tangel
19.09.07,19:46
Ahojte,
chcela by som sa informovať, či nemá niekto skúsenosti s návštevou Anglicka. Ja letím v októbri do Londýna z BA a mám občiansky preukaz platný len do konca októbra, myslíte si, že by to mohol byť problém? V čase návštevy bude ešte platný.
Ďakujem za odpovede... a ete by som bola rada nejakým tipom, čo sa v Londýne oplatí kúpiť a doniesť si z tadiaľ ;)
judita1971
19.09.07,18:21
Dôležité je aby bol platný keď sa budeš vracať, ak máš pas, zober radšej aj ten. Čo sa oplatí kúpiť ? No ja som bola v lete mesiac v Anglicku. Nakúpila som si tam šaty. Keď sú výpredaje v značkových obchodoch. Mrkni sa aj do športových . Záleží koľko budeš mať peňazí. A keď sa budeš vracať domov letecky tak sa budeš musieť zmestiť do váhy.:D
KEJKA
19.09.07,18:22
ja viem, že doklad musí platiť nejaký čas ešte aj po plánovanom odchode z Londýna.....
jamis
19.09.07,18:25
Doklad musí byť platný ešte 3 mesiace pred odchodom z Londýna. Radím ešte pred odletom vymeniť OP, alebo zobrať pas.
tangel
20.09.07,17:36
Doklad musí byť platný ešte 3 mesiace pred odchodom z Londýna. Radím ešte pred odletom vymeniť OP, alebo zobrať pas.

Ďakujem pekne za info, pozerala som si pas a ten mi končí platnosť v novembri, čiže iba jeden mesiac po odchode, platí to aj na pas? Kde sa dá zistiť takáto informácia?
Ešte raz ďakujem
jamis
20.09.07,17:40
Najlepšie informácie dostaneš na pasovom oddelení.
zuzik29
26.09.07,17:26
OP ti do anglicka ani netreba, aj tak sa musis preukazat na letisku
pasom...
padro
26.09.07,17:41
OP ti do anglicka ani netreba, aj tak sa musis preukazat na letisku
pasom...
to je co za nezmysel :D... dnes je presne rok co som bol tyzden v Londyne :mee: krasne tam bolo, na OP preukaz sa ide jednoduchsie ako s pasom, aspon sa ti v nom nemusi hrabat, len som ho ukazal, povedal mi OK a bolo to vyriesene:)
olybaba
26.09.07,19:21
pozdravujem,
UK - pas nikde, ani na letisku nie je potrebny, staci OP;
výmena OP bez poplatku, len 2 foto, podla mna je nezodpovednost cestovat s OP ktory konci, moze nastat zbytocna komplikacia;
radim pred cestou vymenit OP za novy
Excise Duty
26.09.07,20:19
Najlepšie informácie dostaneš na pasovom oddelení.

http://www.foreign.gov.sk je tam uvedené nasledovné:

Je dôležité vedieť, či do cieľovej krajiny potrebuje slovenský občan cestovný pas, alebo stačí občiansky preukaz / identifikačná karta. Pri použití cestovného pasu treba dodržať aj nevyhnutnú dobu jeho platnosti po vstupe do krajiny (spravidla sa vyžaduje šesťmesačná platnosť). Pri ceste do zahraničia odporúčame zobrať so sebou aj kópiu údajovej stránky Vášho cestovného pasu (tej s fotografiou) a uložiť ju mimo dokladov. V prípade straty či krádeže pasu Vám uľahčí vybavovanie náhradného cestovného dokladu. Doklady, to nie je iba pas alebo občiansky preukaz – ak cestujete vlastným autom, musíte vedieť, či v danej krajine platí slovenský vodičský preukaz, alebo sa vyžaduje medzinárodný. Ak tieto informácie nenájdete na našej stránke, zavolajte.
tangel
27.09.07,11:02
pozdravujem,
UK - pas nikde, ani na letisku nie je potrebny, staci OP;
výmena OP bez poplatku, len 2 foto, podla mna je nezodpovednost cestovat s OP ktory konci, moze nastat zbytocna komplikacia;
radim pred cestou vymenit OP za novy
ĎAKUJEM za rady a nazory, v pondelok bežím vybaviť nový občiansky, čiže by nemal byť žiadny problém... :)
ronel
27.09.07,13:55
do Anglie stači občiansky, len problem je v tom, ze novy OP ti vystavia az pom splatnosti, teda aspon ja som sa s tym stretla minuly rok.:)
padro
27.09.07,14:50
neviem ci to je tak ze az po splatnosti, ale ak ano co ti brati v tom nahlasit ze sa ti stratil :D
Juliska2
27.09.07,15:35
neviem ci to je tak ze az po splatnosti, ale ak ano co ti brati v tom nahlasit ze sa ti stratil :D
nemusis mat obavy, OP ti vyrobia na počkanie aj ked je ešte platný.
Neplatíš nič, iba prideš s 2 fotkami. prajem šťastnú cestu. J.http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
Andrej Šeban
20.07.14,19:57
V Londýne je veľa možností čo môžete robiť a ako navštíviť miesta (napr. múzeá), ktoré sú zadarmo. Je to veľké miesto a preto netreba vždy utekať za najdrahšou atrakciou, stačí si nájsť dobré tipy na internete. Taktiež si treba dávať pozor pri kúpe lístkov na MHD, pretože je tam veľa rôznych typov lístkov - dobrý prehľad možností píšu v tomto článku Cestujeme do Londýna, doprava, ubytovanie a atrakcie (http://dobryden.sk/t/1575/cestujeme-do-londyna-doprava-ubytovanie-a-atrakcie-ktore-si-mozete-vychutnat-zadarmo). Myslím, že platnosť občianskeho nerobí príliš problém, ak neexpiruje rovno na budúci deň.
bodliak
20.07.14,20:13
No, ibaže by sa tam po 7 rokoch chystali znova...
Téma je z roku 2007.
Andrej Šeban
20.07.14,20:41
Aha, v tom dátume je starší rok... No, možno sa tam pozrú znova, veď Londýn sa nedá prejsť za jeden víkend ani mesiac.