lastovicka
20.09.07,09:15
Ahojte,potrebovala by som od vas radu.Zakladame jednoosobovu sro,uz mame zivnostensky,ale est musime ist na OR s ostatnymi tlacivami.No chceli bz sme uz od zajtra prenajat garaz,aj na auto ale bude sluzit aj ako sklad.prosim vas oc k tomu potrebujeme?staci ak budem mat prijmovy a vydavkovy doklad na meno konatala a ten dam potom do nakladou?chceme totiz zaplatit na rok do predu,ale neviem ci to mozem dat potom do nakladou a ci musi byt spravena aj nejaka zmluva.Dakujem za kazdu vasu odpoved,aj za odkazy na spravne temy.vopred vdaka.
emgeton
20.09.07,07:22
Vyhotovte k tomu nájomnú zmluvu.
cloe
20.09.07,07:28
Treba nájomnú zmluvu, kde budú uvedenie všetky podmienky. Na aké obdobie sa uzátvára, aj spôsob platby - vo vašom prípade uvediete platba v hotovosti, vopred. Vzory zmluv tu nájdete.
lastovicka
20.09.07,07:35
Dakujem.a na najomnej zmluve bude figurovat nazov sro,alebo staci meno konatela a jeho udaje?a nevadi ze tam bude prenajom garaze ale realne tak bude aj sklad mateerialu(auto je momentalne majetkom konatela).
hanelie
20.09.07,07:48
na najomnej zmluve bude figurovat nazov sro,alebo staci meno konatela a jeho udaje?a nevadi ze tam bude prenajom garaze ale realne tak bude aj sklad mateerialu(auto je momentalne majetkom konatela).

V zmluve musí byť uvedený presný názov s.r.o. /tak ako je zapísaný v OR/
pokiaľ tam bude /v zmluve/ figurovať aj sklad, bude potrebné časť tej garáže zmeniť na sklad /čiže zmena v užívaní stavby / pozor na daň z nehnuteľnosti - tam sa podstatne mení jej výška ak sa zmení účel využívania /:)
lastovicka
20.09.07,07:53
dakujem za vsetky vase odpovede..este by ma zaujimalo ako najjednoduchsie by bolo spravit to tak aby som len prenajimatelovi zaplatila dajme tomu aj na rok dopredu,a abz som si mohla doklad o zaplateni dat do nakladov firmy..bolo by to mozne spravit to nejako jednoducho?
hanelie
20.09.07,08:14
učtovať to môžeš až dňom začatia podnikania / pozor dátum - nájomná zmluva/ auto musí byť samozrejme v podnikaní - DzMV:)