Šípková
19.09.07,12:45
Ahojte všetci
Vie mi niekto povedať, ako prebieha vylučovacia urografia? Mám obličkový kameň. Termín sa blíži a s ním aj moje obavy. Ako dlho trvá a či aj bolí, či treba dodržať nejaký ten pôst pred ňou atď. Ďakujem.
gabriska
19.09.07,17:33
Samotna urografia vobec nie je bolestive vysetrenie, ak neratame vpich injekcie s kontrastnou latkou do zily.Odporuca sa cca. 1 hod. pred vysetrenim uzit Ditiaden pre pripadnu alergicku reakciu. S casovym odstupom 10-15 minut sa urobi niekolkokrat roentgenovy snimok. Ja sama som absolvovala toto vysetrenie asi tak pred rokom, ale uz si velmi dobre nespominam, ci bolo nutne byt nalacno alebo nie. Takze ziaden strach, nie je to nic hrozne.:)
Šípková
15.01.08,10:34
Ahojte,
akurat som prisla od urologa a objednal ma na vylučovačku a povedal, že kameňu pomôžeme von. Chcem sa opytať, či sa to hneď robí v ten deň, keď aj vylučovačka, alebo ma zasa objednajú na ďalší termín. A ako také rozbíjanie kameňa prebieha. Ďakujem všetkým.
Bionda
15.01.08,13:21
Niektoré kamene rozstreľujú laserom a potom ich len vymočíš- teda vycikáš.
mysimis
15.01.08,13:29
Ahojte,
akurat som prisla od urologa a objednal ma na vylučovačku a povedal, že kameňu pomôžeme von. Chcem sa opytať, či sa to hneď robí v ten deň, keď aj vylučovačka, alebo ma zasa objednajú na ďalší termín. A ako také rozbíjanie kameňa prebieha. Ďakujem všetkým.

Urografia sa robí preto, aby presne vedeli kde sa ten kameň nachádza. Následne po urografii ma objednali na zákrok. Rozbíjali mi kameň aj laserom a aj mi ho vyberali. Nemusíš sa báť, je to takmer bez bolesti.
Šípková
16.01.08,08:31
Ďakujem vám.