voloda.77
20.09.07,12:27
Dobrý deň, potreboval by som poradiť. S priateľkou si chceme otvoriť bar, nemáme s podnikaním žiadne skúsenosti. Je lepšie ak si založí živnosť iba jeden z nás a toho druhého zamestná, alebo si živnosť založíme obaja, alebo ako by sa to dalo urobiť aby boli výdavky najmenšie? Čo by bolo lepšie, alebo ako to urobiť? Ďakujeme
Zita5
20.09.07,10:30
Dobrý deň, potreboval by som poradiť. S priateľkou si chceme otvoriť bar, nemáme s podnikaním žiadne skúsenosti. Je lepšie ak si založí živnosť iba jeden z nás a toho druhého zamestná, alebo si živnosť založíme obaja, alebo ako by sa to dalo urobiť aby boli výdavky najmenšie? Čo by bolo lepšie, alebo ako to urobiť? Ďakujeme

Tu ani nejde o čo najmenšie výdavky , ale o to , že v budúcnosti môže nastať spor o delenie dosahovaných príjmov .
Takže ja doporučujem , aby ste si boli rovnocenní , založiť obaja živnosť a podnikať buď na základe Zmluvy o združení , kde by ste si príjmy a výdavky delili zmluvne dohodnutým spôsobom , alebo potom založiť s.r.o. ..
mysimis
20.09.07,10:31
Máte viac možností: napr., aby ste si urobili obaja ŽL a uzatvorili združenie, urobiť si s.r.o., prípadne je aj možnosť, aby ste mali len jeden z Vás ŽL a druhého zamestnali. Všetko záleží od Vás dvoch ako sa rozhodnete a dohodnete.
Zita5
20.09.07,10:33
Máte viac možností: napr., aby ste si urobili obaja ŽL a uzatvorili združenie, urobiť si s.r.o., prípadne je aj možnosť, aby ste mali len jeden z Vás ŽL a druhého zamestnali. Všetko záleží od Vás dvoch ako sa rozhodnete a dohodnete.


Súhlas :) , výhradu by som mala proti vzájomnému zamestnávaniu ;) .......nikto nikdy nevie čo môže nastať ......ale to je len môj názor, tým nechcem odrádzať zadávateľa otázky .

Chcu spolu pracovať , podnikať ....ale to je celé o peniazoch ...:)
mysimis
20.09.07,10:35
Zitka, ani ja nie som zástancom zamestnávania, nakoľko by sa malo jednať o rovnocenných partnerov a to docielia buď združením alebo založením s.r.o.
Zita5
20.09.07,10:37
Zitka, ani ja nie som zástancom zamestnávania, nakoľko by sa malo jednať o rovnocenných partnerov a to docielia buď združením alebo založením s.r.o.

Miška jasné mi to je , že si navrhla aj dalšiu možnú alternatívu , ja som len napísala , že by sa mi to moc nepáčilo .....;) :)
voloda.77
20.09.07,10:39
Založiť si to združenie, to by sme ale platili odvody z toho istého podnikania dvojnásobne,nie? Alebo ako to je s tým združením? Ďakujem
DanielaSL
20.09.07,10:39
A napokon združenie alebo s.r.o. by ich vychádzalo momentálne na menej peňazí ako keby jeden druhého zamestnal ako zamestnanca a dal mu plat v zmysle Zákonníka práce.;) :)
DanielaSL
20.09.07,10:42
Založiť si to združenie, to by sme ale platili odvody z toho istého podnikania dvojnásobne,nie? Alebo ako to je s tým združením? Ďakujem

Odvody platíš po založení živnosti len na Zdravotnú poisťovňu, na Sociálnu poisťovňu len ak chceš môžeš platiť dobrovoľne. Od 1.7.2008 budeš platiť na SP povinne na základe toho aké bude daňové priznanie združenia dvoch fyzických osôb. Ak budú vyššie výdavky ako váš príjem tak môžeš platiť len minimálne sadzby poistného.
Zita5
20.09.07,10:43
http://www.porada.sk/t14401-zdruzenie-fyzickych-osob-zmluva.html?highlight=Zalo%BEenie+zdru%BEenia
http://www.porada.sk/t8060-uctovanie-v-zdruzeni.html?highlight=%DA%E8tovanie+zdru%BEen%ED

http://www.porada.sk/t2858-zalozenie-s-r-o.html?highlight=Zalo%BEenie


Ja len poznámku , pokiaľ sa ľudia nevedia medzi sebou korektne dohodnúť , tak riziko nesie so sebou aká koľvek forma podnikania či spolupráce alebo zamestnávania sa navzájom .
voloda.77
20.09.07,10:46
ĎAKUJEME. Tak to združenie bude asi najlepšie.Diky moc.