luebchenko
22.02.05,08:30
Toto som dnes dostala mailom, ak je to pravda a viete pomôcť.....


-Dobrý deň,
obraciam sa na Vás s prosbou o rozšírenie tohto mailu, ktorý môže pomôcť 12-ročnému dievčatku z Prievidze. Pavlínka Kubová leží v Roosveltovej nemocnici v Banskej Bystrici a súrne potrebuje darcu kostnej drene a krv skupiny B pozitív, pretože má leukémiu. Bohužiaľ rodičia nie sú vhodní darcovia. Denne do 9,00 hod nalačno môžu dobrí ľudia prísť darovať krv a kostnú dreň. Veľmi jej chcú pomôcť aj spolužiaci a pedagógovia z Piaristického gymnázia v Prievidzi, ktorého Pavlínka študentkou a zorganizovali plný autobus darcov z Prievidze, žiaľ nenašiel sa ešte vhodný darca a zdravotný stav dievčatka sa zhoršuje.

Ďakujem.
Mazáňová
Evanka
22.02.05,08:09
O pripade Pavlinky som citala. Zatial sa vraj nasli iba dvaja vhodni darcovia z celej medzinarodnej databanky darcov (v Amerike a v Australii). Velmi si prajem, aby sa nasiel vhodny darca cim skor aj u nas, lebo podla informacii medii prichadzaju na pomoc s uvedenou krvnou skupinou cele skupiny ludi, takze vdaka, ze ludia nie su k takymto pripadom lahostajni. Zial, zatial neuspesne. Nadej vsak zomiera posledna.
Evaman
22.02.05,08:28
Lubi , je to pravda o tej Pavlínke, výzva je uverejnená aj na WWW.darujkrv.sk. Inak dobrá stránka, veľa sa tam človek dozvie. Ale sú tam ináč aj aktuálne výzvy pre celé Slovensko čo sa týka darcovstva. A ešte kopec iných užitočných vecí. Kto máte trošku času, pozrite si túto stránku. Ja osobne som bezplatný darca krvi a je to fakt dobrý pocit, ak viete, že ste niekomu veľmi pomohli...
Evaman
22.02.05,08:31
Luebchenko:No a teraz ma napadlo , či som sa nepomýlila v Tvojom mene : "Lubi". Ak ano prepáč, tak nejak ma to napadlo v rýchlosti , že Lubi..
luebchenko
22.02.05,08:49
Luebchenko:No a teraz ma napadlo , či som sa nepomýlila v Tvojom mene : "Lubi". Ak ano prepáč, tak nejak ma to napadlo v rýchlosti , že Lubi..
Oficiálne som Ľubica :p Evi, ak si Eva, je super že sú ľudia ako ty, ja som si preskákala so synom podobnú perepúť a viem koľko krvi potreboval a dodnes vďačím za jeho život aj všetkým tým ľudom, ktorí takto pomáhajúhttp://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif. Ja sama žiaľ darovať nemôžem lebo som diabetik, ale čo už, pomáhať sa dá aj inak :p
KEJKA
14.09.05,21:01
Oficiálne som Ľubica :p Evi, ak si Eva, je super že sú ľudia ako ty, ja som si preskákala so synom podobnú perepúť a viem koľko krvi potreboval a dodnes vďačím za jeho život aj všetkým tým ľudom, ktorí takto pomáhajúhttp://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif. Ja sama žiaľ darovať nemôžem lebo som diabetik, ale čo už, pomáhať sa dá aj inak :ppri hľadaní pomoci cez poradu som našla len teba, že si diaetik. Máš skúsenosti, ako liečiť diabetickú nohu? Teda ide len o palce na nohách, ktoé vyzerajú ako zapálené - v lepšom prípade, v tom horšom sa tvoria otvorené rany. Ale ak sú tie zápaly, aké masti sú osvedčené? Píšem verejne na Poradu, možno sa nájdu aj iní so skúsenosťami.
Dakujem