Zoretka
19.09.07,13:34
Externe vediem PU . Klient ma na predajni nainstalovany software od MRP pre vedenie skladu a maloobchod. Osobne som ovplyvnena pracou na inom skladovom softe, takze by som bola rada poucena. Vsimla som si, ze pri prikme tovaru zo zahranicia na sklad je potrebne rucne prepocitavat kurzom nakupne ceny pri kazdej polozke a az potom nahodit nakupnu cenu v SK - alebo to dokaze aj program? osobne som mala pocit ze nie. Ďalsia vec - je mozne vytlacit prijemku bez toho aby mi tam "svietila " DPH? Mna predsa pri prijemke DPH absolutne nezaujima, pre mna je dolozita nakupna cena a tou je zaklad. Ake su moznosti tlacoveho vystupu - maju prijemky/vydajky rozne typy vystupov ? Dakujem
lenkak
19.09.07,19:18
keď chceš vytlačiť príjemku bez dph, potom musíš si zvoliť vo Výstupoch - Predloha výstupnej zostavy - 02-Príjemka bez dph.
Keď máš zahraničnú menu, tak keď zadávaš príjemku kurz vieš zadať nie v položkách pohybu, ale pôjdeš na kartu (záložku) Rozšírené informácie.
Zoretka
20.09.07,11:50
Dakujem vemi pekne
Rozalka
22.01.08,18:49
Mám problém v súvislosti so skladovou evidenciou v MRP, ale nechcem zakladať novú tému.

Mám zákazníka, s.r.o. Majiteľ okrem s.r.o. podniká ešte aj ako FO. Ako FO má k dispozícii MRP.
SRO donedávna využíval len na niektoré obchody, pričom tovar, ktorý SRO predávala svojim
odberateľom, „nakúpil“ od FO. Na tých cca 10 faktúr došlých + odoslaných štvrťročne nebol problém
spracovať skladovú evidenciu aj dodávateľským spôsobom.
SRO teraz svoju činnosť rozbehla, ale naďalej „kupuje“ tovar len u FO.
Teraz k môjmu problému:
- FO používa MRP, v ktorom si vytvoril sklad pre SRO
- Tovar presúva medzi skladmi, ak SRO potrebuje tovar, presunie prevodkou z FO
- Na konci mesiaca FO fakturuje pre SRO celý „prevod“
- Tento prevod sa uskutočňuje v cenách obstarania FO a FO ho fakturuje vo svojich cenách
obstarania, bez marže (neviem, či je to celkom v poriadku)

Poraďáci, ktorí používate MRP, prosím o odpoveď:
- existuje nejaká iná možnosť, aby v jednom PC boli dve firmy? Podľa mňa najlepší spôsob
by bol zakúpiť ďalšiu licenciu
- existuje v MRP možnosť vytlačiť „súpis príjmu“, kde bude vidieť,
ktorou príjemkou čo bolo prijaté a celková hodnota obstaraného príjmu (pre porovnanie s faktúrou)

Môj najväčší problém:
- Zostava Príjem tovaru je v cenách obstarania
- Zostava úbytok tovaru (má názov „Zostava pohybov“) je v predajných cenách
- Zostatok na sklade v priemerných skladových cenách
Dá sa toto vôbec využiť pre účtovanie?
lenkak
22.01.08,19:30
Mám problém v súvislosti so skladovou evidenciou v MRP, ale nechcem zakladať novú tému.

Mám zákazníka, s.r.o. Majiteľ okrem s.r.o. podniká ešte aj ako FO. Ako FO má k dispozícii MRP.
SRO donedávna využíval len na niektoré obchody, pričom tovar, ktorý SRO predávala svojim
odberateľom, „nakúpil“ od FO. Na tých cca 10 faktúr došlých + odoslaných štvrťročne nebol problém
spracovať skladovú evidenciu aj dodávateľským spôsobom.
SRO teraz svoju činnosť rozbehla, ale naďalej „kupuje“ tovar len u FO.
Teraz k môjmu problému:
- FO používa MRP, v ktorom si vytvoril sklad pre SRO
- Tovar presúva medzi skladmi, ak SRO potrebuje tovar, presunie prevodkou z FO
- Na konci mesiaca FO fakturuje pre SRO celý „prevod“
- Tento prevod sa uskutočňuje v cenách obstarania FO a FO ho fakturuje vo svojich cenách
obstarania, bez marže (neviem, či je to celkom v poriadku)

prevodky poznám , pokiaľ má presuny medzi svojimi skladmi, napr.prevádzkami tak ok. Ale nie som si istá medzi inými spoločnosťami.

Poraďáci, ktorí používate MRP, prosím o odpoveď:
- existuje nejaká iná možnosť, aby v jednom PC boli dve firmy? Podľa mňa najlepší spôsob
by bol zakúpiť ďalšiu licenciu

ak máš win verziu, a multiverziu, tak sa dá viac firiem
ak nemáš multiverziu potom sa Ti oplatí objednať multi verziu z pôvodného programu, robí to tuším 1000Sk, ale na mrp by si sa dozvedela viac.
- existuje v MRP možnosť vytlačiť „súpis príjmu“, kde bude vidieť,
ktorou príjemkou čo bolo prijaté a celková hodnota obstaraného príjmu (pre porovnanie s faktúrou)

áno. V sklade po nahratí pohybu, si viesš vytlačiť danú príjemku.

Môj najväčší problém:
- Zostava Príjem tovaru je v cenách obstarania
- Zostava úbytok tovaru (má názov „Zostava pohybov“) je v predajných cenách
- Zostatok na sklade v priemerných skladových cenách
Dá sa toto vôbec využiť pre účtovanie?

ja účtujem každý pohyb zvlášť. Nepoužívam tieto zostavy. Ak som pochopila, ty chceš zaúčtovať napr. príjemky, resp výdajky jednou sumou za určité obdobie?
Rozalka
22.01.08,19:38
ja účtujem každý pohyb zvlášť. Nepoužívam tieto zostavy. Ak som pochopila, ty chceš zaúčtovať napr. príjemky, resp výdajky jednou sumou za určité obdobie? ÁNO
Vidím, že som vynechala najpodstatnejšiu informáciu: účtujem dodávateľsky na mojom PC, pričom som chcela faktúry MD 131 a príjem podľa zostavy
132/132, pretože jednotlivé príjemky nemám k dispozícii.

Práve preto potrebujem nejaké seriózne zostavy z PC, takto je to o ničom, navyše, keď si majiteľ "super-zjednodušil" svoju evidenciu, on vlastne len presunie medzi skladmi. Ak by to mal robiť seriózne, musel by minimálne prijímať v druhej firme podľa došlej faktúry a to sa mu (asi) nechce, ale ho nepoteším,
lebo to bude m u s i e ť.
Lenka, máš pocit, že by to fungovalo v rámci jednej licencie na dve firmy?

Ďakujem za predošlú odpoveď.
lenkak
22.01.08,19:43
Ak má dve rôzne firmy, tak cez faktúry, nie cez prevody. Prevody slúžia v rámci jednej firmy, keď je viacej skladov.
Na nejaké zostavy sa popozerám, nejaký súhrn.

Ak by sa týkalo o multiverziu, tam môžeš účtovať firiem koľko chceš, ale upgrady si platí ten, kto má licenciu.
Rozalka
22.01.08,19:54
Ak má dve rôzne firmy, tak cez faktúry, nie cez prevody. Prevody slúžia v rámci jednej firmy, keď je viacej skladov.
Na nejaké zostavy sa popozerám, nejaký súhrn.

Ak by sa týkalo o multiverziu, tam môžeš účtovať firiem koľko chceš, ale upgrady si platí ten, kto má licenciu.
Presne si pochopila, o čo mi ide, možno by moja otázka bola lepšie zapadla v téme "Čo ma dnes rozčúlilo ..." :D
Ďakujem Ti za stratu času, Lenka. :)
lenkak
22.01.08,19:58
Žiadna strata času :), zajtra sa ozvem, niečo popozerám. ;)
lenkak
23.01.08,19:17
Nech Ti vytlačia zostavu:
V sekcii : Pohyby na sklade
Výstupy
Zoznam pohybov rozšírený - predloha 02- Zoznam pohybov (ceny bez dph)
všetky (príjemky, aj výdajky)

zobrazia sa Ti všetky ich vystavované pohyby a to aj príjemky, výdajky, a aj sumarizácia .
Možno sa Ti táto predloha bude viacej pozdávať.

dá sa aj vytlačiť zoznam s položkami, všetko zostáva, len treba zvoliť Predlohu č. 1.