toptom
19.09.07,21:15
Mám možnosť kúpiť 5r. Renaul Thaliu. Poradí mi niekto, kto má s touto značkou skúsenosti? Jedná sa mi o spolahlivosť, bezpečnosť, spotrebu, bezporuchovosť ... atď
Zoltán Kovács
19.09.07,19:24
Konkrétne s Tháliou nemám skúsenosti, ale s Meganom. Renault má asi od roku 2002 jeden obrovský problém, a to. Súčiastky na auta savyrábajú v Turecku a vo Francúzsku sa iba zmontujú auto. Od tej doby Renault stratil na spoľahlivosti. Má väčšiu poruchovosť. Napr. je nemysliteľné, že na novom aute pri otváraní dveri klučka ti ostane v ruke. Alebo, že dieslový motor jednoducho sa nedá vypúť, ide nonstop kým nespáli PHL. A sú prípady, ktoré som zažil na vlastné oči.
reozo
19.09.07,20:49
Renault je na poslednych miestach v statistikach poruchovosti ( podla ADAC), thalia sa nedostala do prvej 15-ky ale je tam clio, kde po 5 rokoch sa kazi 55 aut zo 100 a to nie je moc dobra vizitka. S thaliou to bude este horsie. A najhorsie je ze uz tam smeruje aj Nissan, odkedy zacal obcovat :) s Renaultom. Myslim si ze tahace (kamiony) sa im daria viacej.
Dáša_
20.09.07,03:53
Máme siedmy rok thaliu a od začiatku sme vymienali pre poruchu zamykanie kufra a teplotne čidlo. Ostatné veci sme vymienali po havárii (2x do mna buchli vodici firemnych aut :((, raz nam na auto spadol cencúľ zo strechy) a brzdy a podobné veci sa vymienali pre ojazdenie. Máme najazdene cca 100t km. Svagor je na tom v podstate rovnako.
Lubica3
20.09.07,07:34
Tiež mám 5-ročnú Thaliu a musím ti povedať, že sa začína sypať, vymiename na nej postupne všetko... najbližšie komplet rozvody. Prvé 3 roky sme boli spokojní, v podstate to bolo za tie peniaze živé auto s veľkým kufrom, ale keď nabeháš tých 80 - 100 tis, začne vŕzgať, buchotať aj po vymenení tlmičov a čapov a kadečoho, čomu ani nerozumiem. Uvažovali sme o predaji, ale ponúkajú nám v bazáre od 100-120 tis, čo sme si nakoniec radšej nechali ako druhé auto. Takže ešte pouvažuj....
wagner
20.09.07,17:44
Tiež som jazdila na služobnej Thalii, hneď prvý rok bol problém s netesnosťou okien. Vymenili tesnenie, po roku bol problém so zamykaním kufra, ale to som už ja neriešila, lebo som odtiaľ odišla. Motoricky to bolo dobré auto, pre rýchlosť na diaľnici a miernom bočnom vetre bolo auto podľa mňa ľahké. Teraz jazdím na VW, takže môžem porovnávať. Tiež záleží od toho, ako sa vydarí. Ale Renaulty sú v podstate dobré autá, aj ojazdené sa dosť dobre predávajú. Len mám pocit, že na tej Thalii bol viac plastov na karosérii ako plechu. Keď by som si mala teraz vybrať, tak určite by to nebola Thalia.
wierdo
20.09.07,18:32
Renaulty majú bohužiaľ čoraz väčšie problémy s poruchvosťou. Týka sa to ale hlavne väčších a luxusnejších modelov, pretože hlavne tie sú napchaté elektronikou, ktorá v poslednom období robí ťažkosti. Ja som mal známeho, (vo Francuúzsku) ktorý musel predať nový R Espace, v úplne maximálnej výbave, pretože sa prakticky nedal opraviť. Renaulty sú dnes na tom najhoršie s trojice Francúzskych výrobcov.

Pre úplnosť ale treba povedať, že so spolahlivosťou majú problémy v poslednej dobe aj iné automobilky, a to aj mnohé Nemecké, dokonca aj renomované Nemecké. Je to daň za tlak trhu na inovácie a súčasne na ceny. Dnešné autá sú na tom podstatne horšie, ako tie spred 10 - 15 rokov. Napr. včera susedovi spred domu naťahovali na odťahovku úplne nový Mercedes S triedy (najluxusnejšia trieda). Ja osobne by som radil kupovať všeobecne autá z konca životnosti modelového radu, teda nie novinky. Tam je aký-taký predpoklad, že tie najväčšie chyby budú už odstránené. To platí všeobecne, pri všetkých modeloch.
jelalim
27.09.07,19:47
,,,problem so zamykaním kufra,,,,.

Riesil som to iste, bol nalomeny kablik. Naklady na opravu 50hal, opravene za 2 min. :)
BOND
28.09.07,07:10
Tak podľa mňa je Thalia asi to najškaredšie auto aké jazdí na našich cestách.
Ja by som ju nechcel ani zadarmo.
zsolt69
28.09.07,13:22
Ja som kúpil Renault Scenic v máji tohto roku. Zatial som najazdil cca 15000 km a som spokojný. Thalia ani mne sa nepáči.
kubboo
28.09.07,18:37
podla mna je Thalia najlacnejsi a najlepsi sedan oproti inym autam a su aj skaredsie auta ako je napr. Roomster, Fabia aj nova aj stara a ani objemom kufra sa nevyrovnaju Thalii, ktora ma az 510 litrovy kufor co Roomster= dodávka na cement a Fabia nikdy nedosiahnu! je to drahe a stoji to za velke H a male o!
Manual
28.09.07,18:56
podla mna je Thalia najlacnejsi a najlepsi sedan oproti inym autam a su aj skaredsie auta ako je napr. Roomster, Fabia aj nova aj stara a ani objemom kufra sa nevyrovnaju Thalii, ktora ma az 510 litrovy kufor co Roomster= dodávka na cement a Fabia nikdy nedosiahnu! je to drahe a stoji to za velke H a male o!
No čo, vietnamcov sa do toho kufara zmestí dosť. A platbami za opravy sa pomaly po čase dostaneš na cenu iných áut = tých škaredších. Neber to v zlom, je to môj názor. Ty si vyjadril tiež svoj:rolleyes:
wierdo
28.09.07,19:00
Tak podľa mňa je Thalia asi to najškaredšie auto aké jazdí na našich cestách.
Ja by som ju nechcel ani zadarmo.

To by som ja považoval iba za výhodu, a teraz to nemyslím vôbec ironicky.

1. nikto ti to neukradne
2. nikto ti to nezávidí.

Ja osobne neviem, prečo ľudia vyberajú auto podľa dizajnu. Mňa vždy zaujímal iba dizajn interiéru (lebo ak idem autom, tak si nan zvonka nevidim) a potom hlavne komfort, bezpečnosť a výkon. Ja by som si Thaliu nekúpil kvoli nizkemu komfortu, výbave a hlavne kvôli slabým motorom, ale dizajn by mi nevadil.
Paula
28.09.07,19:16
Tak podľa mňa je Thalia asi to najškaredšie auto aké jazdí na našich cestách.
Ja by som ju nechcel ani zadarmo.


mimotemy Keby si na autiak nemal a véééééľmi ho potreboval napr. kvôli zdravotným problémom svojich detí, veru niečo také by si asi nepovedal ;) .

P.S.: Nereagujem na dizajn daného auta, iba na Tvoju poslednú vetu.
wierdo
28.09.07,19:23
mimotemy Keby si na autiak nemal a véééééľmi ho potreboval napr. kvôli zdravotným problémom svojich detí, veru niečo také by si asi nepovedal ;) .

P.S.: Nereagujem na dizajn daného auta, iba na Tvoju poslednú vetu.


Presne tak. Auto je na to, aby slúžilo, nie na parádu.
fizzy
19.01.08,20:48
Otec si objednal Thaliu tak netrpezlivo caka. Pri obhliadke sa aj mne zapacila, a to som ju povazoval za najskaredsie auto ake jazdi na cestach. Po viacerych faceliftoch ci uz interieru alebo exterieru mi pripada docela pritazliva. Interier prevzaty od Clia II co ma kvalitnejsie materialy a aj vzhlad posobi elegantnejsie. Kvalita, za tu cenu uvidime, kedze cena 250tis na leasing je velmi slusna.
Po niekolkych rokoch vyroby by uz mali byt vychytane viacere muchy na aute tak verim ze posluzi par rockov. Oco nan presedlava z Fabie r.2000.
Ja by som odporucil nekupovat jazdenu Thaliu ale novu. Cenovy rozdiel nieje velky, aspon co som pozeral inzeraty.
duves
22.01.08,06:08
Niekde porovnavali Thaliu a Logana (Dacia). Logan je sirsi, vzadu sa vmestia 3 dospelaci bez tlacenia. Kufor je tiez velky. Lenze..... za tie auta s vybavou date 330 tisic. Ak si clovek urobi konfiguraciu Fabie motor 1,4 a verzia kombi pride raz dva k sume 450 tisic. Zasa ma skuseni poucili, ze sa da u predajcov znacky Skoda stiahnut cena o 10% a niekedy aj 15%. Coby vlastne bolo cca 380 tisic.
jojko19
22.01.08,06:20
Ja som kúpil ojazdenú 4-ročnú Thaliu, mala nabehaných 100 tisíc km. Mám ju skoro rok a som s ňou veľmi spokojný. Vymieňal som zatiaľ chladič, ale s tým sa musí rátať, že sa z času na čas niečo pokazí. Má veľký kufor. Kedže mám rodinu, tak je to plus.
Veronka
28.01.08,08:46
Ja uz mam druhu Thaliu, prvu som "predala" po piatich rokoch (nejaky sialeny Golf sa mi snazil ulozit sa do kufra), poistovna preplatila viac, nez by stala oprava, takze preto. Ale bola by to byvala prva oprava po 120 tis km. Teraz mam uz asi rok druhu, problem zatial ziadny, zatial je to jedine auto, ktoremu vojdu do kufra dva kociky. Suhlasim, to auto je zufalo skarede a motor by tiez mohol byt silnejsi nez tych cca 100 koni. Ale v porovnatelnej kategorii a rovnakou vybavou je daleko najlacnejsie na trhu a na bezne jazdenie uplne postacuje (na caste dlhe trate by som ho nebrala, na to je malo komfortne) Co sa bezpecnosti tyka - pri havarke nebolo vnutro auta ani skrabnute, z Golfu bola kopka srotu a soferka bude este na hodnu chvilu na rehabilitaciach (to mala akoze stastie) - tak si myslim, ze to nebude take zle....
toptom
28.01.08,15:52
Súhlasím! Ja ju mám asi 4 mesiace a zatiaľ som veľmi spokojný! Len by som ju potreboval nejako zabezpečiť proti krádeži. Vie mi niekto poradiť?
jess
28.01.08,16:18
My máme už tretí rok Renault Megane Grandtour. Má najazdených už 84.000km a ešte sme opravu nepotrebovali. Tiež bolo vyrobené v Turecku. Po roku sa nám ozvali, že tam boli nejaké poruchové zadné sklá a že nám ich bezplatne vymenia, aby pri vyhrievaní skla nepraskli. Auto nateraz vyzerá ako nové. Mne síce moc nesedí, Renaulty majú šialene citlivé brzdy. Svokra má tiež Megana a tiež sa bojí jazdiť kvôli brzdám.
Martin198811
11.02.08,09:37
...mám Thaliu 1,4 benzín, najazdených cca 52000km a fakt sa vôbec nemôžem sťažovať na poruchovosť či nespoľahlivosť, ktorú tu takmer všetci opisujú ako scénu z dákeho hororu. Samozrejme ako každé auto, aj thalia má svoje muchy, ale veď predsa čo by ste chceli za tie peniaze???
...jedinú poruchu čo bola na tomto aute bol odtrhnutý kúsok plastu pod motorom a prasknutá nádržka ostrekovača(po piatich rokoch prevádzky) a ešte sa menila batéria z dôvodu opotrebenia(tiež po 5 rokoch)
...takže vážne nemôžem povedať na thaliu ani pol slova...:-)))
Olga65
18.02.08,20:59
aj mi máme už tri roky Tháliu a nemôžeme sa sťažovať. Je to spoľahlivé auto, jazdí bez porúch, jediný problém - je to auto pre dvoch nie pre rodinu s väčšími deťmi. Priestor vzadu je strašne malý. Teraz ju predávame a bude nám po nej smutno. Odviezla nás vždy tam kam sme potrebovali.:mee:
Pantarhei
04.03.08,15:39
mi mame tiez Thaliu uz 3 roky a zatial sme mali problem len s tym, ze sa nam rozsviecovala kontrolka s airbagom....dalsia porucha sa stala, ale v servise, ta ktoru boli zopovedni zamestnanci....inak sme spokojni...ale neodporucala by som ju vysokym osobam...moj priatel ma 190 cm a ma stale obuchanu hlavu
Chvojkova
04.03.08,16:08
Ja som mala Thaliu 4 roky a potom som ju dala maminke. Bola som s ňou maximálne spokojná až na pár drobností, ktoré sa dali bez problémou opraviť( akože mi pes prekúsal káble od aerbegu) . Jediné s čím som nebola spokojná bol servis v Topoľčanoch. To sú strašne veľké hviezdy, hlavne radi klamú. Oprava čo u nich mala stáť 20.000 opravil kamarát za 650 Sk. Teraz mám BMW . Nedá sa to samozrejme porovnať, ale čo sa týka servisu to možno aj ľutujem. Stále mi je za mojou BARBORKOU, ako som volala Thaliu , smutno.
Každé auto je také ako všetko ostatné čo kúpite. Buď sa vydarí, alebo nie.
Veľa šťastných kilometrov.
branislavh
12.07.09,09:53
Mám Renault Thaliu už 3 rok a som spokojný. Doteraz mala problémy iba s elektronickým uzamykaním, čo mi na počkanie spravili, inak nemám žiadne problémy. Jazdím na nej a nešetrím ju a môžem povedať, že ma v mnohom prekvapila / pozitívne /. To ako sedí v zákrutách, ak sa nebojíte, tak ja osobne nemám problém prebehnúť zákrutu cca 110 km v hodine a to nie nejakú malú. Je pomerne tichá a veľmi spoľahlivá. Ča sa týka dizajnu, mne sa veľmi páči / 100 ľudí - 100 chutí /. Interiér je postačujúci. Nemám problém s ňou ísť aj na dlhšie trate. Podľa mňa je pohodlná pre 4 osoby. Mal som tri škodovky : 120 LS, Favorit, Felíciu, ani za jedno z nich by som ju nevymenil. Potom som mal VW Golf III rada. To bolo auto so silnejším motorom a papalo 9 l, čo Thalia papá 5,5 až 6,2 l, tak že tie keci o poruchovosti a dizajnu si strčte do pr................ . Mám najazdených cca 40.000 km.
Mám dojem, že záleží od kusu daného výrobku, aký schytáte, to sa týka každej značky. Ja osobne som dostal nehorázny odpor k značke Škoda, podľa mňa je Škoda kupovať Škodu. Môj kamarát má kombi Škodu Fábiu a nadáva na ňu. Je to fuk, kúpte si akúkoľvek značku a vždy bude podľa mojych skúseností záležať, aký chytíte kus. Branco