Lulaaa
20.09.07,09:08
Ahojte. Chcem sa Vás opýtať, Firma s.r.o. kúpila drobný majetok / šálky, kávovar, .../ v obchode cez registračný pokladničný doklad a suma bola vyššia ako 50tisíc vrátane DPH. Mám si od firmy vyžiadať faktúru, aby som si mohla odpočítať DPH?
§71 ods.5 zákon o DPH myslí tým na jeden kus tovaru, alebo celkovú cenu na registračnom doklade? ďakujem
Zoltán Kovács
20.09.07,07:12
Ahojte. Chcem sa Vás opýtať, Firma s.r.o. kúpila drobný majetok / šálky, kávovar, .../ v obchode cez registračný pokladničný doklad a suma bola vyššia ako 50tisíc vrátane DPH. Mám si od firmy vyžiadať faktúru, aby som si mohla odpočítať DPH?
§71 ods.5 zákon o DPH myslí tým na jeden kus tovaru, alebo celkovú cenu na registračnom doklade? ďakujem

Mysli na celkovú cenu na dokladu. Treba si vypýtať faktúru. Mám skúsenosť, že daňová kontrola ERP doklad na 50 tisíc neuzná, práve s odvolávkou na zmienený paragraf.
betka
20.09.07,07:12
Ak je cena na ERP viac ako 50 tis. je potrebná Fa. Nemyslí sa to za 1 ks.
Môžu Ti vyhotoviť buď FA, -daňový doklad.
Ak to chceš mať cez ERP, tak nech vystavia 2 bločky, aby sumy na bločkoch vrátane DpH boli do 50 tis. Sk
Zita5
20.09.07,07:17
Daň z pridanej hodnoty


§ 71


(3) Za faktúru sa považuje aj

...........
.........
.........
.........

(5) Ak cena tovaru alebo služby vrátane dane nie je viac ako 50 000 Sk, za faktúru sa považuje aj doklad vyhotovený elektronickou registračnou pokladnicou, ktorý musí obsahovať údaje podľa odseku 2 s výnimkou údaja podľa odseku 2 písm. b) a s výnimkou jednotkovej ceny podľa odseku 2 písm. g).