nikitaf
20.09.07,06:51
Ahojte potrebovala by som surne radu.
Kamarat zaklada zivnost a chce zamestnat 5 ludi. Je mozne v takom pripade u neho viest jednoduche uctovnictvo alebo je lepsie hned zacat s podvojnym? Co vsetko bude musiet zabezpecit na prihlasenie zamestnancov, platenie odvodov? Ked ma na ŽL miesto trv. bydliska Vranov n. Topľou a prevadzkareň v Ba, ohlasit na SP musi zamestnancov vo Vranove? A este jedna otazocka, musi tvorit socialny fond?
Velmi pekne dakujem za radu.
nikitaf
20.09.07,04:53
A este jedna vec k tomuto. Chela by som mu robit ucto na dohodu, je to u zivnostnika mozne? Ake su odvody v tomto pripade?
jacekova
20.09.07,05:02
1. kludne môže viesť jednoduché účtovníctvo
2. musí sa prihlásiť ako zamestnávateľ do sociálnej poisťovne, do zdravotných poisťovní (podľa toho, v akých sú evidovaní zamestnanci) a na daňový úrad (ako platca dane zo závislej činnosti) podľa sídla zamestnávateľa
3. musí prihlásiť zamestnancov do SP a ZP
4. musí tvoriť SF, aj keby zamestnal len 1 zamestnanca
5. nezabudnite na ochranu os.údajov /od 5 zamestnancov/
6. ja by som to na dohodu nerobila (bud nech zamestná aj vás alebo na živnosť)
nikitaf
21.09.07,11:38
dakujem velmi pekne za radu, len by ma zaujimalo preco nemozem pracovat na dohodu, nakolko pracujem na HPP u ineho zamestnavatela a neviem nakolko su moje info spravne ale pri zivnosti by som musela pracovat na vlastom PC a programe (nieco take sa chystalo, neviem ci schvlilo) co by bol pre mna zbytocne nakladne.
Anja111
21.09.07,12:00
dakujem velmi pekne za radu, len by ma zaujimalo preco nemozem pracovat na dohodu, nakolko pracujem na HPP u ineho zamestnavatela a neviem nakolko su moje info spravne ale pri zivnosti by som musela pracovat na vlastom PC a programe (nieco take sa chystalo, neviem ci schvlilo) co by bol pre mna zbytocne nakladne.
Zo zadania témy to nebolo jasné... Keďže sa práca pravidelne opakuje, nie je vhodná dohoda o vykonaní práce, ale môžeš pracovať na dohodu o pracovnej činnosti...
Denda
21.09.07,12:26
dakujem velmi pekne za radu, len by ma zaujimalo preco nemozem pracovat na dohodu, nakolko pracujem na HPP u ineho zamestnavatela a neviem nakolko su moje info spravne ale pri zivnosti by som musela pracovat na vlastom PC a programe (nieco take sa chystalo, neviem ci schvlilo) co by bol pre mna zbytocne nakladne.
Ak u jedného pracujete na hlavný pracovný pomer, môžete mať u druhého vedľajší pracovný pomer.