Evina77
19.09.07,14:00
Čaute poraďáci, ak nám schvália búracie povolenie, tak do akej doby sa musí zbúrať starý dom? Je to nejako časovo ohraničené?
vikinka
19.09.07,12:05
Niečo sa mi marí že do 2 rokov od povolenia.
Zoltán Kovács
19.09.07,12:17
Je to 2 roky, tak isto ako pri stavebnom povolení.
Zita5
19.09.07,12:20
A čo v prípade , ak sa búracie povolenie vybavuje a stavba sa v čase vybavovania zbúrala ?;)
Chobot
19.09.07,12:41
A čo v prípade , ak sa búracie povolenie vybavuje a stavba sa v čase vybavovania zbúrala ?;)

Tak ti tú stavbu prikážu znovu postaviť a zbúrať, až keď bude povolenie vydané.:D :D :D

Dúfam, že otázka nebola myslená vážne....:rolleyes: či áno?
pwerka
19.09.07,12:51
V buracom povoleni by malo byt presne stanovene do kedy musi byt stavba odstranena spolu s dalsimi podmienkami.
Zoltán Kovács
19.09.07,12:59
Tak ti tú stavbu prikážu znovu postaviť a zbúrať, až keď bude povolenie vydané.:D :D :D

Dúfam, že otázka nebola myslená vážne....:rolleyes: či áno?

mimotemy Mohla byť. Je to rovnaké, ako keď sa začne so stavbou a súbežne sa vybavuje stavebné povolenie. Moju stavbu som tiež tak riešil. Vybavenie stav.povolenia trvalo 4,5 mesiaca, dovtedy som už mal hr.stavbu.
Evina77
19.09.07,13:52
Ďakujem za odpovede
Zita5
19.09.07,14:23
Tak ti tú stavbu prikážu znovu postaviť a zbúrať, až keď bude povolenie vydané.:D :D :D

Dúfam, že otázka nebola myslená vážne....:rolleyes: či áno?


Ja som nič také nepovedala , či bola otázka myslená vážne :rolleyes: ;)
pwerka
19.09.07,15:28
podla Stavebneho zakona:

Priestupku sa dopustí a pokutou do 25 000 Sk sa potresce ten, kto..... odstráni stavbu bez povolenia príslušného orgánu

Priestupku sa dopustí a pokutou do 1 milióna Sk sa potresce ten, kto........ako stavebník uskutočňuje novú stavbu bez stavebného povolenia alebo v rozpore s ním

je to len vyber zo Stavebneho zakona, tych priestupkov je tam citovanych viac. Tieto dva som vybrala preto, lebo sa v tejto teme spominaju.