Asmína
20.09.07,16:48
Prosím Vás akým spôsobom zaúčtujem DPH pri odpočítaní dane podľa § 55 pri podaní prvého DP v Pohode. Neviem v členení DPH nájsť v SW príslušný typ, jedine mi vychádza ručná oprava DP. Urobila som to nasledovne: preúčtovala som odpočítavanú DPH interným dokladom z dal 042, 501... na má dať 343 anal. s členením DPH nezahrňovať do DP a v daňovom priznaní som ručne zadala do r. 21 - odpočítanie dane pri reg. podľa § 55 príslušnú sumu.
Kája.
20.09.07,19:47
Do DPH tlačiva to dostaneš len cez ručné úpravy a v PU by som to riešila cez interné doklady, preúčtovaním z príslušných účtov na 343 a typ členenia nezahrňovať do DPH.
Asmína
21.09.07,04:43
Ešte by som sa chcela spýtať na zaokrúhľovanie DP DPH v Pohode, určite aj Vám vždy nesedí, že r. 2 sa rovná r.1 x 19% a zaokrúhlené na koruny hore. Niekedy mám rozdiel 1 Sk. Ručne to opraviť nejde. Je to preto, že SW ťahá údaje z podkladov, tie sčíta a následne zaokrúhli a teda neprepočítavá daň vynásobením r.1. Niekedy to opravím a ručne vypíšem celé priznanie, inokedy to nechám tak. Zatiaľ ma z DÚ nevolali na opravu daňového priznania, ale iný kraj iný mrav. Teraz idem prvý krát podať DP na iný daňový úrad a neviem či to mám prepísať, alebo nie. Ručné prepisovanie zdržuje, chcem sa opýtať na Vaše názory a skúsenosti s uvedeným rozdielom. Opravujete to, alebo necháte tak.
Kája.
21.09.07,12:06
Ešte nikdy ma nevolali nič opravovať z dôvodu zaokrúhľovanie, nič neopravuj.