený ako konateľ /už nie ako spoločník/, tak potom to musia od niekoho vymáhať nie ?
účtovník 007
20.09.07,06:14
"OD teba môže vymáhať iba do výšky nesplateného vkladu. Ak si svoj vklad splatil tak nemá prečo vymáhať od teba."

/, tak potom to musia od niekoho vymáhať nie ?

Vymáhať budú od spoločnosti, ako Ti tu bolo viac krát odpovedané. Od Teba nebude exekútor vymáhať nič. Ak exekútor nebude mať z čoho uspokojiť pohľadávku, exekúciu zastaví. Práve pre tieto prípady chceli zaviesť trestnoprávnu zodpovednosť aj PO. Nepodarilo sa presadiť. Lebo FO ručí celým svojim majetkom za svoje záväzky a s.r.o. sa môže exekútorovi akurát tak vysmiať.:rolleyes:
Orsz
20.09.07,06:26
[/quote]"To chápem, ale keď tomu dobre rozumiem v spoločnosti by teoreticky malo byť ZI vo výške 200000 Sk v pokladni, na BÚ ..... a v skutočnosti je 0 a ja som v OR stále ešte vedený ako konateľ /už nie ako spoločník/, tak potom to musia od niekoho vymáhať nie ?"[/quote]


Ešte raz dodám: ak nie si spoločníkom, od teba (aj napriek tomu, že si stále konateľ) sa nebude vymáhať nič. Ale upresni, či aj ten druhý bol zároveň aj konateľom, pretože to môže potom ten druhý spoločník vymáhať od Teba - že si bol poverený právnymi úkonmi a zastupovaním s.r.o.-čky, a teda ty ako konateľ si nakoniec bol povinný podať DP. Ale ak bol aj ten druhý spoločník konateľom, nemôže Ti nič vyčítať, a malo by to byť OK.
sac
20.09.07,06:34
Jasne aj druhý spoločník bol konateľom.
Všetko už teoreticky chápem, ale nikto nie je zodpovedný za to, že v s.r.o. by malo byť ZI vo výške 200.000 a nie je ???
Čiže podľa Vás ja z toho nebudem mať žiadne problémy a nebude ma to stáť ani korunu ?
Orsz
20.09.07,06:58
Jasne aj druhý spoločník bol konateľom.
Všetko už teoreticky chápem, ale nikto nie je zodpovedný za to, že v s.r.o. by malo byť ZI vo výške 200.000 a nie je ???
Čiže podľa Vás ja z toho nebudem mať žiadne problémy a nebude ma to stáť ani korunu ?

A nepísal si, že ZI bolo navýšené na 200000,-Sk? Ako to je zapísané v obchodnom registri, je tam aj výška nesplateného ZI spločníkom? Čítam to ešte raz a ty ako spoločník si bol zrušený súdom až v roku 2007. Ťažko však povedať, či už podaním žaloby sa na teba vzťahuje zrušenie povinností spoločníka v roku 2005.
sac
20.09.07,07:16
V OR : 1. spoločník - Vklad: 134 000 Sk Splatené: 134 000 Sk
ja - Vklad: 66 000 Sk Splatené: 66 000 Sk

Čiže, keď sa do r. 2007 na mňa budú vzťahovať povinnosti spoločníka, tak budú peniaze vymáhať odo mňa ?
účtovník 007 píše :
"Vymáhať budú od spoločnosti, ako Ti tu bolo viac krát odpovedané. Od Teba nebude exekútor vymáhať nič. Ak exekútor nebude mať z čoho uspokojiť pohľadávku, exekúciu zastaví. Práve pre tieto prípady chceli zaviesť trestnoprávnu zodpovednosť aj PO. Nepodarilo sa presadiť. Lebo FO ručí celým svojim majetkom za svoje záväzky a s.r.o. sa môže exekútorovi akurát tak vysmiať."
tak som už z toho trochu blázon, ale díky za ochotu.
Orsz
20.09.07,08:02
Ak sa v pokladni vykazuje suma 200000,-Sk - pretože na jednej strane je 411 - základné imanie vo výške 200000,-Sk a na druhej strane pokladňa alebo účet na sumu 200000,-Sk - a to sú peniaze, ktoré patria s.r.o.-čke - preto ak tam fyzicky nie sú, je to problém konateľov, kde tieto peniaze dali - a bohužiaľ, tieto peniaze možno od konateľov pýtať - pretože sú vykazované v majetku spoločnosti.
sac
20.09.07,08:28
No presne tak som si to myslel, čiže budú to vymáhať od konateľov a z tej 100000 Sk pokuty odo mňa budú vymáhať 33000 , 66000 Sk ,alebo celú sumu ?
účtovník 007
20.09.07,10:42
Vo svojom príspevku píšeš, že ste peniaze z účtu vybrali. Predpokladám, že máte na účte a aj na BU 0. Ako som písala ja vyššie, peniaze by mali byť pretransformované do podoby zásob, IM, a pod. Ak ste ale peniaze minuli napríklad na cestovné náhrady,reprezentačné........ tak naozaj nemáte nič a exekútor nemá čo zobrať.Exekúciu zastaví. Ak ste ale peniaze vybrali cez požičky pre seba, alebo cez rôzne zálohy, tak s.r.o. má voči vám pohľadávku a exekútor bude peniaze po vás ako dlžníkoch požadovať.
Samozrejme bude zisťovať, kde sa podelo 200-tis, keď s.r.o. nevyvíjala žiadnu činnosť. To už bude na vás, aby ste zdokladovali neexistenciu peňazí. Ak ale v pokladni vediete fiktívnych 200-tis, tak exkútor bude 100 tis.+ trovy požadovať.To bude už váš problém, kde ich zoberiete.
Ty sa stále vraciaš k sume, ktorú budú od teba požadovať. Ale Ty si svoj vklad do ZI splatil, tak ako FO spoločník neručíš viac ničím. Ručí sro svojim ZI. To že nemáte peniaze v pokladni je iná pesnička. To je už zodpovednosť Vás konateľov.

PS: síce mimo témy, ale ja som za to, aby sro-čky museli mať sumu ZI na osobitnom účte, počas celej doby existencie s.r.o.. Aj keď budem mať asi kopec odporcov.Tak by sa zabránilo týmto fiktívnym vkladom a výberom ZI. Lebo nie ste jediná sro, ktorá vložila 200 tis do pokladne, mala splatené ZI a následne boli peniaze fuč.:rolleyes:
sac
20.09.07,11:10
"Ty sa stále vraciaš k sume, ktorú budú od teba požadovať. Ale Ty si svoj vklad do ZI splatil, tak ako FO spoločník neručíš viac ničím. Ručí s.r.o. svojim ZI. To že nemáte peniaze v pokladni je iná pesnička. To je už zodpovednosť Vás konateľov."
To chápem, ale peniaze v s.r.o. reálne nie sú. Druhý konateľ je nevedno kde. Moja otázka bola či exekútor bude celú sumu 100000 vymáhať odo mňa, keď som spoluzodpovedný za tých 200000, ktoré v s.r.o reálne nie sú alebo iba časť.
Zita5
20.09.07,11:17
sac sledujem túto tému a skutočne si dostal dobré odpovede, bolo by ale vhodné nakoľko v tom nemáš jasno , aby si sa obrátil na právika a poradil sa s ním čo sa v tej danej záležitosti dá robiť . Nemám skúsenosť poradiť neviem , ak by som mala tak poradím ......ale ;) :)

......... nebolo tomu tak dávno si nevedel čo s peniazmi , tak to vyplať a budeš mať pokoj .

http://www.porada.sk/t15634-v-com-zacat-podnikat.html


Vopred sa ospravedlňujem , ale mne to pripadá ten Tvoj problém asi zbytočný .
sac
20.09.07,11:29
No zase nie som blázon, aby som platil aj za nejakého podvodníka /druhý konateľ/ , ktorý sa skrýva boh vie kde.
Ešte ma napadlo , že v žalobe z r. 2005 som uviedol, že všetky doklady, pečiatky, čiže aj pokladňu má ten druhý konateľ, tak na základe čoho bude zisťovať stav veci exekútor ?