zuzana
22.02.05,07:25
Prosím Vás mám problém z fa od SLOVAK TELECOM a.t.ď a ostat.fa v r.2005.
Prišla fa za telefóny(mesačná), kde je fakt.obd.1.1.2005-31.1.2005, dátum vystavenia 3.2.2005 a dátum dodania podľa nového zákona 31.1.2005.
Kedy si mám uplatniť DPH?v 1.mesiaci aebo v 2.mesiaci.
2.problém
Ak zaúčtujem túto fa podľa dátumu prijatia fa do firmy 8.2.2005
teda 8.2.2005 518/321
8.2.2005 343/321

potom mi nebude sedieť analitika ak si DPH uplatním v 1.mesiaci, čo by som si podľa mňa mala uplatniť v 1.mesiaci.Ako to prosím Vás riešite vy?Preúčtuvávate tie analitiky alebo to necháte tak?Ďakujem.
evina
22.02.05,07:31
Ak máš faktúru do podania DP za január môžeš si vybrať január alebo február z hľadiska DPH- §51 ods. 2 - vyber si čo sa ti viac páči
zuzana
22.02.05,07:44
Keď si vyberiem január čo spravím s tým účtovaním?
babenko1
22.02.05,07:48
neviem, v akom programe účtuješ, ale mali by tam byť tri dátumy.. dátum vystavenia, dátum prijatia a dátum dodania ...a do toho dátumu dodania treba dať 31.1.
zuzana
22.02.05,07:58
Hej ale do účtovného denníka mi to dáva dátumom prijatia fa, teda 8.2.2005.
Do knihy DPH mi to zaradí 31.1.2005.Ale naúčtované na 343 to mám 8.2.2005.Nevadí to?