montina
20.09.07,13:36
Prosím Vás, kto máte doma paprade. Môžem im ostrihať tie dlhé mahíle čo z nich trčia?
yamasaki
20.09.07,11:37
Ja to strihám, normálne pri hline, rastlinka potom hustne.
AlaNR
21.09.07,06:27
Ja mám papraďku také nedochôča, stále je strašne riedka, opadávajú z nej listy a pod.
Keby som ju ostrihala uplne, teda až pri tú hlinu, vyraší to ešte nové stonky?
Ako sa mám o ňu starať, aby pekne rástla a stále neopadávala?
Dik za radu!
vrabcek1
21.09.07,06:37
ahojte, ja mam paprade a tie pravidelne strihám. Majú svoje obdobia raz sú krajšie inokedy je to bieda. Začala som ich prihnojovať a zdá sa mi že trošku spevneli.
mercy
21.09.07,09:03
Ja mám papraďku také nedochôča, stále je strašne riedka, opadávajú z nej listy a pod.
Keby som ju ostrihala uplne, teda až pri tú hlinu, vyraší to ešte nové stonky?
Ako sa mám o ňu starať, aby pekne rástla a stále neopadávala?
Dik za radu!

ja by som teda vyskusala ine miesto v byte... alebo to hnojivo... alebo ju presadit... aj ja som mala najskor novu krasnu, potom som vyskusala vsetky izby, lebo chabla a ked sa jej predsa zacalo darit, tak ju vzdy len rozsadim na viac kochlov a prihnojujem... vraj ma rada vlhkost....
borob
21.09.07,10:25
Paprade v prirode rastu vždy tam kde ja CHLADOK a vlhko!
hetty
21.09.07,10:34
Papraď neznáša prievan. Treba ju dať na také miesto aby mala priestor a aby ste sa o papraď "neobtierali" keď chodíte okolo. V lete dávam papraď na balkón ale za plech, aby ju nespálilo slnko.
M&G
21.09.07,10:35
My vždy začiatkom jesene ostriháme paprade až úplne ku korienkom a na jar sú zasa o niečo krajšie a hustejšie. Takže sa netreba báť ich ostrihať.
ZEvina
24.09.07,10:17
Ja izbové paprade strihám priebežne vždy, keď začnú na niektorej vetvičke žltnúť alebo schnúť listy (až k zemi) a vždy vyrastú nové výhonky. Papraď, čo mám v záhradke ostrihám celú vždy na jeseň. Cez zimu prikryjem ihličím a na jar krásne vyženie nové výhonky. A často ich polievam.
AlaNR
24.09.07,11:45
Díky za rady!
Mne už tá naša papraď lezie krkom. Máme ju asi 4 roky a stále je taká prťavá, ako keď sme ju kúpili.
Keď sa jej podarí vyhnať nejaké nové výhonky, tie staré v momente schnú a padá to dole po podlahe, čo ma vytáča. Zametieš - do pol hodiny padne raz toľko.
Skúsim ju ostrihať, ako radíte, pohnojim, presťahujem a budem čakať....