Koreniny Macek
19.09.07,14:39
Ahojte poradaci.Dnes pri spracovaní miezd som narazila na takyto problem.Mam zamestnanca, ktorý ma TPP na polovičný uvazok a dohodu s prijmom mesačne 500 Sk.Doteraz v MRP DOS bolo možné zadať len jeden pracovný pomer v ktorom bola aj dohoda.Z dovodu ,že zamestnanec má podpisané vyhlasenie nevyšlo mu platiť daň.Teraz však SP požaduje vyznačiť vo výkaze dva pracovné vzťahy , tak z dohody mi vyjde, že má platiť zrážkovú daň hoci má podpísané vyhlásenie.Myslím si však ,že je to nesprávne a nemal by ani z dohody odviesť daň.Prosím opravte ma , alebo potvrdte moju uvahu.Vopred dakujem.
azuz
19.09.07,12:43
To ako žiada SP vykazovanie zamestnancov nemá nič spoločné s tým, ako sa počíta daň. Takže aj naďalej zdaňuješ vyššie uvedené príjmy tak ako doteraz - teda spočítaš zdaniteľné príjmy zamestnanca, odpočítaš poistné, nezdaniteľnú časť a potom zdaníš..
Koreniny Macek
19.09.07,13:09
Zamestnanec ma dve vyplatne pasky a na vyplate pri dohode program vypočita daň . ked ju zrušim na vyplatnej paske zostane ZD pre zrazkovu dan 500 sk a potom mám odvod nižši o tych 95 Sk . Co s tým?
Katarína Horváthová
19.09.07,16:14
Suhlasim s tym co napisal azuz ,ale v mzdovom programe musis mat dva pracovné pomery a kazdy musis zvlast pocitat, aby si vo vykaze SP mal obidva prac. pomery zvlast.Na papieri sa to da spocitat , ale vo vyplate TPP je odpocitatelná položka a v dohode uz nie je odpoč.pol. a tak Ti zadá zrazkovu dan,lebo prijem je len 500Sk.Aj ked daň vymazes zostane ti zaklad danový.V jednom pracovnom pomere by to vyšlo bez dane ale takto bude z dohody vypočitaná daň.Ak viete ako na to , aby to bolo spravne prosím poradte.
Orsz
19.09.07,16:26
Dohoda sa dá zapísať aj na jednu výplatnú pásku z TPP - videla som to u jednej veľkej firmy - a.s., kde to dali na jednu výplatnú pásku a posudzovali to ako 1 príjem, ktorý bol zdanený len raz - a je to správne. V tomto prípade by som si zadala v mzdovom číselníku položku, ktorá vstupuje do Vz na výpočet garančného a úrazového poistenia, a do zdaniteľnej mzdy, a túto sumu dohody by som počítala v rámci mzdy za TPP.
Katarína Horváthová
19.09.07,16:32
Doteraz som to tak robila , ale od 01.09.07 vo vykaze pre SP musis mat zvlast uvedeny kazdy PP, je to uvedené v príkladoch.
Orsz
19.09.07,19:25
Doteraz som to tak robila , ale od 01.09.07 vo vykaze pre SP musis mat zvlast uvedeny kazdy PP, je to uvedené v príkladoch.

V tom prípade by som to posudzovala osobitne len pre účely SP. Ako posielate výkazy, elektronicky alebo osobne?
Koreniny Macek
20.09.07,03:35
Vykazy sa zasielaju elektronicky.