tondro
19.09.07,21:37
Predavam pocitace, nemam predajnu a sem tam predam nejaky pocitac, vacsinou vystavim fakturu a zakaznik mi zaplati v hotovosti a ja vystavim prijmovy pokladničný doklad.
Dalej sa zaoberam lektorskou činnosťou- vyucujem v domacnosti.
Tu vystavujem priamo prijmove pokladnicne doklady.
Chcem sa spytat, mam povinnost mat registracnu pokladnicu?
Melnick
19.09.07,20:00
S Johankiným dovolením ;) Ti prikladám link :
http://www.porada.sk/495928-post7.html
ingasaka
19.09.07,20:31
Ahoj tondro, aj ja som asi na tom tak ako ty, nemam predajnu a vystavim fakturu, z tych linkov mi, co sem dal Melnick nie je jasne ci tu pokladnu treba alebo nie. No neviem som z toho v soku. Nenasiel by sa niekto kto by to polopatisticky vysvetlil. vzhladom k tomu ze sme tu v sekcii pre zaciatocnikov viac menej...dakujem
Melnick
19.09.07,21:22
Ahoj tondro, aj ja som asi na tom tak ako ty, nemam predajnu a vystavim fakturu, z tych linkov mi, co sem dal Melnick nie je jasne ci tu pokladnu treba alebo nie. No neviem som z toho v soku. Nenasiel by sa niekto kto by to polopatisticky vysvetlil. vzhladom k tomu ze sme tu v sekcii pre zaciatocnikov viac menej...dakujem

ingasaka, skús v tomto linku :

http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?PredpisID=13819&FileName=96-z353&Rocnik=1996

v § 2 pís.k/ nájsť, či Tvoja činnosť spadá pod povinnosť používania ERP. V prípade ,že nespadá potom spôsob : vystaviť faktúru a následne pri úhrade vypísať príjmový pokladničný doklad je správny.

Ešte prikladám stanovisko DÚ zo stránky www.drsr.sk (http://www.drsr.sk)

Daňový subjekt, ktorého predmetom podnikania je predaj tovaru alebo poskytovanie služieb je povinný v zmysle vyhl. č. 55/1994 Z.z. o spôsobe vedenia tržieb ERP v znení neskorších predpisov (vyhl. č. 55/1994 Z.z.) používať na účely vedenia evidencie tržieb elektronickú registračnú pokladnicu s tlačiarňou a to vo všetkých predajných miestach, v ktorých dochádza k úhrade v hotovosti.
Ak je deň predaja tovaru alebo poskytnutia služby zhodný s dňom prijatia úhrady v hotovosti, daňový subjekt vydá doklad, ktorý musí spĺňať náležitosti podľa § 2 písm. j) vyhl. č. 55/1994 Z.z.
Ak daňový subjekt príjme úhradu v hotovosti za plnenie skôr uskutočnené (za predaj tovaru alebo poskytnutú službu), ku ktorému už vystavil doklad, účtovný doklad, zmluvu, dohodu, nie je povinný takto prijatú úhradu evidovať na elektronickej registračnej pokladnici, nakoľko nejde o predaj tovaru alebo o poskytnutie služby spojenej s úhradou, ale iba o úhradu pohľadávky. Uvedené platí za podmienky, že na úhradu pohľadávky v hotovosti daňový subjekt vystaví príjmový pokladničný doklad s uvedením čísla dokladu, na ktorý sa úhrada vzťahuje.
tondro
20.09.07,11:29
NO nic, pojdem sa spytat na danovy urad.
Alebo nemam chodit? Mozu mi dat pokutu?

A este kolko stoji najlacnejsia registracna pokladnicka?
Aljok
20.09.07,12:02
iveta22
20.09.07,14:55
ERP potrebuješ pri každom predaji tovaru za hotové a pri službách uvedených v prílohe vyhlášky o ERP. Ak vystavuješ faktúru, potom ide o úhradu pohľadávky a ERP nepotrebuješ.