Kvietocek
20.09.07,07:21
Najde sa tu nejaky domaci kutil, ktory mi poradi? Ako zaskrutkujem srobik do dreva :) ? Musim si to drevo predvrtat? Ta srobka na nepredvrtanom dreve mi do dreva nechce ist :)
Paula
20.09.07,05:24
Je na predvŕtanie šikovný nástroj - nebožiec (nebozízek - česky), ale to sú asi iba ľudové názvy :)
Braňo
20.09.07,05:26
Môžeš si predvŕtať s vrtákom tenšieho priemeru a skrutku namazať mydlom.
Kvietocek
20.09.07,05:43
myslela som ze sa da tomu predvrtavaniu nejak vyhnut ale citam ze asi nie
skusim to dnes predvrtat snad to uz pojde:)
duficek
20.09.07,05:51
male srobiky nepredvrtavam, buchnem po nich kladivom ako po klinci, aby sa trosku zaborili do treva a drzali tam same a potom uz iba zasrobujem. idu do dreva ako po masle
Kvietocek
20.09.07,05:52
male srobiky nepredvrtavam, buchnem po nich kladivom ako po klinci, aby sa trosku zaborili do treva a drzali tam same a potom uz iba zasrobujem. idu do dreva ako po masle


no prave ten problem mam ze mi tam nejdu ako po masle oni tam nechcu vobec ist a neviem kde je problem :)
Magali
20.09.07,06:18
Paula - nebožiec je správny názov ;)

Kvietocek - možno máš tvrdé drevo a naozaj pomôže len predvŕtanie. Ale inak by to nemal byť problém so samoreznými (či ako sa volajú) skrutkami, oni majú tú špičku ako keby to bol vrtáčik a malo by to ísť aj bez vŕtania. A máš šrobovačku alebo to robíš so šrobovákom, šrobovačka by ti to značne uľahčila

mimotemy Ak som trepla hovadinu, dúfam, že sa nejaký kutil aspoň dobre pobavil :D
Kvietocek
20.09.07,06:19
mam skrutkovac rucne to nevrtam :)
účtovník 007
20.09.07,06:25
mam skrutkovac rucne to nevrtam :)

No ak máš skrutkovač a nemôžeš to zavŕtať, tak ma napadá ešte...
či máš kúpené skrutky do dreva.;) Tie sú špicaté, malo by stačiť buchnúť kladivkom, aby sa uchytili a šróbovačkou dotiahnuť.
dad111
20.09.07,07:16
Je vela druhov skrutiek do dreva, vela druhov skrutkovanych spojov, a vela druhov dreva. Kazdy vyzaduje iny postup. Predvrtanie sa pouziva u tvrdeho dreva, tenkeho dreva, kde hrozi rozstiepenie, pri spojoch dvoch dosiek a pouziti skrutiek ktore nemaju zavit v celej dlzke (napr. konfirmaty) a nemaju spicate zakoncenie. Najcastejsie sa v domacnosti pouzivaju drevoskrutky zlatej farby, ktore nevyzaduju predvrtanie. Su spicate a sami si rezu dieru a zavit. Najvhodnejsie je pouzit elektricku skrutkovacku a skrutku namazat mydlom alebo Indulona. Predvrtanie Ti ale vzdy pracu ulahci.
220870
23.09.07,18:18
Kvietoček ,máš frajera.Ak nie tak urýchlene hľadaj.Väčšina frajerov to vie zašróbovať.