NonSense
20.09.07,00:02
Chcem sa spytat keby chcem do sportovej predajne oblecenia umiestnit tovar znacky Lacoste alebo Tommy Hilfiger kupeny v zahranici, ci potrebujem na to nejake povolenie od danych znaciek.
Melnick
19.09.07,22:09
NonSense
19.09.07,23:02
Precital som si tie odkazy ale nie som o nic mudrejsi. Medzi clenmi SZZV sa Lacoste ani Tommy Hilfiger nenachadza a clenmi sa mozu stat len:

a, spoločnosti zapísané v obchodnom registri na Slovensku a vyrábajúce na Slovensku značkové výrobky
b, výhradne obchodné zastúpenie zahraničných výrobcov , zapísané v obchodnom registri na Slovensku, ktorých výrobky sú chránené ochrannou známkou a ktorí nemajú na Slovensku výrobné zázemie.

co ani jedno nezodpoveda danemu sportovemu obchodu.
Mozes mi to vysvetlit nejako polopate? :)
Melnick
20.09.07,00:01
Znovu link:
http://www.porada.sk/227405-post3.html

myslím si ,že by si mal mať zmluvu, v prípade výhradného dovozu, alebo predaja, menovaných značiek na našom trhu. Predsa len menovaným značkám ide o ochranu svojej značky.:)
NonSense
20.09.07,07:16
Takze ja ked mam zivnost na maloobchod velkoobchod a nakupim v zahranici tovar v znackovej predajni, tak tu ho nemozem predat do ziadnej predajne? Chapem to spravne?
Chobot
20.09.07,07:16
Chcem sa spytat keby chcem do sportovej predajne oblecenia umiestnit tovar znacky Lacoste alebo Tommy Hilfiger kupeny v zahranici, ci potrebujem na to nejake povolenie od danych znaciek.

A to chceš kupovať v zahraničí od výhradných distribútorov, či v maloobchodných predajniach? Pretože v predajniach je ten tovar určený na končenú spotrebu a nie na ďalšiu distribúciu, takže to by asi nebolo v poriadku.

Ale prečo sa radšej neopýtaš priamo u distribútorov? Budeš mať odpoveď priamo od zroja, nožno aj s povolením.
Leila2006
20.09.07,07:30
Tak také povolenie od značiek nedostaneš, oficiálny predaj prebieha výlučne cez oficiálnych distribútorov danej značky.
Laky207
21.11.08,07:08
Da sa to zohnat
aj niekde na slovensku???Egzistuje tu niejaky velkoobchod alebo niečo podobne
Laky207
21.11.08,07:12
Moli bi ste mi niekto poradit ako sa dostat k autorizovanim predajcom podobnich znaciek????
Chobot
21.11.08,07:26
Moli bi ste mi niekto poradit ako sa dostat k autorizovanim predajcom podobnich znaciek????

Musíš si vyhľadať podľa značky buď na internete, alebo v nejakých databázach, alebo sa opýtať priamo u výrobcu, či ten ktorý má na SK výhradné zastúpenie a ak má, tak sa tam dostaneš najľahšie autom.