chlupka
20.09.07,09:15
Sme platcami DPH a často nakupujeme v zahraničí. Teraz mi však vedúci položil na stôl faktúru aj s príjmovým pokladničným dokladom so zahraničia (ČR) zo dňa 13.04.2007 za nákup tovaru v hodnote 3000,- CZK a tovar dodal do skladu. /zabudol na to/ Poraďte mi čo mám robiť. Môžem to zaúčtovať teraz v 09. mesiaci alebo musím podať DP? Môžem v tom mesiaci urobiť samozdanenie aj odpočet DPH???
Díky
emgeton
20.09.07,07:23
Dodatočné DP ( na daňovú povinnosť)
Odpočet dane až teraz.

Pozrite prísp. 10
jacekova
20.09.07,07:30
a čakaj list z DÚ.... pokuta
chlupka
20.09.07,08:06
To myslíš naozaj??? S tým som vôbec nerátala. Tak si ma velmi nepotešila:-( Aj tak díky
chlupka
20.09.07,08:17
Ešte mi poraďte, niekedy sa mi stala taká vec, že vedúci si vyhliadol nejaký stroj v zahraničí, ktorý splácal postupne. Niekedy aj 5 mesiacov. Keď ho celý splatil, tovar doviezol do SR a predajca mu vystavil faktúru, ale s dátum, keď sa realizovala prvá platba, t.j pár mesiacov skôr. Ja som faktúru nemala zaúčtovanú, ale iba zálohové platby. Aj v tomto prípade mám urobiť samozdanenie dodatočným DP, alebo platí dátum, kedy bol tovar dovezený???
Vladimír Ozimý
20.09.07,08:29
nechápem prečo mu vystavil faktúru spätne k prvej zálohe podľa mňa je to zle vystavená faktúra pretože pri itrakomunitárnej dodávke tovaru sa na zálohy neprihliada...daňová povinnosť vzniká dňom dodania alebo vystavenia dph...to jest pozrite si kedy vám bol stroj dodaný a kedy vystavená fa ak vystavená fa je po dodaní tovaru a najneskôr do 15 dní nasledujúceho mesiaca tak potom dodaním tovaru je vystavenie Fa inak je to 15 dneň nasledujúceho mesiaca (par. 20)
chlupka
20.09.07,08:39
Ja to tiež považujem za nesprávne, ale čo mám s tým robiť, keď mi donesie takú faktúru a predajca nie je ochotný to zmeniť, lebo on to už má zaúčtované??? Týka sa to hlavne autobazárov.
Vladimír Ozimý
20.09.07,09:27
Ja to tiež považujem za nesprávne, ale čo mám s tým robiť, keď mi donesie takú faktúru a predajca nie je ochotný to zmeniť, lebo on to už má zaúčtované??? Týka sa to hlavne autobazárov.

vás ale zaujma skutočné dodanie tovaru a dátum vystavenia FA na účely dph pri itrakomunitárnej dodávky...nič iné...
jacekova
21.09.07,05:18
To myslíš naozaj??? S tým som vôbec nerátala. Tak si ma velmi nepotešila:-( Aj tak díky

bohužial áno. pretože ak podáš dod.DP za 4/07, nakoľko dátum dodania bol 13.4.07 a nárok na odpočet DPH máte až teraz v septembri. V dodatočnom DP k DPH sa vám zvýši daňová povinnosť o tú sumu, ktorú bolo treba odviesť a DÚ vám dá pokutu za každý deň omeškania. takže to podajte čím skôr.
Orsz
21.09.07,05:27
bohužial áno. pretože ak podáš dod.DP za 4/07, nakoľko dátum dodania bol 13.4.07 a nárok na odpočet DPH máte až teraz v septembri. V dodatočnom DP k DPH sa vám zvýši daňová povinnosť o tú sumu, ktorú bolo treba odviesť a DÚ vám dá pokutu za každý deň omeškania. takže to podajte čím skôr.

Ja som tiež podávala dodatočné DPH na českú faktúru ešte v júli za apríl, a urobila som samozdanenie v apríli hneď - takže výsledok bol nula. Doklad predsa bol tiež v apríli, tak prečo nie odpočet - dátumy sú aprílové - išlo o nepredloženie dokladu k DPH, nie o chýbajúci doklad, ktorý by bol vystavený až teraz v septembri. Nekomplikovala by som to. Odporúčam celé samozdanenie v apríli ;).
emgeton
21.09.07,05:32
bohužial áno. pretože ak podáš dod.DP za 4/07, nakoľko dátum dodania bol 13.4.07 a nárok na odpočet DPH máte až teraz v septembri. V dodatočnom DP k DPH sa vám zvýši daňová povinnosť o tú sumu, ktorú bolo treba odviesť a DÚ vám dá pokutu za každý deň omeškania. takže to podajte čím skôr.

Nebude to pokuta (sankčný úrok) za každý deň omeškania.

DU vyrúbi pokutu-sankciu podľa §35.
Základná pokuta je 4-násobok zákl. úrok. sadzby NBS z navýšenia daňovej povinnosti ( rozdiel medzi ddp a pôvodným dp), keďže sa bude jednať o ddp, pokutu vyrúbi v polovičnej výške.
Na výpočet tejto sankcie nemá vplyv omeškanie (je jedno či podám ddp o jeden deň neskôr ako dp alebo o jeden rok neskôr). Riziko je v možnej kontrole z DU. Po oznámení o jej výkone už nie je možné podať ddp.
emgeton
21.09.07,05:40
Ja som tiež podávala dodatočné DPH na českú faktúru ešte v júli za apríl, a urobila som samozdanenie v apríli hneď - takže výsledok bol nula. Doklad predsa bol tiež v apríli, tak prečo nie odpočet - dátumy sú aprílové - išlo o nepredloženie dokladu k DPH, nie o chýbajúci doklad, ktorý by bol vystavený až teraz v septembri. Nekomplikovala by som to. Odporúčam celé samozdanenie v apríli ;).

Musím Vám dať za pravdu. Doklady mal daňový subjekt už v apríli.

Súhlasím s vykonaním samozdanenia v apríli. Aj daňová povinnosť aj odpočet dane.
jacekova
21.09.07,07:43
Nebude to pokuta (sankčný úrok) za každý deň omeškania.

DU vyrúbi pokutu-sankciu podľa §35.
Základná pokuta je 4-násobok zákl. úrok. sadzby NBS z navýšenia daňovej povinnosti ( rozdiel medzi ddp a pôvodným dp), keďže sa bude jednať o ddp, pokutu vyrúbi v polovičnej výške.
Na výpočet tejto sankcie nemá vplyv omeškanie (je jedno či podám ddp o jeden deň neskôr ako dp alebo o jeden rok neskôr). Riziko je v možnej kontrole z DU. Po oznámení o jej výkone už nie je možné podať ddp.


dakujem za opravu, nie pokuta, ale sankčný úrok
jacekova
21.09.07,08:04
Musím Vám dať za pravdu. Doklady mal daňový subjekt už v apríli.

Súhlasím s vykonaním samozdanenia v apríli. Aj daňová povinnosť aj odpočet dane.

tak si to rozoberme presne dľa Zákona o DPH:
§ 20-Daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu
(1) Daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu vzniká
a) 15. deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, keď sa uskutočnilo nadobudnutie tovaru, alebo
b) dňom vyhotovenia faktúry, ak bola faktúra vyhotovená pre nadobúdateľa tovaru pred 15. dňom podľa písmena a).


§ 49
Odpočítanie dane platiteľom

(1) Právo odpočítať daň z tovaru alebo zo služby vzniká platiteľovi v deň, keď pri tomto tovare alebo službe vznikla daňová povinnosť.

§ 51-Uplatnenie práva na odpočítanie dane

1) Právo na odpočítanie dane podľa § 49 môže platiteľ uplatniť, ak
c) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. c) má faktúru od dodávateľa z iného členského štátu a v prípade premiestnenia tovaru platiteľa z iného členského štátu do tuzemska doklad o premiestnení tovaru,
2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo d) v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, alebo v prvom zdaňovacom období nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d); ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) v zdaňovacom období, v ktorom daň uviedol v záznamoch podľa § 70.

§ 70-Vedenie záznamov

(1) Platiteľ je povinný viesť podrobné záznamy podľa jednotlivých zdaňovacích období o dodaných tovaroch a službách a o prijatých tovaroch a službách; osobitne vedie záznamy o dodaní tovarov a služieb do iného členského štátu, o nadobudnutí tovaru z iného členského štátu, o prijatí služieb z iného členského štátu a o dovoze tovaru. V záznamoch sa uvádzajú údaje rozhodujúce pre správne určenie dane. Na účely odpočítania dane vedie platiteľ záznamy v členení na tovary a služby s možnosťou odpočítania dane, bez možnosti odpočítania dane a s možnosťou pomerného odpočítania dane. Platiteľ vedie záznamy aj o platbách prijatých pred dodaním tovarov a služieb a o platbách poskytnutých pred dodaním tovarov a služieb.

Takže podľa tohoto všetkého v apríli nebola fa zaevidovaná (dľa § 70), takže ju nemôžete len tak "šupnúť" do apríla a tam ju samozdaniť.
V apríli treba podať dod.DP a odviesť daň a teraz v septembri si ju môžete odpočítať.
emgeton
21.09.07,09:13
§49

(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo d) v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, alebo v prvom zdaňovacom období nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d); ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) v zdaňovacom období, v ktorom daň uviedol v záznamoch podľa § 70

Kedy vzniklo právo na odpočet ? V 4. mesiaci.

Mal daňový subjekt doklad do uplynutia lehoty na podanie DP za 4mesiac ? Jednoznačne áno. Tak odpočet si môže uplatniť iba v 4, resp. 5 mesiaci.

Pri uplatnení v 9/07 by prípadná kontrola tento odpočet neuznala, pretože zákon neumožňuje v tom mesiaci odpočet uplatniť ( teda ak si to všimne).
jacekova
21.09.07,09:23
§49

(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo d) v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, alebo v prvom zdaňovacom období nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d); ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) v zdaňovacom období, v ktorom daň uviedol v záznamoch podľa § 70

Kedy vzniklo právo na odpočet ? V 4. mesiaci.

Mal daňový subjekt doklad do uplynutia lehoty na podanie DP za 4mesiac ? Jednoznačne áno. Tak odpočet si môže uplatniť iba v 4, resp. 5 mesiaci.

Pri uplatnení v 9/07 by prípadná kontrola tento odpočet neuznala, pretože zákon neumožňuje v tom mesiaci odpočet uplatniť ( teda ak si to všimne).

ono je diskutabilne, či firma doklad mala v 4/07, pretože ho nemá zaevidovaný v knihe faktúr dľa § 70.... (podľa mňa doklad nemala)
jacekova
21.09.07,09:27
(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo d) v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, alebo v prvom zdaňovacom období nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d); ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) v zdaňovacom období, v ktorom daň uviedol v záznamoch podľa § 70

a doklad dostali až v septembri.
emgeton
21.09.07,09:28
ono je diskutabilne, či firma doklad mala v 4/07, pretože ho nemá zaevidovaný v knihe faktúr dľa § 70.... (podľa mňa doklad nemala)

Faktúra aj s PPD bola s dátumom 13.4.2007. ( viď zadanie témy)

Myslím, že teraz už niet o čom diskutovať.

Na okraj : Kniha faktúr ešte nemusí byť záznamom v zmysle §70.
jacekova
21.09.07,09:31
[quote=jacekova;534367](2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo d) v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, alebo v prvom zdaňovacom období nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d); ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) v zdaňovacom období, v ktorom daň uviedol v záznamoch podľa § 70

je to asi hranie so slovíčkami, ale podľa mňa doklad účtovníčka dostala až v septembri.
emgeton
21.09.07,09:37
je to asi hranie so slovíčkami, ale podľa mňa doklad účtovníčka dostala až v septembri.

Toto nie je hra so slovíčkami. Nie je dôležité, kedy doklad dostane účtovníčka.
Rozhodujúce je, kedy má doklad daňový subjekt. A ten ho mal pri prevzatí a zaplatení 13.4.2007.
Osimka
21.09.07,09:51
My sme podávali dodatočné daňové priznanie za 12/2006 3 dni po riadnom podaní a teraz nám prišla tiež pokuta. Kedy sa prosím Vás podáva opravné daňové priznanie a aj za to je pokuta?
emgeton
21.09.07,09:55
My sme podávali dodatočné daňové priznanie za 12/2006 3 dni po riadnom podaní a teraz nám prišla tiež pokuta. Kedy sa prosím Vás podáva opravné daňové priznanie a aj za to je pokuta?

Opravné DP sa podáva do uplynutia lehoty na podanie DP.
Pr.
DP podám 20.1. , zistím chybu opravím ju a podám opravné DP 25.1 . , ak by som ho ale podával až 26. tak by už šlo o dodatočné DP.
(v príklade neuvažujem s uplynutím lehoty mmimo pracovný deň)
evina
21.09.07,11:00
My sme podávali dodatočné daňové priznanie za 12/2006 3 dni po riadnom podaní a teraz nám prišla tiež pokuta. Kedy sa prosím Vás podáva opravné daňové priznanie a aj za to je pokuta?

Pri podaní DDP ste nedostali pokutu za to, že ste podali DDP, ale pokutu ste dostali z rozdielu dane medzi riadnym a DDP, t,j, zvyšovali ste si svoju DP, prípadne znižovali NO...
Orsz
21.09.07,13:35
[quote=jacekova;534367](2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo d) v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, alebo v prvom zdaňovacom období nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d); ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) v zdaňovacom období, v ktorom daň uviedol v záznamoch podľa § 70

je to asi hranie so slovíčkami, ale podľa mňa doklad účtovníčka dostala až v septembri.

Pozrime si podobný prípad ohľadom vedenia v záznamoch podľa § 70:
napr. konateľ predloží bločky z RP z mesiaca apríl teraz v septembri, dala by si to do daňového priznania v septembri? Asi nie, ja určite nie, muselo by sa robiť dodatočné DP za mesiac apríl - tam si urobí odpočet zo zaplatenej DPH.
iný príklad:konateľ predloží faktúru za marec riadnu tuzemskú až v auguste, proste zabudol, uplatníš ju (napr.v prípade štvrťročného platcu DPH) za 3.štvrťrok? No, nemala by si, podľa zákona o DPH, si ku uplatníš vtedy, keď došlo k plneniu, teda za 1.štvrťrok, prípadne v ďalšom zdaniteľnom období, t.j. 2.štvrťrok - takže i tu musíš podať dodatočné DPH.
A takto to platí aj pri dodaní tovaru z EÚ - do záznamov podľa §70 sa to zaradí dodatočne s dátumom dodania, preto je dodatočné DPH na mieste. Doklad predsa konateľ mal, ale nedal ho účtovníčke na zúčtovanie. Časové odchýlky sa robia hlavne preto, pretože mnohé krajiny EU vydávajú faktúry aj mesiac po dodaní tovaru, preto sa tento postup upravil - a predovšetkým to slúži aj na odkontrolovanie prechodu tovaru medzi krajinami EU - na odsledovaniu intrastatu - tento spôsob vznikol na základe vzájomnej kontroly. Inak by sa stratil prehľad.
Orsz
21.09.07,13:41
bohužial áno. pretože ak podáš dod.DP za 4/07, nakoľko dátum dodania bol 13.4.07 a nárok na odpočet DPH máte až teraz v septembri. V dodatočnom DP k DPH sa vám zvýši daňová povinnosť o tú sumu, ktorú bolo treba odviesť a DÚ vám dá pokutu za každý deň omeškania. takže to podajte čím skôr.

Ak by to aj malo byť takto, tak poopravím: dańová povinnosť, ak nemá firma faktúru, vznikne až 15.dňa nasledujúceho mesiaca po dodaní tovaru, teda 15.5.2007, ak faktúra je v septembri, tak nárok na odpočet DPH by bol v septembri.
JankaV
21.09.07,13:50
Mám faktúru z EU na tovar z 23.3.2007. Samozdanenia i nárok som uplatnila v priznaní za 3/2007. Prosím vás, je to dobre.
Orsz
21.09.07,13:52
Mám faktúru z EU na tovar z 23.3.2007. Samozdanenia i nárok som uplatnila v priznaní za 3/2007. Prosím vás, je to dobre.

Áno je to dobre :) , samozrejme ak si mala v marci aj doklad-faktúru.
mikumi
07.11.07,10:09
Pekný deň, chcem sa s vami tiež poradiť ohľadne dodatočného DP.
Pán majiteľ, priniesol FA z Rakúska, zaplatil ju omylom zo súkromného účtu a podklady mi dal až teraz, keď už je DPH za III.Q. 2007 odvedené.
Čo mi radíte - podať dodatočné, alebo nepodať, nakoľko sa výška DPH aj tak nezmení - DPH odvediem,:mee: aj si nárokujem.
Ak by sme dostali z DÚ sankčný úrok podľa §35 ods.1, dávam to na cez ID 545/343 a potom úhrada z banky je ako??? 343/221.
Ďakujem.
mikumi
07.11.07,11:58
Prave som sa trochu hrabala v iných príspevkoch a našla som debatu na sankčný úrok z DU, ktorý by sme mohli dostat za dodatočné DP - opravujem moj predchádzajúci predpis na 1. cez ID 545/345 alebo
cez ID 545/379
a potom úhradu z BU 345/221 alebo 379/221. Prosím poradte mi. Ďakujem.
Zoltán Kovács
07.11.07,12:08
Prave som sa trochu hrabala v iných príspevkoch a našla som debatu na sankčný úrok z DU, ktorý by sme mohli dostat za dodatočné DP - opravujem moj predchádzajúci predpis na 1. cez ID 545/345 alebo
cez ID 545/379
a potom úhradu z BU 345/221 alebo 379/221. Prosím poradte mi. Ďakujem.

Sankčný úrok 545/345 úhrada 345/221.
Mariana42
07.11.07,12:19
Podľa knihy Ing. A. Cenigovej: Podvojné účtovníctvo podnikateľov / str. 177 / " Pokuty a sankčné úroky sa účtujú na ťarchu účtu 545 a v prospech účtu 379.
Na účte 345 sa účtuje domeranie a vrátenie jednotlivých daní a popl. na ťarchu účtu 531, 532 alebo 538 podľa charakteru domeraných daní a poplatkov."
mikumi
08.11.07,09:08
Ďakujem Smith a Mariana42 za odpoveď, ale napísali ste každí inú verziu a svojim spôsobom máte obaja pravdu, ale ako to mám zaúčtovať ja a čo najlepšie.
Mariana42
09.11.07,06:28
Mikumi ja účtujem tak, ako som napísala vyššie. Auditorovi sa to zdalo byť v poriadku, tak ja som v tom, že to tak má byť. Ak to tak nie je, dúfam že niekto to sem napíše.
mikumi
12.11.07,08:07
Mariana ďakujem, spravila som to ako si mi poradila.
Chcem sa s vami tiež poradiť ohľadne dodatočného DP.
Pán majiteľ, priniesol FA z Rakúska, zaplatil ju omylom zo súkromného účtu a podklady mi dal až teraz, keď už je DPH za III.Q. 2007 odvedené.
Čo mi radíte - podať dodatočné, alebo nepodať, nakoľko sa výška DPH aj tak nezmení - DPH odvediem, aj si nárokujem.
Zoltán Kovács
12.11.07,08:11
Mariana ďakujem, spravila som to ako si mi poradila.
Chcem sa s vami tiež poradiť ohľadne dodatočného DP.
Pán majiteľ, priniesol FA z Rakúska, zaplatil ju omylom zo súkromného účtu a podklady mi dal až teraz, keď už je DPH za III.Q. 2007 odvedené.
Čo mi radíte - podať dodatočné, alebo nepodať, nakoľko sa výška DPH aj tak nezmení - DPH odvediem, aj si nárokujem.

Odporúčam podať dodatočné DP, aj keĎ sa nemení daňová povinnosť.
KEJKA
12.11.07,16:41
Kedže sa DP nemení, nie je potrebné podávať dodatočné DP.... tetušky na DU sa budú iba čudovať.