jamis
19.09.07,20:20
Vedel by mi niekto poradiť, ako vyplniť a elektronicky poslať zmenu v RL ?
Mám pracovníčku, ktorá sa 15.9.2007 vydala a treba do SP nahlásiť zmenu mena. Akosi to neviem.
Prosím, poradíte ?
Vopred díky.
Zoltán Kovács
19.09.07,18:22
Vedel by mi niekto poradiť, ako vyplniť a elektronicky poslať zmenu v RL ?
Mám pracovníčku, ktorá sa 15.9.2007 vydala a treba do SP nahlásiť zmenu mena. Akosi to neviem.
Prosím, poradíte ?
Vopred díky.

Aký konkrétny problém máš? Si v systéme EZU?
jamis
19.09.07,18:40
Aký konkrétny problém máš? Si v systéme EZU?
???????...tak to je na mňa veľa, to čo je ?
Zoltán Kovács
19.09.07,18:46
Elektronický Zber Údajov. Nad 9 zamestnancov si povinná používať, do 9 dobrovoľne. To je vlastne elektornická podateľňa mesačných výkazov poistného.
jamis
19.09.07,18:50
Aha...Už som v obraze. Pravdaže mám. Robím mzdy 15-tim zamestnancom. Výkazy posielam pravideľne mesačne. Včera som posielala i prihlášku nového zamestnanca, ale tú zmenu neviem ako vyznačiť.
lenkak
19.09.07,19:00
ako si spravila zmenu v mena v MRP?
Zoltán Kovács
19.09.07,19:01
Pri exporte do súboru, keď dojdeš už ku kroku, že máš zoznam zamestnancov tak sa postav na meno, u ktorého vykonávaš zmenu. Postav sa na stlpec "Typ reg.listu" (prefarbý sa na modru) a stlač tlačítko opraviť. Vtedy sa ti ponúkne možnosť zadať typ: prihláška, odhláška, zmena.... A potom si daj uložiť do súboru. A ten súbor potom tým istým spôsobom ako mesačné výkazy posielaš do SP.
jamis
19.09.07,19:01
ako si spravila zmenu v mena v MRP?
Práve, že neviem ako mám spraviť túto zmenu.
Zoltán Kovács
19.09.07,19:07
Práve, že neviem ako mám spraviť túto zmenu.
Na karte zamestnanca predsa. A potom ten postup ako som písal.
Zita4
19.09.07,19:12
RLFO sa dá aj natypovať ručne na stránke sociálnej poisťovne. To pre prípad, že software nevytvorí xml súbor.
Zoltán Kovács
19.09.07,19:15
RLFO sa dá aj natypovať ručne na stránke sociálnej poisťovne. To pre prípad, že software nevytvorí xml súbor.

Mne zatiaľ MRP vždy vedeľ vytvoriť xml súbor bez chýb. Na začiatku kým som nevedel popísaný postup, tak som používal ručné vyplnenie RLFO cez EZU.
jamis
19.09.07,19:17
Vzhľadom na to, že mám už viacej rokov a akosi mi to technicky prestáva myslieť, nejde mi to. Budem sa s tým musieť zajtra trocha pohrať. Dúfam, že sa mi to podarí, ako všetko doteraz.
Ja by som to potrebovala vysvetliť popopate.
Díky za trpezlivosť so mnou.
jamis
19.09.07,19:28
Zatial som to vypísala ručne. Uvidím nabudúce.
lenkak
19.09.07,19:32
Práve, že neviem ako mám spraviť túto zmenu.

odporúčam cez históriu daného zamestnanca. Ostatok platí ako písal Smith.
Orsz
19.09.07,19:32
Vzhľadom na to, že mám už viacej rokov a akosi mi to technicky prestáva myslieť, nejde mi to. Budem sa s tým musieť zajtra trocha pohrať. Dúfam, že sa mi to podarí, ako všetko doteraz.
Ja by som to potrebovala vysvetliť popopate.
Díky za trpezlivosť so mnou.

Jamis, ja som sa tiež s tým trápila cez MRP a nešlo mi to, zatiaľ to robím cez EZU - a manuálny vstup, ale zajtra to skúsim podľa postupu, ktorý napísal Smith - tak dúfam, že sa to podarí ;).
pingino
20.09.07,07:42
Mzdy MRP zatial reg. list - zmena - vygenerovat nevedia. Je to uvedene na internetovej stranke mrp.
andrea33
18.12.07,10:10
Mam otazku - som FO DPO a chcem urobit zmenu VZ pri nemocenskom poisteni. NP mi vzniklo 21.12.2007 s max VZ, zmena ma nastat od 1.1.2008 s VZ 8100 Sk. Kde sa tato zmena vyznacuje? Vo vrchnej casti vyznacim krizikom Zmena, v casti 11 vyplnim datum vzniku NP (u mna 21.12.2007), VZ 8100 Sk a v casti 12 vyplnim datum vzniku zmeny 1.1.2008? Staci to? Nikde inde nevidim priestor na uvedenie zmeny VZ a datumu tejto zmeny.
Poradte poradaci!
Janiela
12.05.09,04:57
Prosím Vás, pri vyplnení registračného listu mi v programe nevypisuje v oddiely č. 1 identifikačné číslo. Poradíte, kde by som si to mohla nastaviť? Ostatné údaje vypluje program bezchybné a úplne. Mám vizuálny MRP.
Ďakujem.
Antonia1
12.05.09,09:10
Prosím Vás, pri vyplnení registračného listu mi v programe nevypisuje v oddiely č. 1 identifikačné číslo. Poradíte, kde by som si to mohla nastaviť? Ostatné údaje vypluje program bezchybné a úplne. Mám vizuálny MRP.
Ďakujem.
Indefikačné číslo v oddieli 1 vyplňuješ len vtedy, keď si SZČO alebo DPO
pri zamestnancov sa nevyplňuje.
Janiela
13.05.09,05:08
Ďakujem, nikdy som si nevšimla, že pre ZC IČZ nie je nutné písať. Ďakujem.
31Jankal
20.05.09,08:22
Dobrý den
mali sme teraz kontrolu z Upsvar a pozerali nám dohody a zmluvy a RLFO. Na zmluvu to máme ok ale na dôchodcov a dohody o PC sme nemali RLFO. My im dávama zmluvy vždy na jeden rok ale nedávame prihlášky a odhlásky na konci a začiatku roka. Teraz neviem ako mám vypísať RLFO či tam mám dať zmenu alebo odhlášky a prihlášky. A ako je to s dátummi?
Keby som vedela tak im dám dohodu na dlhšiu dobu ako rok. Dá sa to vôbec? Nabuduci rok by som to spravila.
Dakujem za pomoc
Tweety
20.05.09,08:24
Dobrý den
mali sme teraz kontrolu z Upsvar a pozerali nám dohody a zmluvy a RLFO. Na zmluvu to máme ok ale na dôchodcov a dohody o PC sme nemali RLFO. My im dávama zmluvy vždy na jeden rok ale nedávame prihlášky a odhlásky na konci a začiatku roka. Teraz neviem ako mám vypísať RLFO či tam mám dať zmenu alebo odhlášky a prihlášky. Dohodárov prihlásiš cez RLFO dátumom začatia prác na dohodu, a odhlásiš ich dátumom ich skončenia. A ako je to s dátummi?
Keby som vedela tak im dám dohodu na dlhšiu dobu ako rok. Dá sa to vôbec? Nabuduci rok by som to spravila. Dohoda môže byť aj dlhšia, ako na jeden rok.

Dakujem za pomoc Odpovede v texte.
31Jankal
20.05.09,08:32
vlastne tie dátumy na seba nadvazujú tak som si myslela že to netreba ked sme ich už niekedy v roku 2007 prihlásili. Takže musím ich ku koncu minul. roka odhlásiť a k začiatku roka prihlásiť.
Dá sa DPC uzavrieť aj na viac rokov?
Tweety
20.05.09,08:33
vlastne tie dátumy na seba nadvazujú tak som si myslela že to netreba ked sme ich už niekedy v roku 2007 prihlásili. Takže musím ich ku koncu minul. roka odhlásiť a k začiatku roka prihlásiť.
Dá sa DPC uzavrieť aj na viac rokov?
Ak ste ich v roku 2007 prihlásili a dohoda trvala len do 31.12.2007, mali ste ich týmto dátumom aj odhlásiť. Ak ale trvala dlhšie, aj v roku 2008, na konci roku 2007 ste ich odhlasovať nemali, až pri skončení dohody.
31Jankal
20.05.09,08:40
tá dohoda sa tuto uzatvára len na jeden rok. Neviem prečo. Mali sme to spraviť ale nespravili sme to. Tak teraz to už musím spraviť odhlásiť ich z r.2008 a prihlásiť ich na r.2009. Pretože sú to 2 dohody.
Dá sa DPC uzavrieť aj na viac rokov? aby som to nemusela stále odhlasovať a prihlasovať. Dakujem
Tweety
20.05.09,08:41
tá dohoda sa tuto uzatvára len na jeden rok. Neviem prečo. Mali sme to spraviť ale nespravili sme to. Tak teraz to už musím spraviť odhlásiť ich z r.2008 a prihlásiť ich na r.2009. Pretože sú to 2 dohody.
Dá sa DPC uzavrieť aj na viac rokov? aby som to nemusela stále odhlasovať a prihlasovať. Dakujem
Pozri môj príspevok č. 22. Tam so to uviedla.
drobeceva
20.05.09,08:41
tá dohoda sa tuto uzatvára len na jeden rok. Neviem prečo. Mali sme to spraviť ale nespravili sme to. Tak teraz to už musím spraviť odhlásiť ich z r.2008 a prihlásiť ich na r.2009. Pretože sú to 2 dohody.
Dá sa DPC uzavrieť aj na viac rokov? aby som to nemusela stále odhlasovať a prihlasovať. Dakujem
Aj dohoda sa uzavrieť na dobu neurčitú.
31Jankal
20.05.09,08:46
Dakujem Vám.Takže na budúci rok im dám dohodu na dobu neurčitú.
Nie sú z toho nejaké iné povinnosti zamestnávateľa ako na dobu určitú?
drobeceva
20.05.09,08:47
Dakujem Vám.Takže na budúci rok im dám dohodu na dobu neurčitú.
Nie sú z toho nejaké iné povinnosti zamestnávateľa ako na dobu určitú?
nie
31Jankal
20.05.09,08:49
a mohla by som im to urobiť aj spatne od 1.januára 2009. Ved tie dohody sa vlastne nikde neodosielajú?
Tweety
20.05.09,08:52
a mohla by som im to urobiť aj spatne od 1.januára 2009. Ved tie dohody sa vlastne nikde neodosielajú
To nie, ale upraviť jej trvanie dodatkom, to áno.
31Jankal
20.05.09,08:56
dakujem Vám všetkým
dkleinova
16.12.09,07:00
Mne zatiaľ MRP vždy vedeľ vytvoriť xml súbor bez chýb. Na začiatku kým som nevedel popísaný postup, tak som používal ručné vyplnenie RLFO cez EZU.
Dobrý deň, keď sa môžem opýtať, akým spôsobom ste sa v MRP dopracovali k RLFO??? Neviem to tam nikde nájsť a nehľadám to prvý raz :(
Mám program MRP Mzdy (verzia 6,12), ktorý som ešte zdedila po kolegyni, ktorá RLFO vypisovala ručne na tlačivo od Soc. poist.
katka50
16.12.09,07:10
Dobrý deň, keď sa môžem opýtať, akým spôsobom ste sa v MRP dopracovali k RLFO??? Neviem to tam nikde nájsť a nehľadám to prvý raz :(
Mám program MRP Mzdy (verzia 6,12), ktorý som ešte zdedila po kolegyni, ktorá RLFO vypisovala ručne na tlačivo od Soc. poist.
výstupy-poistné-registračné listy zamestnancov
dkleinova
16.12.09,07:42
Ďakujem Katka :) už som to našla.. potrebovala by som zrušiť prihlášku dohodárovi k 1.1.2010. Prihlášky som už posielala (písané rukou), ale jeden dohodár povedal, že pracovať nebude.

Inak, je normálne, že tam mám nahodenú v RLFO kolegyňu, ktorá je na materskej? Asi mi to tam program dosadil automaticky.
katka50
16.12.09,07:46
Ďakujem Katka :) už som to našla.. potrebovala by som zrušiť prihlášku dohodárovi k 1.1.2010. Prihlášky som už posielala (písané rukou), ale jeden dohodár povedal, že pracovať nebude.

Inak, je normálne, že tam mám nahodenú v RLFO kolegyňu, ktorá je na materskej? Asi mi to tam program dosadil automaticky.
A nekončí jej materská a začína rodič.príspevok ?
dkleinova
16.12.09,07:56
A nekončí jej materská a začína rodič.príspevok ?
Nie, ešte jej nekončí materská, myslím. To treba tiež nahlásiť zmenu? Fíha..

Tak som našla správne obdobie, nahodila som zmenu k správnemu dohodárovi, odoslala som reg. list. Keď som si ho otvorila v EZU, tak pozerám, že tam nie je adresa toho dohodára ani jeho dátum narodenia. To tam treba dopisovať ručne v EZU, alebo to tam netreba? Prípadne ja som spravila niečo zle? :(
katka50
16.12.09,08:01
Nie, ešte jej nekončí materská, myslím. To treba tiež nahlásiť zmenu? Fíha..

Tak som našla správne obdobie, nahodila som zmenu k správnemu dohodárovi, odoslala som reg. list. Keď som si ho otvorila v EZU, tak pozerám, že tam nie je adresa toho dohodára ani jeho dátum narodenia. To tam treba dopisovať ručne v EZU, alebo to tam netreba? Prípadne ja som spravila niečo zle? :(
Adresu a dátum narodenia doplň v Zamestnancoch-otvor jeho kartu-doplň a znova exporuj RLFO. V EZU pokiaľ nie je pôvodný RLFO skontrolovaný zmaž a exportuj opravený. Na RLFO prerušuješ poistenie počas poberania rod. príspevku - dôvod prerušenia 6.
Tamila
16.12.09,08:06
Nie, ešte jej nekončí materská, myslím. To treba tiež nahlásiť zmenu? Fíha..

Tak som našla správne obdobie, nahodila som zmenu k správnemu dohodárovi, odoslala som reg. list. Keď som si ho otvorila v EZU, tak pozerám, že tam nie je adresa toho dohodára ani jeho dátum narodenia. To tam treba dopisovať ručne v EZU, alebo to tam netreba? Prípadne ja som spravila niečo zle? :(
Na registračnom liste sú údaje ako adresa a dátum narodenia iba na tom prvom - teda na prihláške. Na ostatných RL - zmeny a odhlášky sa tieto údaje už neuvádzajú. Preto si to tam nemala vyplnené.
dkleinova
16.12.09,08:09
Na registračnom liste sú údaje ako adresa a dátum narodenia iba na tom prvom - teda na prihláške. Na ostatných RL - zmeny a odhlášky sa tieto údaje už neuvádzajú. Preto si to tam nemala vyplnené.
Aha, tak potom tomu už rozumiem. Neviem či vadí, že prihlášku som podala fyzicky a prerušenie prihlásenia elektronicky. Dúfam, že nie. Môžem sa opýtať, či neviete kedy sa končí materská dovolenka a začína rodičovská? Lebo tou otázkou ste ma dostali. Kolegyňa má už asi ročné dieťa...
katka50
16.12.09,08:12
Aha, tak potom tomu už rozumiem. Neviem či vadí, že prihlášku som podala fyzicky a prerušenie prihlásenia elektronicky. Dúfam, že nie. Môžem sa opýtať, či neviete kedy sa končí materská dovolenka a začína rodičovská? Lebo tou otázkou ste ma dostali. Kolegyňa má už asi ročné dieťa...
Zákon 461/2003 § 48
§ 48
(1) Poistenkyňa, ktorá je tehotná alebo ktorá sa stará o narodené dieťa, má nárok na materské, ak v posledných dvoch rokoch pred pôrodom bola nemocensky poistená najmenej 270 dní.
(2) Poistenkyni vzniká nárok na materské od začiatku šiesteho týždňa pred očakávaným dňom pôrodu určeným lekárom, najskôr od začiatku ôsmeho týždňa pred týmto dňom, a ak porodila skôr, odo dňa pôrodu. Nárok na materské zaniká uplynutím 28. týždňa od vzniku nároku na materské, ak tento zákon neustanovuje inak.
Tamila
16.12.09,08:13
Materské trvá 28 týždňov, potom je rodičovský príspevok do dovŕšenia troch rokov dieťaťa.
dkleinova
16.12.09,08:26
Materské trvá 28 týždňov, potom je rodičovský príspevok do dovŕšenia troch rokov dieťaťa.
No super. Tak predpokladám, že ak mi kolegyňa nič nenapísala, ani nezavolala, tak o to požiadala sama sociálnu poisťovňu.
dkleinova
16.12.09,08:28
Ešte sa chcem opýtať, je možné vystaviť zrušenia prihlásenia aj za staršie obdobia? Napr. za rok 2008 a tak..
katka50
16.12.09,08:28
No super. Tak predpokladám, že ak mi kolegyňa nič nenapísala, ani nezavolala, tak o to požiadala sama sociálnu poisťovňu.
Rodičovský príspevok vypláca Úrad práce rod. a soc. vecí. Do SP prerušenie nahlasuješ Ty ako zamestnávateľ.
dkleinova
16.12.09,09:17
tak sa skúsim na ňu nakontaktovať, že ako to vyriešila. lebo pochybujem, že keby jej prestali posielať peniaze, že by to nechala tak :)
ďakujem veľmi pekne za Tvoju pomoc! :)
brčko
25.02.10,11:27
Nerobila som nikdy cez EZU, no mám problém so starými RLFO. Údaje v SP nesúhlasia s tým, čo by tam malo byť.

Zaujímalo by ma, RLFO ktoré zasielate cez EZU do SP si aj vytláčate alebo ich máte len v počítači? Je povinné ich mať aj v tlačenej verzii? A máte nejaký doklad o tom, že to cez EZU prešlo, t.j. ako pečiatku pri osobnom podaní?

Možno zvláštne otázky, no chcela by som sa v tom lepšie zorientovať kde nájsť odoslané údaje. Mzdy boli robené v Olympe a doklady pôjdu o nejaký čas do archívu.

Dakujem za odpovede :)
Tamila
25.02.10,13:32
Keď odošlem výkaz cez EZU, vytlačím si ho, je tam uvedený dátum a hodina, kedy bol odoslaný.
drobeceva
25.02.10,17:38
Nerobila som nikdy cez EZU, no mám problém so starými RLFO. Údaje v SP nesúhlasia s tým, čo by tam malo byť.

Zaujímalo by ma, RLFO ktoré zasielate cez EZU do SP si aj vytláčate alebo ich máte len v počítači? Je povinné ich mať aj v tlačenej verzii? A máte nejaký doklad o tom, že to cez EZU prešlo, t.j. ako pečiatku pri osobnom podaní?

Možno zvláštne otázky, no chcela by som sa v tom lepšie zorientovať kde nájsť odoslané údaje. Mzdy boli robené v Olympe a doklady pôjdu o nejaký čas do archívu.

Dakujem za odpovede :)
Je lepšie, ak si RLFO vytlačíš a založíš do spisu. Tak ako Miladka píše, máš tam dátum a čas odoslania. Viem z vlastnej skúsenosti, že občas treba "dokázať" v SP, že to bolo odoslané. Podobne tlačím aj hromadné oznámenia do ZP a zakladám - v prípade potreby máš rukolapný dôkaz.
brčko
25.02.10,20:20
Je lepšie, ak si RLFO vytlačíš a založíš do spisu. Tak ako Miladka píše, máš tam dátum a čas odoslania. Viem z vlastnej skúsenosti, že občas treba "dokázať" v SP, že to bolo odoslané. Podobne tlačím aj hromadné oznámenia do ZP a zakladám - v prípade potreby máš rukolapný dôkaz.

predpokladám, že dodatočne to vytlačiť nejde. Resp. bolo by treba to robiť cez funkčné EZU, takže mať aj oprávnenie. LEbo mzdy sa už nerobia a máme len v programe Olymp niektoré RLFO, ale to je predpokladám niečo iné ako ked sa robí cez EZU. V SP sú totiž aktívny dohodári a chcela by som aspon niektorých dať do poriadku, nech tam nefigurujú
(ozaj som v technických veciach nie znalá, resp. aj v mzdovom programe sa nevyznám, tak prosím sa nečudujte takýmto otázkam)
Tamila
26.02.10,07:18
Po prihlásení do EZU tam nájdeš všetky odoslané výkazy a registračné listy, ktoré sa dajú vytlačiť a sú označené dátumom a hodinou odoslania.
brčko
26.02.10,13:29
dík
suklova
15.03.10,06:28
Prosím o radu. Zamestnankyni končí MD. Urobím RLFO - 1/ ukončenie MD-zmena
2/ nástup na RD - zmena, 3/ nástup na RD-prerušenie. Musí to prerušenie nahlásiť aj sama zamestnankyňa na sociálnej poisťovni?
suklova
15.03.10,11:48
Prosím o radu. Zamestnankyni končí MD. Urobím RLFO - 1/ ukončenie MD-zmena
2/ nástup na RD - zmena, 3/ nástup na RD-prerušenie. Musí to prerušenie nahlásiť aj sama zamestnankyňa na sociálnej poisťovni?

Môže mi to prosím niekto potvrdiť?