fimka
20.09.07,00:40
Môžem po druhý raz predĺžiť PP na určitú dobu zamestnancovi, ktorý je síce v priamej riadiacej pôsobnosti štatutára, ale nie je vedúcim zamestnancom (viď § 48 ods. 6 písm b).
Neriadi žiadnych zamestnancov a nemá žiadne povinnosti vedúceho zamestnanca tak, ako ich definuje § 82 ZP.
Vopred vďaka za odpovede.
Stina
20.09.07,04:29
Pracovný pomer na určitú dobu možno dohodnúť, predĺžiť alebo opätovne dohodnúť najdlhšie na tri roky. Opätovne dohodnutý pracovný pomer na určitú dobu je pracovný pomer, ktorý má vzniknúť pred uplynutím šiestich mesiacov po skončení predchádzajúceho pracovného pomeru na určitú dobu medzi tými istými účastníkmi.

Predĺžiť alebo opätovne dohodnúť pracovný pomer na určitú dobu nad tri roky možno len z dôvodu

a) zastupovania zamestnanca,
b) vykonávania prác, pri ktorých je potrebné podstatne zvýšiť počet zamestnancov na prechodný čas nepresahujúci osem mesiacov v kalendárnom roku,
c) splnenia úlohy vymedzenej výsledkom,
d) dohodnutého v kolektívnej zmluve.
azuz
20.09.07,05:45
Môžem po druhý raz predĺžiť PP na určitú dobu zamestnancovi, ktorý je síce v priamej riadiacej pôsobnosti štatutára, ale nie je vedúcim zamestnancom (viď § 48 ods. 6 písm b).
Neriadi žiadnych zamestnancov a nemá žiadne povinnosti vedúceho zamestnanca tak, ako ich definuje § 82 ZP.
Vopred vďaka za odpovede.
Keď nie je vedúci zamestnanec, nemôžeš použiť § 48 ods. 6 písm. b..
fimka
20.09.07,09:05
Fakt nestačí to, že je priamo riadený štatutárom?:rolleyes:
Potom ma ale zaujíma, či je pri definovaní kto je vedúcim zamestnancom rozhodujúce, či má pridelených podriadených alebo je vedúcim zamestnancom aj v prípade, že jeho pracovné zaradenie v zmysle interného predpisu je súčasťou vrcholového manažmentu firmy?
fimka
21.09.07,09:35
Prosím, skúste mi viacerí napísať vaše názory kto je a kto nie je vedúcim zamestnancom. Pre mňa to totiž ešte stále nie je jasné.:o
Ďakujem.
fimka
21.09.07,14:16
Prosíííí, ozvite sa. NAOZAJ ma zaujíma, kto je a kto nie je vedúcim zamestnancom.
fimka
23.09.07,10:07
Pre Endrju:
Andrej vidím, že si on-line. Rada by som si "vypočula" tvoj názor (aj keď som možno už riadne doterna, moja téma zjavne nikoho nedojala:) ).
Povedz mi, naozaj je také jednoznačné kto je a kto nie je vedúcim zamestnancom?
fimka
23.09.07,11:01
Dík, veľmi si mi ale nepomohol:(. Nejak si už teda poradím sama;).
A čo sa bodu 7. etikety týka.
Samozrejme, že si vážim každého, kto tu na porade nezištne radí ako v tejto téme napr. azuz a stina a ďakujem im.
Tým, že som oslovila teba som sa samozrejme nechcela nikoho dotknúť.
Išlo mi o niečo iné - ty si aj jedným z moderátorov mzdového účtovníctva a personalistiky. A kedže si bol práve on-line ty, oslovila som ťa priamo ako posledný pokus dostať sa na koreň veci.
A tým aj končím túto tému.
Na záver ešte maličkosť: Vedel by mi niekto povedať, kto je a kto nie je považovaný v zmysle ZP za vedúceho zamestnanca? :rolleyes::)
Danila
23.09.07,11:10
fimka, ja som presvedčená, že každý, kto to má napísané v pracovnej zmluve. Ja môžem byť vedúca, a nemusím riadiť nikoho.