maričku
19.09.07,23:22
Zdravím všetkých ochotných poradiť:
Podľa §152 odst. 5 Zákonníka práce zamestnávateľ poskytne finančný príspevok na jedlo v hotovosti zamesnancovi, ktorému nemôže zabezpečiť dietne stravovanie.
Zametnanec však musí predložiť potvrdenie od špecializovaného lekára.
Moja otázka: koho chápať ako špecializovaný lekár pre tento účel?
(môže byť kožný lekár, internista, ortopéd, praktický lekár - zatiaľ doniesli potvrdené od týchto lekárov.

Ďakujem za pomoc
kukučka
19.09.07,21:41
mal by to byť odborný lekár - ten, ktorý mu prikázal držať diétu
azuz
20.09.07,04:52
mal by to byť odborný lekár - ten, ktorý mu prikázal držať diétu
Súhlasím.
Len sa chcem spýtať, akú diétu môže nariadiť ortopéd? Alebo ide o nepohyblivosť zamestnanca? Nedali by sa využiť gastrolístky a dovoz jedla? Ide o to, že finančný príspevok je potrebné zdaniť a to pre zamestnanca nie je veľmi výhodné.
kukučka
20.09.07,10:25
Rozhodnúť sa musí pracovník sám čo je pre jeho zdravie najlepšie, či diéta a či plnšia peňaženka.
Ty mu len vysvetli koľko dostane v jednom či druhom prípade.
Ináč je množstvo ochorení a dosť bolestivých, pri ktorých je potrebná očista organizmu a ortopéd odporúča diétu.
matamal
20.09.07,10:33
ahoj, my mame takeho zamestnanca, a doniesla papier od lekara, ktory jej dietu potvrdil a ma od nas narok na stravne listky, hoci u nas sa vari...
azuz
21.09.07,07:46
ahoj, my mame takeho zamestnanca, a doniesla papier od lekara, ktory jej dietu potvrdil a ma od nas narok na stravne listky, hoci u nas sa vari...
Keď doniesla "papier od lekára na diétu", to neznamená, že má nárok na stravné lístky ale na finančný príspevok podľa §152 ods. 5, ktorý sa zdaňuje a zahŕňa do VZ pre ZP.