Flobert
20.09.07,16:44
Ahoj.. chcem sa spitat niekoho kto ma stym skusenosti ze ci si mozem otvorit malu cukrarsku vyrobnu doma v pivnici. Chcel by som tam zo zaciatku robyt sam na zivnost a chcel by som sa zamerat na vyrobu dezertov do kaviarní.Odberatelov by som aj mal. len neviem ci by na vyrobu vyhovovali moje 3 miestnosti. Ako by mali vypadat?terba vsade obkladacky? na podlahu vyhovuje aj linoleum? stoly musia byt nerezove alebo su dobre aj drevene pripadne nejaky lacneisi material lebo kapital nemam moc velky..dakujem
Bastian
20.09.07,14:54
Nepotesim Ta. Kamos si otvoril vyrobnu kolacov a musel vela investovat do upravy podlahy (kachlicky so spec. upravenym soklom), stien, digestora (specialneho). Stoly tiez speci... A hygiena, to je kapitola sama o sebe. O tom by ti vedeli porozpraavat majitelia kuchin bajky. Vybavoval to mesiace! Tak som ta namotivoval - cav a drzim palce
Kazu
20.09.07,15:25
Výroba doma v pivnici je tiež kapitola sama o sebe. Najlepšie urobíš, ak zájdeš najprv na hygienu a spýtaš sa čo vyžadujú.
Eleonora Pyšná
20.09.07,15:47
presne ako ti už odpovedali , sú tam prísne hygienické normy , ale taktiež to závisí od hygieničky , ktorá to schvaluje , niekedy stačí umyvatelný sokel , a hlavne výučný list z oboru , alebo zástupcu s výučným listom , ale musí mat u teba trvalý pracovný pomer. Najprv si všetko radšej zisti na príslušných úradoch / hygiena a živnostenské odd. /
lenkak
20.09.07,17:28
nezabudni si pripraviť haccp.
nakoľko chceš mať výrobu, budeš to mať ťahšie, pozri celú tému:
http://www.porada.sk/t7104-obchod-s-potravinami-a-haccp.html
Flobert
21.09.07,11:00
dik za rady:-) aspon ste mi nepovedali ze to je nemozne:-))
lenkak
21.09.07,18:01
Čo by sa nedalo, dá sa, len treba sa vyzbrojiť dobrou dávkou trpezlivosti a nestatiť nervy s požiadavkami hygienikov.