obchodníčka
20.09.07,07:42
Dobry den,
Prosim Vas potrebujem surne radu:
Kazdy tyzden v piatok potrebujem pol dna neplatene volno, pretoze externe studujem na VS a vsetky prednasky aj skusky mame vzdy v piatok. Zamestnavatel mi povedal, ze to nie je mozne, nakolko by ma za kazdym musel odhlasit zo Socialnej poistovne..... a potom zasa prihlasit.
Jedna znama mi zasa povedala, ze ked to je iba pol dna a nie je to napr. 5 dni v kuse, tak ma vobec nemusi odhlasovat.
Viete mi poradit, ako to vlastne je a ci na to mam alebo nemam narok?

Vopred dakujem za odpovede.
Obchodníčka
Orsz
20.09.07,05:58
Dobry den,
Prosim Vas potrebujem surne radu:
Kazdy tyzden v piatok potrebujem pol dna neplatene volno, pretoze externe studujem na VS a vsetky prednasky aj skusky mame vzdy v piatok. Zamestnavatel mi povedal, ze to nie je mozne, nakolko by ma za kazdym musel odhlasit zo Socialnej poistovne..... a potom zasa prihlasit.
Jedna znama mi zasa povedala, ze ked to je iba pol dna a nie je to napr. 5 dni v kuse, tak ma vobec nemusi odhlasovat.
Viete mi poradit, ako to vlastne je a ci na to mam alebo nemam narok?

Vopred dakujem za odpovede.
Obchodníčka

Ak to čo študeješ, má výhodu aj pre tvoje súčasné zamestnanie, tak je to pre zamestnávateľa vlastne prínos. Je veľa ľudí v rôznom veku, ktorí študujú externe na VŠ - čo viem, mnohí sa dohodli so svojimi zamestnávateľmi tak, že im takýto deň - alebo poldeň budú akceptovať akoby ho odpracovali, príp. si tie 4 hodinky nadrobiť po hodinke v ostatné dni, a prípadne občas aj ako čerpanie dovolenky, napr. ak je to v mesiaci 4xpoldeň, tak 2 dni dovolenky, alebo podľa zhovievaosti zamestnávateľa 1 deň. Je to teda o vzťahu zamestnávateľ - zamestnanec.
Paula
20.09.07,06:04
Iným riešením je = v deň štúdia sa čerpá dovolenka, na čas dovolenky sa žiada neplatené voľno .
obchodníčka
20.09.07,06:34
DAkujem za odpoved. Avsak ja uz mam iba 3,5 dna dovolenky. Pre moje zamestnanie vobec nie je potrebna VS, tu ju nikto nema. Ja by som skor potrebovala vediet, ci existuje nejaky paragraf zo zakona, ze na toho pol dna 4x do mesiaca mi mozu dat neplatene volno bez toho , aby ma odhlasovali zo Socialky......