Lenulka505
19.09.07,13:30
dobry den,
chcem Vas poprosit o radu. Sme slovenska spolocnost, ktora vykonana stavebne prace v Slovinsku. Objednali sme si inu slovensku firmu, ktora prostrednictvom svojich zamestnancov vykonava pre nas pracu na nasej zakazke v Slovinsku. Tato spolocnost nam zaslala fakturu za vykonane prace v eurach (podla zmluvy), ale bez dane, nakolko sa odvolava na miesto vykonu prace - Slovinsko a oslobodenie od dane odvolava na § 15 ods. 7.
Postupuje správne, ked nam fakturuje bez DPH? Mame teraz mi povinnost "samozdanenia".
Dakujem
Vladimír Ozimý
19.09.07,11:44
a je to súčasť vašej subdodávky? podľa mňa spoločnosť postupuje správne a vystavuje FA bez dph...celkovú daňovú povinnosť prenesiete vy na slovinskú firmu a ona to samozdaní u seba...to jest v slovinsku...
Lenulka505
19.09.07,12:22
ano, je to sucast nasej subdodavky. Len ma zaskocilo, ze slovenska firma pri fakturacii slovenskej firme (teda nam) fakturuje bez DPH, pricom oslobodene intrakomunitarne dodanie je podmienene vztahom medzi dvoma rôznymi clenskymi statmi EU.
Vladimír Ozimý
19.09.07,15:03
ano, je to sucast nasej subdodavky. Len ma zaskocilo, ze slovenska firma pri fakturacii slovenskej firme (teda nam) fakturuje bez DPH, pricom oslobodene intrakomunitarne dodanie je podmienene vztahom medzi dvoma rôznymi clenskymi statmi EU.


ano mate pravdu ale pokiaľ je súčasťou subdodávky to jest práca je vykonaná v krajine kde vy fakturujete pozerá sa na službu ako celok to jest aj táto subdodávka je súčasťou služby podľa par. 15 ods 2 - neviem prečo však uvádzajú par. 15 ods 7 keďže ide o práce na nehnuteľnosti