osina
22.02.05,06:46
Čo v takomto prípade? Pán X bol zamestnaný od januára do septembra. Od októbra je na úrade práce a dostáva podporu v nezamestnanosti, požiadal o ročné zúčtovanie dane. Uvádza v RZ aj príjmy z podpory od štátu, alebo treba nejako preukazovať aj tieto príjmy?
Ď
Katarína STR
22.02.05,07:16
Čo v takomto prípade? Pán X bol zamestnaný od januára do septembra. Od októbra je na úrade práce a dostáva podporu v nezamestnanosti, požiadal o ročné zúčtovanie dane. Uvádza v RZ aj príjmy z podpory od štátu, alebo treba nejako preukazovať aj tieto príjmy?
Ď


Na ročné zúčtovanie dane je potrebné doložiť celý rok. To znamená, že do firmy, kde pracoval od januára do septembra doloží potvrdenie z úradu práce a potom mu zamestnávateľ /bývalý/ urobí ročné zúčtovanie dane.

Podpora v nezamestnanosti sa započítava do jeho príjmu.
vladan
22.02.05,07:46
Na ročné zúčtovanie dane je potrebné doložiť celý rok. To znamená, že do firmy, kde pracoval od januára do septembra doloží potvrdenie z úradu práce a potom mu zamestnávateľ /bývalý/ urobí ročné zúčtovanie dane.
Podpora v nezamestnanosti sa započítava do jeho príjmu.Podpora v nezamestnanosti sa pre účely ročného zúčtovania dane NEZAPOČÍTAVA do príjmu zamestnanca, ak zamestnávateľ urobí ročné zúčtovanie dane výška podpory v nezamestnanosti ho vôbec nezaujíma. Podpora v nezamestnanosti je predsa príjem oslobodený od dane a to podľa § 9 ods. 2 zákona o dani z príjmov
Katarína STR
22.02.05,07:47
Nie vladan, už sa o tom tu na porade hovorilo, že podpora v nezamestnanosti sa započítava do príjmu. Skúsim to nájsť.
vladan
22.02.05,07:49
Katka, stavím sa že nie ... nemusíš hľadať ... sú dva pojmy "podpora v nezamestnanosti" a "podpora v nezamestnanosti" :D ... táto otázka sa týka tej prvej podpory v nezamestnanosti :D
Evaman
22.02.05,07:55
Súhlasím s Vladkou.Podpora by sa do príjmu započítavala , iba ak by si daňovník chcela/chcel uplatniť nezdaniteľnú časť na manžela/manželku 80 832 resp. len rozdiel tejto sumy a úhrn vlastných príjmov.
Katarína STR
22.02.05,08:08
No už som ticho. Asi to už mám pomýlené. Díííík.

Takže podpora v nezamestnanosti sa započítava do príjmu manželky, len ak ide o posúdenie úľavy na ňu. teda 80.832 mínus jej príjem vrátane podpory v nezamestnanosti.

Inak sa podpora ako príjem nezdaňuje.

Takže sorry OSINA : odpovedala som ti na h...

To bude asi tá nádcha. Nemôžem dýchať. Sorry. Idem si fuknúť do nošteka MUCONASAL, ten mi prečístí zrazk aj sluch.
osina
22.02.05,10:19
Všetko OK Katarínka.
Vyvolala som menšie diskusné fórum. Tak či tak ďakujem za Vaše pestré názory.
Susan
22.02.05,10:24
Podpora v nezamestnanosti sa nezapocitava do prijmu!!!!
Ingrid G.
24.02.05,13:58
Vladka má pravdu. Podpora nie je príjem zo závislej činnosti, čiže zamestnancovi sa nezarátava do úhrnu príjmov zo závislej činnosti. Iné je, ak by si chcela naňho uplatniť odpočet jeho manželka, vtedy sa podpora ráta do príjmu.